Ciekawa gra dobrych znajomych

Silesia Volley porozumiała się z Iwoną Kandorą. – Zakładam, że zostanie naszą siatkarką i na dzisiaj skład jest zamknięty. A pod koniec lipca okaże się, czy nie przeprowadzimy jeszcze jednego transferu – mówi trener mysłowiczanek, Sebastian Michalak. Pierwszoligową kadrę skompletowała Zawisza Sulechów.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

31-letnia Kandora wraca na parkiet po rocznym urlopie macierzyńskim. – Ustaliliśmy z nią warunki finansowe i organizacyjne, rozstrzygnęły się też kwestie opieki nad jej małym synkiem – opowiada Michalak. – Uścisnęliśmy sobie dłonie; Iwona nie jest dla nas obcą osobą, więc myślę, że mogę na nią liczyć w przyszłym sezonie. Muszą jeszcze z naszym menedżerem Sławkiem Pawlakiem dopracować „temat” kontraktu papierowego, przygotować go do podpisania.
Iwona Kandora jest wychowanką BKS Bielsko-Biała – w tym klubie oraz w Stali Mielec występowała w ekstraklasie. W sezonie 2010/11 była natomiast przyjmującą I-ligowej Silesii Volley. – To ja ją przestawiłem na skrzydło, bo taka była potrzeba – wspomina Michalak. – W innych drużynach częściej jednak grała jako środkowa i teraz też tak będzie. To lepiej i dla niej, i dla nas – przede wszystkim na środku potrzebowaliśmy wzmocnienia. W tej sytuacji odejdzie od nas dotychczasowa środkowa Ksymena Wysocka.
Wyjaśniło się kilka wątpliwości, o których pisaliśmy TUTAJ, rozegranie obsadzą Izabela Soja i Aleksandra Wieczorek (cały skład znajduje się pod tekstem).

Śląski klub negocjował również z przyjmującymi, m.in. z Sandrą Cabańską, Paulą Słonecką i Sandrą Biernatek. – Nie doszliśmy do porozumienia, jako ostatnia odmówiła pod koniec ubiegłego tygodnia Biernatek – opowiada szkoleniowiec. – W tej chwili nie wiem, czy pozyskamy kogoś na przyjęcie. Może i przydałaby się tam jeszcze jedna zawodniczka, ale z drugiej strony – powinniśmy dać radę. Mamy czternaście dziewczyn i na dzisiaj uważam skład za zamknięty.
Dodaje, że sporo może rozstrzygnąć się w ostatnim tygodniu lipca, kiedy dojdzie do spotkania z władzami firmy Remagum, od dawna sponsorującej mysłowicką siatkówkę. – Wtedy zapadną chyba decyzje, w jakim stopniu pomogą nam w najbliższym sezonie. Jeśli okaże się, że będziemy mieli dość pieniędzy, to być może pozwolimy sobie na jeszcze jeden transfer – podsumowuje Sebastian Michalak.

Transferów nie chce dokonywać już beniaminek I ligi Zawisza Sulechów. – Być może dołożymy do kadry I-ligowego zespołu jeszcze jakieś młode wychowanki, które mogłyby się rozwijać ćwicząc ze starszymi koleżankami, a w przyszłości zagrałyby w lidze – wyjaśnia trener Marek Mierzwiński. – Generalnie jednak skompletowałem grupę, z którą chciałem pracować.
Większość kwestii personalnych została rozstrzygnięta już w czerwcu (skład drużyny znajduje się pod tekstem), jako ostatnia, w lipcu, dołączyła atakująca Katarzyna Bury. W minionym sezonie przeszła ona trudne koleje losu: jesienią rozwiązała kontrakt z Piastem Szczecin, potem podpisała umowę z Wieżycą Stężyca, jednak wkrótce okazało się, że nie może reprezentować jej w rozgrywkach (opisywaliśmy tę sprawę TUTAJ) – przez kilka miesięcy tam trenowała, a na koniec wróciła jeszcze do Piasta i wystąpiła w jego barwach w play off.
– Najdłużej zeszło nam poszukiwanie atakującej; zdecydowałem się na Katarzynę, którą trenowałem kilka lat temu w Piaście. Wszystkie nowe siatkarki to albo moje byłe podopieczne, które znam z dobrej strony, albo takie, o których słyszałem dobre opinie – charakteryzuje szkoleniowiec.

Twierdzi, że jego drużyna chciałaby na dłużej pozostać w I lidze, a drugim celem jest pokazanie ciekawego stylu. – Chodzi o ładną grę, z szybko chodzącym środkiem i przyspieszaniem piłek na skrzydło. Jej podstawą byłby trudny serwis i dokładne przyjęcie. Taką grę preferuję – tłumaczy Mierzwiński.
PAWEŁ FLESZAR

(w nawiasach ubiegłosezonowe zespoły zawodniczek przetransferowanych latem)
SILESIA VOLLEY MYSŁOWICE
Rozgrywające: Izabela Soja, Aleksandra Wieczorek (Silesia Volley II)
Libero: Joanna Nickowska
Środkowe: Sylwia Andrysiak, Iwona Kandora (po urlopie macierzyńskim), Martyna Pietrek (SV II)
Atakujące: Barbara Susek, Majka Szczepańska (SV II), Patrycja Ząbek (może grać również jako środkowa)
Przyjmujące: Paulina Dereń (Politechnika Śląska Gliwice), Dominika Najmrocka, Małgorzata Plebanek (Stal Mielec), Angelika Szostok, Klaudia Świstek (obie SV II)

ZAWISZA SULECHÓW
Rozgrywające: Katarzyna Wawrzyniak (Eliteski UE Kraków), Anna Wodrowska
Libero: Żaneta Rzepnikowska
Środkowe: Gabriela Buławczyk (AZS KSZO Ostrowiec Św.), Magdalena Fedorów (Eliteski UEK), Ewa Kwiatkowska (Jedynka Aleksandrów Łódzki)
Atakujące: Katarzyna Bury (Piast Szczecin/Wieżyca 2011 Stężyca), Joanna Kocemba
Przyjmujące: Magdalena Banecka, Kamila Witkowska, Agata Skiba (Eliteski UEK), Marta Wellna

Kadry Developresu Rzeszów i Budowlanych Toruń przedstawialiśmy TUTAJ, a KSZO Ostrowiec Św. – TUTAJ.

Komentowanie zablokowane.