Doktorat z psychologii play off

Siatkarskie reprezentacje Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz drugi solidarnie pokonały po 2:0 drużyny Collegium Medicum i weszły do półfinału akademickich mistrzostw Małopolski, zapewniając sobie jednocześnie udział w turniejach Strefy C AMP.

Teraz ich drogi się rozdzielą. Dziewczyny w półfinale AMM – już po sesji i przerwie międzysemestralnej – zmierzą się z PWSZ Tarnów (o jej awansie pisaliśmy TUTAJ), a na turniej półfinałowy akademickich mistrzostw Polski pojadą wiosną do Lublina. Męski team UJ nie zna jeszcze następnego przeciwnika – wyłoni go przyszłotygodniowy dwumecz pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego i Uniwersytetem Pedagogicznym (terminy można znaleźć w naszym kalendarzyku) – natomiast w Strefie C wystąpią w kwietniu w Rzeszowie.
Szansę na kwalifikację do turniejów AMP mają też obie drużyny Collegium Medicum – do każdego z nich wejdzie czołowa szóstka z Małopolski. W fazie 5-8 pierwszym rywalem żeńskiej reprezentacji będzie Uniwersytet Rolniczy, a męskiej – słabszy z pary AWF – UP.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Inaugurujące ćwierćfinały spotkania w hali CM odbyły się w ostatni wtorek. Siatkarze UJ zwyciężyli 2:0, ale dzisiejszy rewanż zaczęli na małym minusie (1:3, 2:5, 5:7). Pionową kreskę dorysowali do poziomej za pomocą serwisów. Mateusz Kosiorek zaliczył dwa asy tuż po własnym ataku (9:7), Michał Flaszowski dołożył do tego trzy (13:9). A resztę załatwił blok, sprawnie doszczelniany po obu stronach przez Tomasza Dudka. 17:13, 21:14, 24:16, 25:18.
Mimo że losy awansu były już w tym momencie rozstrzygnięte, a gospodarze w drugiej partii przejęli inicjatywę – „Medycy” ambitnie gonili. Z 10:4 zredukowali różnicę do 10:9, z 15:11 do 15:14, aż wreszcie wyrównali na 18:18. Daniel Stach i Maciej Dominiak, którzy już w poprzedniej partii podaniami zmniejszyli rozmiary porażki, teraz uderzali skutecznie ze skrzydeł.
Znowu jednak przerwał im Kosiorek, po którego zagrywkach (w tym as) zrobiło się 23:18, a po wejściu z II linii – 24:19. Wynik ustalił, zza linii końcowej, Flaszowski – 25:19.

Zawodniczki Uniwersytetu są obiektem badań do pracy doktorskiej z dziedziny psychologii sportu. Zarówno ich pierwszą konfrontację z CM, jak obecną rejestrowały dwie kamery, umieszczone w rogu sali i na wprost ich ławki rezerwowych, a zbierająca materiały doktorantka siedziała na tejże ławce  i nagrywała rozmowy podczas przerw przed setami i w trakcie nich. Ich pozostałe występy w play off – półfinałowe i o lokatę w AMM – również mają być zapisane w formatach wideo i audio.
„Lekarki” uległy we wtorek 0:2, długo przeważając w drugiej partii, za to z większym animuszem zaczęły rewanż przy Piastowskiej (6:8, 8:11, 10:12). Podopieczne Zenona Matrasa opanowały sytuację w podobny sposób, jak ich koledzy: Weronika Pniok zbiła z prawej flanki, posłała asa po przekątnej, a kiedy skrótem trafiła w linię trzech metrów, na tablicy pojawiło się 15:12. Za jej przykładem poszły Karina Puchalska (17:12) i Żaneta Jewuła (20:15), a na finiszu ta pierwsza królowała z przodu wraz z Zuzanną Olejniczak. 25:19.
Dziewczyny z CM stawały do przyjęcia nawet w czwórkę, co nie przeszkodziło Katarzynie Angielskiej zapunktować serwisem na powitanie drugiej odsłony. Później jednak ekipa gości, na czele z Moniką Gablankowską z Dalinu Myślenice, którą trener Przemysław Bartyzel uważa za spore wzmocnienie swojej drużyny, odrobiła straty (10:10). Od stanu 11:11 finiszowała już sztafeta, przekazujących sobie pałeczkę pod siatką, Olejniczak, Puchalskiej oraz ścinającej raz po raz z lewej strony Jewuły. 14:11, 17:12, 23:13, 25:16.
PAWEŁ FLESZAR

Akademickie mistrzostwa Małopolski siatkarek
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – COLLEGIUM MEDICUM UJ 2:0 (25:19, 25:16)
Bilans: 2-0; UJ awansował do półfinału, CM zagra o miejsca 5-8.
Sędziowali: Zbigniew Rybicki i Zdzisław Śpiewla (Kraków). Widzów: 20.
UJ: Dzwonnik, Pniok, Puchalska, Rerak, Jewuła, Rapacz-Matras oraz Kajdas (l), Angielska, Olejniczak, Harabasz, Petryka-Fijałkiewicz. Trener: Zenon Matras.
CM: Gablankowska, Pietrzyk, Perkosz, Barambas, Brożyna, Gładysz oraz Szymańska. Trener: Przemysław Bartyzel.

Akademickie mistrzostwa Małopolski siatkarzy
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – COLLEGIUM MEDICUM UJ 2:0 (25:18, 25:19)
Bilans: 2-0; UJ awansował do półfinału, CM zagra o miejsca 5-8.
Sędziowali: Śpiewla i Rybicki.
UJ: Mituniewicz, Czerwiński, Wleciał, Kosiorek, Flaszowski, Dudek oraz Kwaśny (l), Wiśniewski. Trener: Matras.
CM: Kabata, Jabłoński, Szot, Stach, Dominiak, Sierny oraz Gut (l), Furman (l). Trener: Zbigniew Janik.

Komentowanie zablokowane.