Decyzja na Święta, mecze na Sylwestra

Sprawa potwierdzenia Alicji Malinowskiej do rozgrywek w barwach Elitesek AZS UEK została odroczona do 20-21 grudnia, kiedy zajmie się nią zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dziewięć dni później „Ekonomiczna” organizuje ciekawy turniej z udziałem Wisły.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Problemy, jakie dosyć nieoczekiwanie napotkała Malinowska i Eliteski opisywaliśmy obszernie TUTAJ. W ciągu kilku ostatnich dni zajmował się nimi Wydział Rozgrywek PZPS, m.in. analizując nowe, dostarczone teraz dokumenty. – Rozmawialiśmy też z krakowskim klubem. Uznaliśmy, że na gruncie istniejących przepisów i obecnego stanu faktycznego Wydział Rozgrywek nie może wyrazić zgody na zgłoszenie Alicji Malinowskiej do ligi – mówi Jacek Sęk, przewodniczący WR PZPS. – Całą sprawę, wraz z dokumentacją, przekazaliśmy więc do Zarządu PZPS.
Posiedzenie zarządu – który ma rozstrzygać również wiele innych kwestii – zaplanowano na 20-21 grudnia. – Może on nakazać zgłoszenie zawodniczki do gry, np. ze względu na trudną sytuację życiową, rozwój sportowy, karierę, itd. – wyjaśnia Jacek Sęk. – Być może życie wyprzedziło przepisy o kroczek; przykro mi ze względu na samą siatkarkę, ale sprawa ma tez inne aspekty. Choćby pytanie, czy nie zbyt pochopnie rozwiązywano kontrakt z Chemikiem, bez zapoznania się z istniejącymi uregulowaniami?

Prezes AZS UEK, Bartosz Wanat twierdzi, że spodziewał się takiego rozwoju sprawy. – Przypuszczaliśmy, ale też mieliśmy pewne sygnały, że to zarząd będzie podejmował tę decyzję – mówi. – Wydział Rozgrywek przecież odmówił zgłoszenia Ali już w piątek, więc teraz trudno było wiązać z nim wielkie nadzieje. No cóż, czekamy przez następne dwa tygodnie.
Malinowska na pewno nie wystąpi w dwóch najbliższych konfrontacjach ligowych – obu w hali UEK – 12 grudnia z KSZO Ostrowiec Św. i 15 grudnia ze Spartą Warszawa. Prawdopodobnie pauzować będzie w nich także lecząca uraz łydki Magdalena Sadowska. – Poradziliśmy sobie w dziesiątkę na trudnym terenie w Stężycy, więc liczę, że w tych dwóch spotkaniach też zwyciężymy – zwierza się Wanat, nawiązując do wczorajszego awansu w Pucharze Polski, który Eliteski wywalczyły pokonując na wyjeździe, 3:0, Wieżycę. W następnej rundzie, w lutym, zmierzą się z ekstraklasowymi Budowlanymi Łódź.

Decyzję w sprawie Alicji Malinowskiej klub z Rakowickiej usłyszy więc niedługo przed Świętami Bożego Narodzenia, z kolei tuż przed Sylwestrem zorganizuje atrakcyjnie zapowiadający się turniej. Poza gospodyniami mają wziąć w nim udział: Jedynka Aleksandrów Łódzki, AGH Galeco Wisła Kraków i Silesia Volley Mysłowice/Chorzów, czyli obecnie – pierwsza, trzecia i czwarta ekipa I-ligowej tabeli („Ekonomiczna” zajmuje piąte miejsce). – Nasz trener, Jacek Skrok rozmawiał już ze szkoleniowcami pozostałych zespołów, ma ich akceptację, więc obsada nie powinna się zmienić; termin zaplanowaliśmy na 29-30 grudnia – opowiada prezes.
Podobna impreza na obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego odbyła się przed rokiem, choć wtedy pięć drużyn rywalizowało na dwóch boiskach, więc większość trybun była złożona. – Teraz będzie sześć meczów, podzielonych na dwa dni, więc zostaną rozegrane na głównym boisku, tak jak w lidze. Turniej będzie lepiej dostępny dla widzów; mam nadzieję, że mimo ferii świątecznych sporo z nich zjawi się w naszej hali – podsumowuje Bartosz Wanat.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.