Ambicja na zaliczkę

19-letnie siatkarki wycofanej z II ligi Sandecji Nowy Sącz mogą trafić do dobrych klubów; jedna do występującej na zapleczu ekstraklasy Wisły Kraków, inna – o szczebel niżej, do PKCh PWSZ Tarnów. Przyszłotygodniowy turniej organizowany przez Wandę Kraków zmienił nieco formułę.

Kompletowaną od niedawna kadrę „Białej Gwiazdy” (opisywaliśmy ją m.in. TUTAJ) prawdopodobnie uzupełni skrzydłowa Patrycja Gądek, która minionym sezonie wraz z Sandecją utrzymała się w II lidze seniorek i zajęła ósme miejsce w mistrzostwach Polski juniorek. Jest wychowanką Ogniwa Piwniczna. – Sandecja wykupiła Patrycję z Ogniwa i ma z nią ciągle ważny kontrakt – tłumaczy trener Wisły, Tomasz Klocek. – Porozumieliśmy się z prezesem sądeckiego klubu, Zygmuntem Wójsikiem, i jest skłonny wypożyczyć ją w rozsądnej cenie, na którą będzie nas stać.
Póki co jednak, zawodniczka przebywa w Irlandii, gdzie wyjechała do pracy wakacyjnej. Musi zlikwidować tamtejsze zobowiązania, a poza tym zarejestrować się w elektronicznym systemie Akademii Górniczo-Hutniczej do trwającej właśnie rekrutacji uzupełniającej. – Mam nadzieję, że wszystkie formalności zostaną pomyślnie załatwione i Patrycja wkrótce do nas dołączy. Kiedy rozmawiałem z nią telefonicznie, wyraźnie bardzo cieszyła się na propozycję gry w Wiśle, była też zainteresowana studiami na AGH – podsumowuje szkoleniowiec.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Opowiada, że od początku tygodnia ćwiczą z nimi doświadczona środkowa Edyta Rzenno, której przerwa w wyczynowym uprawianiu siatkówki sięga początku roku („Jest zmęczona, co naturalne, ale na szczęście nie odzywają się żadne echa jej dawnych kłopotów ze zdrowiem„) i młoda skrzydłowa, Anna Postrożny. Ta druga także ostatnio występowała w Sandecji, ale jest wolną zawodniczką, wychowanką Popradu Stary Sącz.
Wisła nie zagra w turnieju organizowanym w Krakowie przez Wandę (piszemy o nim poniżej), na który była zapraszana, m.in. dlatego, że nie miałaby wtedy do dyspozycji jednej z kluczowych siatkarek. Planowane są za to sparingi w „dni powszednie” z lokalnymi drugoligowcami, Bronowianką Kraków i Powiatowym Parkiem Rozwoju Wieliczka.
Oficjalne rozgrywki „Biała Gwiazda” ma zacząć 2 października w Sosnowcu pucharową konfrontacją z SMS, natomiast inauguracja ligowa nastąpi trzy dni później w Warszawie – z tamtejszą Spartą.
Niewykluczone jednak, że jesienią gros spotkań (w I rundzie – 6 z 9 ligowych) odbędzie się w hali przy Reymonta. – Zawisza Sulechów i Budowlani Toruń zwrócili się o zamianę gospodarza listopadowych meczów z nimi, które mieliśmy grać na wyjeździe. Prawdopodobnie się zgodzimy – mówi Tomasz Klocek. – Na razie spokojnie się przygotowujemy do sezonu. Nie wiem, jaka będzie nasza forma w październiku, ale ambicji na parkiecie nam nie zabraknie. A na trudny początek to już niezła zaliczka.

Koleżanka Gądek z Sandecji, środkowa Ewelina Dyrek trenuje natomiast z PKCh PWSZ Tarnów. – Zgłosiła się do nas, zależało jej bardzo na możliwości podjęcia studiów tutaj – wyjaśnia prezes klubu, Piotr Górnikiewicz. – Wszystkie formalności są w trakcie załatwiania; liczę, że Sandecja nie postawi wygórowanych żądań odnośnie jej wypożyczenia.
Dodaje, że chcą przenieść do Tomaszowa Lubelskiego konfrontację, która w pierwszej kolejce II ligi, 28 września, miała odbyć się w Tarnowie. – Chcielibyśmy, żeby na inaugurację przyszło sporo studentów i władze uczelni, a we wrześniu nie dałoby się tego tak urządzić. Za to dużo łatwiej będzie o to 5 października, kiedy podejmiemy Developres MKS V LO Rzeszów – uzasadnia.
Tarnowianki zmierzą się z tym przeciwnikiem już jutro, podczas rzeszowskich zawodów (w piątek i sobotę wystartują w nich także Szóstka Mielec i Tomasovia), a za tydzień przyjeżdżają na wspomniany turniej do Krakowa.

Pierwotnie miały wziąć w nim udział przede wszystkim ekipy związane na różne sposoby z podwawelskim grodem, był rozpatrywany nawet wariant ośmiozespołowej obsady i gry w dwóch halach. Ostatecznie będzie ona szczuplejsza, za to bardzo silna, z pierwszoligowymi Silesią Volley Mysłowice i Karpatami KHS Krosno, czy faworytem grupy IV drugiej ligi, Ekstrimem Gorlice. – Te kluby potwierdziły udział; pozostało do rozstrzygnięcia, czy drużyn będzie pięć czy sześć. Na pewno zagramy 20-21 września w hali przy ul. Odmogile – mówi Grzegorz Silczuk, dyrektor urządzającej imprezę Wandy i trener Ekstrimu.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.