Jak wybrać między chłopakami

W bardzo ciekawie zapowiadającym się meczu siatkarze Akademii Wychowania Fizycznego pokonali Uniwersytet Jagielloński, 2:0, wydobywając się z opresji w 1. secie i kontrolując sytuację w drugim.

Dla „Wuefistów”, którzy dzień wcześniej pewnie pokonali na wyjeździe Uniwersytet Pedagogiczny (2:0), miało to być ostatnie spotkanie rundy zasadniczej, a zwycięstwo dałoby im bardzo prawdopodobne drugie miejsce w grupie A. Z kolei ekipa Uniwersytetu dopiero w poniedziałek zaczęła udział w akademickich mistrzostwach Małopolski (opisywaliśmy to TUTAJ), a rezultat w tym sezonie ma być także rehabilitacją po poprzednim, kiedy zajęli dopiero 7. lokatę w województwie i nie zakwalifikowali do fazy ogólnopolskiej.
Było to jedno z tych spotkań, które pierwotnie miały się odbyć na obiektach przy Piastowskiej, lecz zostały przeniesione, bo reprezentacje UJ nie mogą w AMM korzystać z własnych obiektów.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Za to kibice licznie zjawili się w hali przy al. Jana Pawła II. Twardej walki było sporo, gospodarze mieli zrazu inicjatywę, dzięki skutecznie uderzającemu z prawego skrzydła po prostej Andrzejowi Matwiejczykowi, a przeciwnicy wyrównali po asie Juliana Mituniewicza (8:8), wyszli na prowadzenie zaś po akcjach Mateusza Czerwińskiego, Bartłomieja Wleciała i Tomasza Dudka, który kiwką ze środka zmienił zapis na 12:15. Po drugiej siatki na tej pozycji zameldował się Piotr Bogusiewicz, dwoma blokami bilansując aktywa rywali (15:15), lecz jego koledzy bili po autach i w blok, więc po chwili różnica zrobiła się jeszcze większa – 17:21. Teraz to jednak goście mylili się w ataku, sprytnie kiwnął Dawid Fremel i remis przyszedł jeszcze szybciej niż wcześniej przewaga.
Od 21:21 Czerwiński trzykrotnie z rzędu ścinał skutecznie, jego zespół był o kroczek z przodu, miał setbola (23:24), obronionego przez Matwiejczyka, ale przy 24:24 miejscowi podbili kiwkę Mateusza, Roman Kącki skontrował i AWF przejął inicjatywę. 25:24, 26:25, a dwa ostatnie punkty zdobył Maciej Grajoszek – na 28:26, kiedy po serwisie Bogusiewicza piłka wróciła „darmo”.

Na starcie drugiej partii zespół Uniwersytetu starał się przejąć kontrolę – 1:3, 4:3, 4:6, 7:6, 8:9 – ale kiedy Fremel wyczyścił siatkę Bartoszowi Szpyrce (blokujący skoczyli do zbijającego na ogół z wysokiego pułapu Gniewomira Krupczaka), był to sygnał do ofensywy Akademii.
A Szpyrka był już trzecim, po Bogusiewiczu i Grajoszku, zmiennikiem, który wywarł znaczący wpływ na rezultat.
– Nie jest tak prosto wybrać pomiędzy chłopakami, którzy na co dzień ćwiczą z drużyną uczelnianą, a tymi, którzy nie ćwiczą z nią, bo trenują i grają w klubach ligowych – tłumaczy trenerka AWF, Lidia Stanisz, prowokowana pytaniem, dlaczego najlepszych swoich podopiecznych zostawiła w kwadracie.
Wymieniona trójka także później, ze wsparciem Kąckiego, odwdzięczała się za wypuszczenie z rezerwy. Zbudowali (14:10), utrzymywali (16:12, 18:14), a potem powiększyli (20:14, 22:16) różnicę, Grajoszek nie dawał o sobie zapomnieć, uderzając ze skrzydła i zza linii końcowej (24:18), a sprawę zamknął Szpyrka (25:19).

– Czy będziemy na drugim miejscu? Ciężko powiedzieć. Poczekajmy jeszcze tydzień – komentowała Lidia Stanisz, której zespół sprawił spore kłopoty Akademii Górniczo-Hutniczej, wychodząc 16:8 i… tracąc przewagę. – Takie rzeczy uczą wszystkich… Czy pokonalibyśmy AGH utrzymując tamtą przewagę w secie? Nie lubię gdybania.
Wszystko będzie jasne na początku przyszłego tygodnia; w poniedziałek UJ zmierzy się z AGH, a we wtorek z UP. Terminy meczów można znaleźć w kalendarzykach regularnie publikowanych na naszej stronie.
Rezultaty AMM siatkarek można znaleźć TUTAJ, a siatkarzy – TUTAJ.
PAWEŁ FLESZAR

AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO – UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI 2:0 (28:26, 25:19)
Sędziowali: Krzysztof Karwowski i Mateusz Kopecki (Kraków). Widzów: 90.
AWF: Fremel, Górka, Krupczak, Matwiejczyk, Kącki, Kotarski oraz Waloch (l), Grajoszek, Bogusiewicz, Szpyrka, Stach, Knaga. Trener: Lidia Stanisz.
UJ: Mituniewicz, Łabuz, Wleciał, Kosiorek, Czerwiński, Dudek oraz Majcherczyk (l), Flaszowski (l), Dygoń, Pawlik. Trener: Zenon Matras.

Komentowanie zablokowane.