Armaty ukryte wśród KSZO-ków

I-ligowiec z Ostrowca Świętokrzyskiego zgromadził bardzo ciekawą dwunastkę siatkarek. Jest w niej była zawodniczka Wisły i „Ekonomicznej” oraz niedawna reprezentantka kraju juniorek.

– Skład jest „spokojny”, na miarę możliwości finansowych. Jeśli będziemy wspólnie pracować i się zjednoczymy, może być naprawdę fajnie – ocenia nieco zachowawczo trener AZS KSZO, Dariusz Parkitny. W minionym sezonie, po letnich kłopotach personalnych i konieczności „sztukowania” drużyny, wykonał bardzo dobrą robotę, zajmując czwarte miejsce na zapleczu ekstraklasy.
– No cóż, pewnie teraz cele będą wyższe, wyznaczy je zarząd. Sam nie chcę składać żadnych deklaracji, bo wiele rzeczy trudno przewidzieć. Przecież w tamtych rozgrywkach mieliśmy huśtawkę nastrojów, z jednej strony kontuzje dały się nam we znaki, a z drugiej: bardzo dobrze zaprezentowały się dublerki. Po prostu starajmy się zwyciężać w każdym meczu – podsumowuje szkoleniowiec.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Stosunkowo wczesną wiosną klub, pomny ubiegłorocznych doświadczeń, zawarł umowy z siedmioosobowym trzonem zespołu (cały skład, z zaznaczeniem transferów, znajduje się pod tekstem). I zaczął stopniowo go uzupełniać. Najpierw doszła środkowa Chemika Police Magdalena Soter, potem Kamila Ganszczyk (przedstawialiśmy ją TUTAJ) – występująca na tej pozycji w świeżo upieczonym I-ligowcu, Zawiszy Sulechów. Kilka tygodni trwały rozmowy z przyjmującą ekstraklasowej Siódemki Legionovii, Barbarą Bawoł. – Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia: Basia pojechała już na urlop, a wcześniej zostawiła nam podpisaną umowę – opowiada Parkitny.
Niedawno KSZO sygnował kontrakty z rozgrywającą i skrzydłową.
Tę pierwszą pozycję obsadzi 19-letnia Ewelina Tobiasz, wychowanka Jedynki Tarnów, absolwentka sosnowieckiej SMS, reprezentantka kraju kadetek i juniorek. – Na rozegranie były w sumie trzy kandydatki. Wybrałem Ewelinę ze względu na młodość i pracowitość. Ma nadążać za Natalią, gonić ją, a jak będzie z niej Olaf Ludwig, to i przegonić – śmieje się trener, przywołując postać sławnego przed laty kolarskiego sprintera.

Na przyjęciu ma zagrać doskonale znana w Krakowie, 24-letnia Kinga Hatala. Obdarzona świetnymi warunkami fizycznymi dziewczyna z podandrychowskich Rzyk w 2005 r. trafiła do Wisły, w której przebiła się aż do I ligi, potem przez dwa sezony występowała w Eliteskach AZS UEK, a przez ostatnie dwa – w klubie z Murowanej Gośliny, pod dwiema różnymi nazwami: Piecobiogaz i KS. – Dlaczego wybrałam KSZO? Z trzech względów: rozwoju sportowego, stabilizacji finansowej, a także możliwości dalszego studiowania – wyjaśnia Kinga. – W tym roku jest tak trudna sytuacja, jeśli chodzi o kluby i ich płynność finansową, że tak naprawdę do końca nie wiadomo, kto będzie w I lidze, więc cieszę się, że udało mi się znaleźć dobre miejsce do gry.

W Ostrowcu powstał bardzo ciekawy zespół, koktajl młodości i doświadczenia, z dużą siłą ognia na obu flankach i na środku. – Ala Stefańska ma uzupełniać Gosię Soję na libero, a jednocześnie może być brana pod uwagę jako skrzydłowa – precyzuje Parkitny. – Zastanawiamy się także nad trzynastą zawodniczką, atakującą, najlepiej młodą, która ubezpieczałaby Kasię Brojek. Ale musimy najpierw sprawdzić, czy starczy nam na to pieniędzy i może w lipcu jakąś ściągniemy.
– Myślę, że w przyszłym sezonie czołówka będzie bardziej wyrównana, więc można liczyć na bardzo dobry wynik – Kinga Hatala, która z Wisłą i Piecobiogozem kwalifikowała się do finału I ligi, dyplomatycznie odpowiada na pytanie, czy jest szansa nawiązania do tamtych osiągnięć. Innego rodzaju wyzwanie czeka ją już w przyszłym tygodniu – broni pracę magisterską na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
PAWEŁ FLESZAR

Skład KSZO na sezon 2013/14 (w nawiasach poprzednie kluby nowych zawodniczek)
Rozgrywające: Natalia Piekarczyk, Ewelina Tobiasz (SMS Sosnowiec/Jedynka Tarnów)
Libero: Małgorzata Ścibisz (panieńskie nazwisko Soja), Alicja Stefańska
Atakująca: Katarzyna Brojek
Środkowe: Kamila Ganszczyk (Zawisza Sulechów), Iwona Kosiorowska, Magdalena Soter (Chemik Police)
Przyjmujące: Barbara Bawoł (Siódemka Legionovia), Dorota Dydak, Kinga Hatala (KS Murowana Goślina), Małgorzata Ślęzak

Komentowanie zablokowane.