„Ekonomiczna” dwunastka

Transfer Alicji Malinowskiej do Elitesek UEK, o którym informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, został sfinalizowany. Doświadczona skrzydłowa rozwiązała kontrakt z Chemikiem Police, a z krakowskim zespołem wyjechała na mecz do Aleksandrowa Łódzkiego. Jej dawny klub pozyskał z kolei dwie siatkarki.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Sprawa była w dużej mierze przesądzona od tygodnia – o jej zaawansowaniu, a także samej zawodniczce sportkrakowski.pl pisał TUTAJ i TUTAJ – chodziło o dopełnienie pewnych formalnych zobowiązań. Dzisiaj pojawiło się oficjalne oświadczenie Chemika o zakończeniu umowy z Malinowską, już wcześniej udostępnił dokumenty potrzebne do zgłoszenia jej do rozgrywek w barwach „Ekonomicznej”. – Dzisiaj pozostała kwestia potwierdzenia formularza F-02, zawierającego nowy skład, w okręgowym związku i wysłania skanu do PZPS – wyjaśnia Piotr Majewski, wiceprezes AZS UEK.

Tym samym Eliteski skompletowały zespół: dziesięcioosobowy trzon już w połowie czerwca, jedenasta (Aleksandra Król) dołączyła po rozpoczęciu przygotowań, w sierpniu, teraz dwunastkę uzupełniła Alicja, która powinna być sporym wzmocnieniem. Wczoraj po południu pojawiła się we fragmencie sparingu, jaki drużyna rozegrała w hali Uniwersytetu Ekonomicznego z lokalnym rywalem, AGH Galeco Wisłą. Gospodynie zwyciężyły 3:1. – Pierwszy set dla Wisły, pozostałe dla nas; wszystkie były dosyć wyrównane i rozstrzygały się w końcówkach – relacjonuje Majewski.
Wystąpiła również powracająca do zdrowia Monika Sroga, zmieniając się na pozycji libero z Katarzyną Urban. Nie wyszła na parkiet natomiast podstawowa atakująca Magdalena Sadowska, której dolega uraz łydki. – W tej chwili to nie jest bardzo poważne, ale grozi kontuzją w przypadku dalszego obciążania nogi; dlatego Magda będzie musiała pauzować przez około dwa tygodnie – tłumaczy wiceprezes.

Ekonomistki dzisiaj udały się do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie będą trenować po przyjeździe, a jutro zmierzą się z tamtejszą Jedynką, liderem tabeli. Z kolei w Krakowie w sobotę odbędzie się inna I-ligowa konfrontacja, w której wiślaczki podejmą SMS Sosnowiec. O godz. 15 w hali przy Reymonta pokaże się znaczna część reprezentacji Polski, która rok temu zajęła 4. miejsce w mistrzostwach świata kadetek, a w obecnym – 6. lokatę w mistrzostwach Europy juniorek (bez Igi Chojnackiej znajdującej się w kadrze ekstraklasowej Siódemki Legionovii, Pauliny Głaz – Pałac Bydgoszcz i Natalii Gajewskiej – KS Murowana Goślina).

Z kolei Chemik, z którego odeszła Malinowska, zakontraktował w tym tygodniu dwie siatkarki: we wtorek rozgrywającą Agnieszkę Rabkę, a teraz serbską środkową Vesnę Jovanović (pisaliśmy o nich TUTAJ). – Obie są z nami w drodze do Ostrowca Świętokrzyskiego i najprawdopodobniej będą mogły wystąpić w spotkaniu z KSZO – opowiada Mariusz Wiktorowicz, trener policzanek.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.