Awans błyskawiczny

Siatkarki tarnowskiej PWSZ jako pierwsze zwyciężyły w fazie ćwierćfinałowej akademickich mistrzostw Małopolski, a siatkarze Akademii Górniczo-Hutniczej jako pierwsi weszli do półfinałów.

Tarnowianki, stanowiące trzon składu czołowej drużyny grupy 4 drugiej ligi, zmierzyły się na wyjeździe z dziewczynami z Uniwersytetu Pedagogicznego, które uprawiają tę dyscyplinę hobbystycznie, więc wynik mógł być tylko jeden. Seria serwisów Patrycji Lipińskiej i kontry konstruowane przez nią najczęściej z wykorzystaniem Inez Pfeifer lub Adrianny Lewandowskiej od razu pokazały – jaki. 0:9, a po postoju za linią końcową Aleksandry Kaczyńskiej (3 asy oraz blok jej koleżanek straszący na skrzydle) – 6:19. W najefektowniejszej akcji środkowa pobiegła za plecy rozgrywającej, a Pfeifer ze skrzydła zameldowała się przed nią i uderzyła w pierwsze tempo.
Gospodynie nie zwiesiły jednak głów, umiały się cieszyć z udanych zagrań. Choćby z dwóch asów z rzędu Joanny Nicpoń, a kiedy jeszcze wybroniły krótką Lewandowskiej i wracająca piłka zaskoczyła rywalki, które gremialnie przesunęły się do strefy trzech metrów – radości było co niemiara.
W drugiej partii Lipińska poprawiła swój poprzedni wyczyn – podawała dwunastokrotnie, notując 4 asy. Te same motywy kierowały też krakowiankami, które od 0:12 podjęły walkę i nawet cztery razy zablokowały ligowe atakujące. Po dwóch asach Katarzyny Gazurek było 9:19, a Lewandowska ustaliła rezultat na 14:25.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Rewanż odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Tarnowie.
Postanowiły go sobie natomiast oszczędzić męskie ekipy Collegium Medicum i AGH. Czawartkowym wieczorem na boisku hali przy ul. Badurskiego dość szybko dwa sety zgarnęli goście. Trenerzy postanowili, że rozstrzygną sprawę od razu, więc zespoły ponownie wyszły na parkiet, a rozgrywka zgodnie z przewidywaniami również padła łupem „Agiehowców”. Jako pierwsi awansowali do zaplanowanych na marzec półfinałów.

Ćwierćfinały odbywają się w tym sezonie po rocznej przerwie. Tradycyjnie zostaje rozegrana przed zimową sesją egzaminacyjną. Oto zestawienia (na pierwszym miejscu zawsze drużyna wyżej klasyfikowane w fazie grupowej; będą one gospodarzami rewanżów):
AMM siatkarek
1. AGH – Uniwersytet Rolniczy
2. Akademia Wychowania Fizycznego – Politechnika Krakowska
3. PWSZ Tarnów – Uniwersytet Pedagogiczny
4. Uniwersytet Jagielloński – Uniwersytet Ekonomiczny
W półfinałach spotkają się zwycięzcy par 1 i 2 oraz 3 i 4.
AMM siatkarzy
1. AGH – Collegium Medicum UJ, awans AGH
2. Uniwersytet Rolniczy – Uniwersytet Jagielloński
3. Uniwersytet Ekonomiczny – Uniwersytet Pedagogiczny
4. Akademia Wychowania Fizycznego – Politechnika Krakowska
W półfinałach spotkają się zwycięzcy par 1 i 2 oraz 3 i 4.
Terminy i godziny spotkań można znaleźć w kalendarzykach publikowanych co tydzień na tej stronie.
PAWEŁ FLESZAR

UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY – PWSZ Tarnów 0:2 (12:25, 14:25)
Sędziowali: Andrzej Sobieraj i Krzysztof Karwowski.
UP: Szustkiewicz, Szczypka, Nicpoń, Miernik, Ochońska, Gazurek oraz Wolińska (l), Mazur (l), Kotniewicz, Sobieraj, Śliwińska. Trener: Łukasz Lic.
PWSZ: Lipińska, Pfeifer, Lewandowska, Zemełka, Kaczyńska, Sobczak oraz Kutikow (l), Torbusińska, Cichoń. Trener: Jan Salamon.

Komentowanie zablokowane.