Czwarta wiślaczka w Developresie

Rzeszowski beniaminek I ligi doszedł dzisiaj do porozumienia z czwartą siatkarką AGH Galeco Wisły, Magdą Jagodzińską. Jest drugim klubem na zapleczu ekstraklasy, po Budowlanych Toruń, który skompletował już skład na nowy sezon.

Jeszcze wczoraj prezes Developresu, Rafał Mardoń nie chciał potwierdzić, że to „Jagoda” ma wypełnić wolne miejsce atakującej. – Czekaliśmy jeszcze na jej odpowiedź, a dzisiaj ustalaliśmy ostatnie warunki kontraktu – wyjaśnia działacz. – Wysłaliśmy jej mailem uzgodnioną treść, ma to wydrukować, podpisać i odesłać nam skan. Nie powinny zdarzyć się żadne niespodzianki, ale powiedzmy, że na 99 procent jest naszą zawodniczką.
Magda ma 24 lata, a w I lidze występowała w czterech różnych zespołach: SMS Sosnowiec (jest jej absolwentką), AZS AWF Poznań, Eliteskach UE Kraków i Wiśle. Jest na studiach magisterskich na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
Ostatecznie do klubu nad Wisłokiem przenosi się jedna trzecia ubiegłosezonowego składu „Białej Gwiazdy”: poza Jagodzińską – Adrianna Szady, Dominika Nowakowska i Ewa Śliwińska, a także trener Marcin Wojtowicz.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

– Nie mieliśmy zbyt dużo czasu, ale całkiem szybko poszło kompletowanie drużyny. W ciągu dwóch tygodni podpisaliśmy wszystkie umowy – cieszy się Rafał Mardoń. Zestawienie podajemy poniżej; Developres stara się jeszcze ściągnąć kilka utalentowanych dziewczyn do drużyny juniorek, którą wystawią wspólnie z MKS V LO Rzeszów. Jednocześnie najlepsze zawodniczki z tego drugiego klubu mają pojawiać się na zajęciach pierwszoligowca. Choćby Aleksandra Kazała i Elżbieta Wojtunik, które wystąpiły w sparingu z reprezentacją Norwegii w minionym tygodniu, czy 18-letnia Aleksandra Mich, która jest związana z Developresem od ubiegłego roku.
Chodzi o to, żeby nie traciły kontaktu z pierwszym zespołem, bo kiedyś mogą trafić do niego już na dłużej. O tym, jak często będą przychodzić, zdecyduje trener – tłumaczy prezes. Dodaje, że przeglądem stanu posiadania będzie m.in. drugi już turniej siatkówki plażowej, jaki 21 lipca organizują w Leśnej Woli. – Zagrają pary z Developresu, MKS V LO, a poza tym liczą na niezłą obsadę zawodniczek, jakie przyjadą „z Polski”. Zwłaszcza że przygotowujemy nagrody finansowe – opowiada.

Rzeszowski klub jako drugi w I lidze siatkarek skompletował skład. We wtorek swoją kadrę ogłosili Budowlani Budlex Toruń. Tam zresztą wszystko było gotowe już na przełomie maja i czerwca – informowaliśmy TUTAJ o zakontraktowaniu środkowej Eweliny Ryznar. Trener Mariusz Soja tłumaczył wtedy, że czekają z podaniem pełnych personaliów na zakończenie ciągu imprez sportowych odbywających się w tym okresie w Toruniu, aby osiągnąć lepszy efekt promocyjny.

Budowlani Toruń (w nawiasie klub z którego zawodniczka przyszła)
Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Judyta Szulc (UKŻPS Kościan); środkowe: Anna Lewandowska, Anna Łozowska (AZS Białystok), Ewelina Ryznar (Wieżyca 2011 Stężyca); libero: Anna Głowiak (Joker Świecie), Małgorzata Kolanowska; atakujące: Joanna Sobczak, Sandra Szczygioł (PLKS Pszczyna); przyjmujące: Roksana Brzóska, Ewelina Krzywicka (Pałac Bydgoszcz), Dominika Nowakowska, Anna Tomczyk (obie Jedynka Aleksandrów Łódzki).

Developres Rzeszów
Rozgrywające: Karolina Filipowicz, Adrianna Szady (AGH Galeco Wisła Kraków); środkowe: Izabela Cieśnik, Anna Myjak, Dominika Nowakowska (Wisła), Katarzyna Warzocha; libero: Paulina Filipowicz (San-Pajda MKS V LO Łańcut), Paulina Peret; atakujące: Magda Jagodzińska (Wisła), Paula Szeremeta; przyjmujące: Barbara Adamska, Gabriela Mazur (MKS V LO), Magdalena Olszówka, Ewa Śliwińska (Wisła).
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.