„Dzika karta” w tym roku za darmo

KS Murowana Goślina ustalił warunki kontraktowe ze skrzydłową Sylwią Chmiel, która dzisiaj zaczęła treningi z zespołem. Rezerwy Developresu Rzeszów zagrają w grupie IV drugiej ligi. Z kolei w tej klasie siatkarzy ma wystąpić jednak STS Skarżysko-Kamienna.

Jak opowiada Andrzej Miciul, wiceprezes klubu z Murowanej Gośliny, Chmiel w niedzielę przyjechała do nich, a dzisiaj rano wzięła już udział w pierwszych zajęciach. – Główne warunki ustaliliśmy wcześniej, teraz wysłałem do jej menedżera tekst gotowego kontraktu, on ma to posprawdzać i po akceptacji Sylwia podpisze dokumenty – wyjaśnia Miciul.
Sylwia Chmiel na ogół występuje jako przyjmująca, ma 22 lata, mierzy 185 cm. Jest wychowanką AZS UMCS TPS Lublin i absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Potem występowała w II lidze w Szóstce Biłgoraj, w I lidze w KSZO Ostrowiec Św., a w minionym sezonie w ekstraklasie – w AZS Białystok. W borykającej się z ogromnymi kłopotami drużynie zebrała sporo dobrych recenzji.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W tej chwili pod kierunkiem trenera Piotra Sobolewskiego ćwiczy 10 zawodniczek – rozgrywające: Anna Manikowska i Małgorzata Sobolewska; środkowe: Jowita Jaroszewicz i Magdalena Hawryła; libero Natalia Wałęsiak; skrzydłowe: Beata Strządała, Aleksandra Bekas, Żaneta Baran, Patrycja Wyrwa i Sylwia Chmiel. Miciul pytany o amerykańską środkową Danielle Hepburn i atakującą z Surinamu, Sandrinę Hunsel (pisaliśmy o nich TUTAJ), odpowiada: – Czekam…
Dodaje, że pierwszy sprawdzian nowej drużyny powinien nastąpić na przełomie sierpnia i września.

Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęło decyzję o zakwalifikowaniu do II ligi rezerw Developresu Rzeszów, występującego na zapleczu ekstraklasy. Drugoligowy zespół nazywa się Developres MKS V LO (powstał zresztą na podstawie współpracy z tymże międzyszkolnym klubem), powinno w nim zagrać kilka bardzo ciekawych zawodniczek, zwłaszcza reprezentantki Polski kadetek: Aleksandra Kazała (złota medalistka mistrzostw Europy) oraz Małgorzata Barszcz (uczestniczka niedawnych mistrzostw świata, gdzie Polska zajęła 7. miejsce). Rzeszowianki „wskoczą” do grupy IV, w zamian za wycofaną niedawno Siarkę Tarnobrzeg. Skład tej grupy przedstawia się w tej chwili tak: Pogoń Proszowice, MKS San-Pajda Jarosław, Tomasovia Tomaszów Lub., Jedynka Tarnów, Powiatowy Park Rozwoju Wieliczka, Dalin Myślenice, Ekstrim Gorlice, Bronowianka Kraków, AZS UEK Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Developres MKS V LO Rzeszów.

Z kolei w grupie VI drugiej ligi mężczyzn, terytorialnie obejmującej południowy-wschód, ma jednak wystartować STS Skarżysko-Kamienna. O tym, ze jest to bardzo problematyczne informowaliśmy jeszcze w połowie lipca TUTAJ. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że ze względu na kłopoty finansowe mocno zmienił się skład skarżyskiej ekipy. – Dostali jednak ponoć gwarancje od władz miasta, że będą mieli środki na udział w rozgrywkach. W każdym razie przysłali druk zgłoszeniowy do ligi i uiścili opłatę – tłumaczy Mariusz Nowakowski z biura PZPS. – Jutro opublikujemy terminarze drugich lig; dzisiaj nie były jeszcze w pełni gotowe – dodaje wyjaśniając, dlaczego terminarze rozgrywek żeńskich pojawiły się na chwilę na stronie Związku, a potem zniknęły.
Jeszcze jedną nowinką ogłoszoną przez PZPS jest darowanie zwyczajowej opłaty administracyjnej w wysokości 10 tysięcy złotych (nazywanej dawniej potocznie opłatą za „dziką kartę”) klubom drugoligowym, które nie awansowały do tej klasy, ale kupiły miejsce, bądź się zgłosiły i zostały zakwalifikowane.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.