Eksperymenty towarzyskie

Kwadrans po godzinie 22. skończyły zacięte spotkanie siatkarki Salosu i Jedynki Tarnów. Krakowianki zwyciężyły po tie-breaku.

Rozgrywki w grupie 5-12 trzeciej ligi są właściwie towarzyskie, gdyż nikt w tym sezonie nie zostanie zdegradowany. Zespoły testują więc różne rozwiązania personalne. U tarnowianek na przyjęciu wystąpiła rozgrywająca (pełni tę funkcję także w II-ligowej ekipie PKCh PWSZ, dla której Jedynka jest rezerwami) Weronika Wyroba. I radziła sobie świetnie, skacząc do ataku widziała blok i wolne miejsca w placu gospodyń. – Jest po prostu „obciążona genetycznie”, ma wszechstronne zdolności po mamie – pokpiwała przyjaźnie Urszula Świerczek, prowadząca drużynę wraz z Beatą Wyrobą, mamą 19-letniej Weroniki. – Cieszę się, że tak dobrze wypadła; ta liga po to jest, żeby ogrywać młodzież.
– Jest skrzydłową trochę z przymusu, bo odniosła kontuzję palca i nie może wystawiać – precyzowała Beata.
As jej córki przyniósł wynik 4:8, asem (na 11:10) zmieniła go też Magdalena Cieplińska, a kiedy powtórzyła to po wyrównanym fragmencie – było 21:18. Dubeltowe akcje Agnieszki Bakuły i Dominiki Bednarczyk oraz pojedyncza Mai Pindral uzupełniły finisz pierwszego seta – 25:20.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Podczas odbywającego się w trakcie ferii turnieju organizowanego przez młodzieżową sekcję Wisły Kraków Maja Krzysiek eksperymentalnie była ustawiona na przyjęciu. – Jeszcze przed sezonem mnie nudziła, że chciałaby spróbować, bo rola środkowej nie sprawia jej już tyle radości – opowiada trener Salosu, Michał Flaszowski. – Wtedy taka opcja nie wchodziła w rachubę, potrzebowałem jej na środku. A teraz budujemy wszystko od nowa, więc można sobie pozwolić na różne manewry. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że się sprawdziła.
Dzisiaj Krzysiek zaczęła na przyjęciu, a od drugiej partii zameldowała się na prawej flance. Na lewej z powodzeniem zastąpiła ją Żaneta Jewuła – po jej serii ataków i podań na tablicy widniało 11:5. Krakowianki jednak popełniały też dużo błędów, a po drugiej stronie przy siatce przytomnie spisywała się Joanna Tadel. Po asie Izabeli Nowak zrobiło się 14:14, dalej 14:15, 16:15, 17:17, 17:19. Losy odwróciła podaniami z wyskoku (2 asy) Jewuła, po wspólnej „czapie” Cieplińskiej i Bakuły było 22:19, a po dwóch uderzeniach tej drugiej – 25:21.

Przyjezdne łączyły udane zagrania w coraz dłuższe passy. W trzeciej odsłonie wystartowały od 3:0 (zbicie Tadel i as Katarzyny Mleczko), serwisami przyhamowała je Karolina Kubacka (5:4), lecz po dwóch asach Wyroby ponownie odwróciły licznik (7:11, 8:13) i odtąd już przeważały, co najmniej 2-3 punktami. Sporo piłek umieszczały w nieasekurowanych polach Salosu.
Różnica zmniejszyła się po mądrych akcjach Katarzyny Angielskiej (19:20, potem 21:22), ale po kiwce Wyroby Jedynka miała setbole (21:24). Dwa ścięcia Jewuły i pudło rywalek przyniosły wyrównanie, lecz przy 25:25 to miejscowe pomyliły się dwukrotnie.
Rozochocone podopieczne Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby były coraz trudniejsze do powstrzymania – 1:2, 2:4, 4:4, 4:11, 8:12, 8:17, 9:19, 11:23, 14:25 – Tadel i Natalia Cieśla równie dobrze spisywały się z przodu co za linią końcową, sekundowały im koleżanki. – Zero koncentracji; nawet po pięć razy mówiłem to samo i nic się nie zmieniało – zżymał się później Flaszowski.

Salosianki jednak zaczęły gonić uciekający mecz i w tie-breaku prawie wszystko układało się po ich myśli. Bakuła (dwukrotnie) i Krzysiek skutecznie atakowały z II linii, a gdy jeszcze niewysoka Kasia Angielska zatrzymała skrzydłową wyszły na 11:6. Nie potrafiły trwale wyzwolić się z odpływów mobilizacji. Mleczko (zbiciem) oraz Cieśla i Nowak (asami) coraz głośniej poddawały w wątpliwość ich sukces – 11:9, 12:10, 13:12. Marazm przerwała dopiero Żaneta Jewuła, a ostatnią piłkę przyjezdne wpakowały w siatkę – 15:12.
PAWEŁ FLESZAR

SALOS Kraków – JEDYNKA II Tarnów 3:2 (25:20, 25:21, 25:27, 14:25, 15:12)
Sędziowali: Andrzej Nowakowski i Krystyna Nowakowska. Widzów: 40.
SALOS: Olipra, Krzysiek, Cieplińska, Pindral, Bakuła, Bednarczyk oraz Gratkowska (l), D. Nowak (l), Jewuła, Kubacka, Cebula. Trener: Michał Flaszowski.
JEDYNKA: I. Nowak, Tadel, Wyroba, Stolarz, Cieśla, Sobol oraz Gębiś (l), Malczyk (l), Mleczko. Trener: Urszula Świerczek.

Pozostałe wyniki i tabelę III ligi siatkarek można znaleźć TUTAJ.

Komentowanie zablokowane.