AGH 100RK – wersja (prawie) finalna

Beniaminek I ligi siatkarzy dopiął budżet w wysokości 700 tysięcy złotych, ale może być on wyższy. Ma niemal skompletowany skład, doszło też do kolejnych przesunięć w sztabie trenerskim. – To kwestia nazw, które są drugorzędne – mówi prezes sekcji AGH 100RK AZS, Adam Matyszczak. – Sam Wojtek Kasza źle się czuje z etykietką pierwszego trenera, kiedy nie będzie mógł prowadzić zespołu w meczach. Woli, żeby nazywać go koordynatorem lub taktykiem drużyny.
Jeszcze w piątek, co przedstawialiśmy TUTAJ, miało to wyglądać nieco inaczej. Jak wyjaśnia Matyszczak, ostateczny układ obowiązków i realizujących je osób będzie następujący: Wojciech Kasza będzie prowadził na co dzień zajęcia z zawodnikami i rozpisywał założenia na mecze; realizować ma je Jacek Litwin, który poprowadzi zespół w konfrontacjach I-ligowych i będzie nominalnie I trenerem. Drugim trenerem zostanie Krystian Bławat, natomiast statystykiem Przemysław Płaczek (o którego statusie pisaliśmy TUTAJ). Ten ostatni poza normalnymi obowiązkami ma uczyć Bławata tajników programu do obserwacji i statystyki spotkań.
– Kto w tej sytuacji odpowiada za wyniki? Ja! Przed sponsorami… – podkreśla prezes. Dodaje, że od grudnia, kiedy Kasza będzie mniej obciążony innymi zajęciami (prowadzi przeróżne kursy trenerskie), może zostać klasycznym pierwszym szkoleniowcem. – Jeśli będzie nas na niego stać, bo wtedy musiałby podpisać umowę na nowych warunkach – uzupełnia.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Nie ukrywa jednak, że szuka w tym celu pieniędzy. Jak wyjawia, został zaakceptowany przez władze Akademii Górniczo-Hutniczej ich budżet w wysokości 700 tysięcy złotych – złożą się na niego uczelnia i firma 100RK. Prezes twierdzi, że ta kwota sfinansuje wszelkie zaplanowane wydatki (m.in. pewna część środków służy pokryciu kosztów korzystania przez drużynę z hali Studium WFiS AGH). Nie wiadomo też jeszcze, gdzie będzie ona grała – pomysł, aby na piątkowy trening i sobotni mecz jej bazą był obiekt przy Suchych Stawach, nie został jeszcze sformalizowany.
– Budżet nigdy nie jest zamknięty – zastrzega Adam Matyszczak. – Rozmawiam ciągle z potencjalnymi sponsorami, już w tej chwili mam deklarację, że trochę dołożą nam Apteki Słoneczne. Jestem też umówiony na spotkanie z właścicielem Accelor Mittal.

Tłumaczy, iż dodatkowe środki, poza zatrudnieniem Wojciecha Kaszy na normalnych zasadach, miałyby służyć wzmocnieniu zespołu późną jesienią, jeśli okaże się to konieczne. Obecną wersję składu podajemy poniżej. Miał się w niej znaleźć środkowy Maciej Grot, ale późnym popołudniem stało się to problematyczne. – Dostałem telefon od Jacka Litwina, że nie dogadamy się raczej z jego klubem macierzystym – mówi prezes sekcji siatkówki AGH 100RK AZS. – W tej sytuacji będziemy jeszcze szukać środkowego.
Dodaje, że doszli do porozumienia z menedżerem libero Kamila Dembca i w tej sytuacji zespół opuści Radosław Szymczak. Nad aktualną ofertą akademickiego klubu ma się jeszcze zastanowić przyjmujący Kamil Maruszczyk.
Warunki kontraktowe zaakceptował właśnie Krzysztof Ferek. – Mój agent przejrzał dokumenty, wszystko jest OK, dałem odpowiedź, że będę u nich grał. Podpiszę umowę, kiedy przyjadę na rozpoczęcie przygotowań – mówi Ferek.
Pierwszy trening zaplanowano na 5 sierpnia, później „Agiehowcy” mają wyjechać na obóz, prawdopodobnie do Zakopanego. – Potem trzeba zacząć wreszcie grać i już nie gadać. Wierzę w tych chłopaków, czasami niedocenianych, że udowodnią wszystkim, ile są warci – przekonuje Matyszczak.
PAWEŁ FLESZAR

Skład AGH 100RK AZS (w nawiasie ostatnia przynależność klubowa zawodników transferowanych):
Rozgrywający: Jakub Kosiek, Adam Szałański (Contimax MOSiR Bochnia)
Libero: Kamil Dembiec (Ślepsk Suwałki), Bartosz Luks
Przyjmujący: Karol Galiński (Contimax MOSiR), Mateusz Kowalski, Patryk Łaba, Kamil Maruszczyk (?), Adam Smolarczyk (Delic-Pol Częstochowa via SMS Spała), Grzegorz Szumielewicz (STS Skarżysko-Kamienna)
Środkowi: Gniewomir Krupczak (Politechnika Krakowska), Konrad Mucha, Tomasz Obuchowicz (KPS Siedlce)
Atakujący: Michał Dzierwa, Krzysztof Ferek (Czarni Radom)

Komentowanie zablokowane.