Jedynka – drużyna w podróży

Wychowanka Armatury Kraków zagra w Pałacu Bydgoszcz. Z kolei tarnowski zespół ma już osiemnastoosobową kadrę i nowego trenera, a także określone specyficzne zasady funkcjonowania w najbliższym sezonie.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Jedynka Tarnów od pewnego czasu współpracuje z tamtejszą Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Kiedy w maju zespół wracał do II ligi, kupując miejsce od Częstochowianki, jednym z założeń było przeniesienie go do nowopowstającej hali sportowej uczelni. Obiekt będzie znacznie większy, wygodniejszy, a występy siatkarek na nim silniej zwiążą je z PWSZ. Tyle że jeszcze nie teraz…  – Wykonawca inwestycji ma duże kłopoty, być może ogłosi upadłość, a oddanie jej do użytku na pewno się opóźni – opowiada prezes Jedynki, Piotr Górnikiewicz, który rozważał też pomysł treningów i gry w pięknej, nowiutkiej hali im. Agaty Mróz w Dąbrowie Tarnowskiej. Zapadła jednak decyzja, że siatkarki do ukończenia obiektu PWSZ pozostaną w swojej „mateczniku” – sali I LO im. K. Brodzińskiego, gdzie grały m.in. w minionym sezonie II-ligowym.

W tej chwili klub wyselekcjonował grupę aż 18 zawodniczek (podajemy ją pod tekstem), które mają pojawić się na pierwszym treningu, 6 sierpnia. – Właściwie wszystkie można uważać za potwierdzone, choć w kilku przypadkach pozostają kwestie załatwienia certyfikatów z macierzystych klubów – wyjaśnia wiceprezes Jacek Brzeziński. – Jest jeszcze skrzydłowa Urszula Dziadosz, z którą dogadaliśmy się dość dawno, ale teraz otrzymała propozycję pracy zawodowej kolidującej z grą. Do 20 lipca ma dać odpowiedź, na co się decyduje.

11 sierpnia zespół wyjedzie na obóz do Giżycka, a potem już ciągle będzie „w trasie”. Spora część zawodniczek będzie dojeżdżać trzy razy w tygodniu na zajęcia do Tarnowa: kilka z Łańcuta i Rzeszowa z trenerem Bogdanem Dudkiem, a kilka innych z Krakowa. – Poza tym każda będzie musiała raz w tygodniu w miejscu zamieszkania  przerobić przygotowany przeze mnie zestaw ćwiczeń siłowych – uzupełnia doświadczony szkoleniowiec (sportkrakowski.pl przedstawiał go TUTAJ).

Z kolei utalentowana wychowanka Armatury, Anna Bączyńska przenosi się z sosnowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego do Pałacu Bydgoszcz. Ma tam występować w II-ligowych rezerwach oraz zespole juniorek, który – biorąc pod uwagę transfer Pauliny Głaz do ekstraklasowego zespołu Pałacu – jest poważnym kandydatem do zwycięstwa w mistrzostwach Polski juniorek.
Sporą pociechę drużyna znad Brdy powinna mieć również z rodowitej krakowianki, mierzącej 186 cm, Ani. Zasadniczo jest ona skrzydłową, a w pierwszym swoim roku w SMS (2010/11) była próbowana na pozycji rozgrywającej. I gwoli ciekawostki: w nadchodzącym sezonie będzie jedną z najmłodszych juniorek w kraju – urodziła się 31 grudnia 1995 roku… – Mam nadzieję, że będzie się tam rozwijać. Zapewniono jej w Bydgoszczy również liceum – mówi Piotr Pawłowski, pod okiem którego Bączyńska ćwiczyła w Armaturze od grup naborowych, aż do przejścia do SMS. – Kluby ustaliły warunki transferu definitywnego, pozostało formalne przekazanie karty.
PAWEŁ FLESZAR

Kadra Jedynki Tarnów (w nawiasie – ostatnia przynależność klubowa zawodniczek przychodzących)
rozgrywające: Małgorzata Młocek (Extrans Patria Sedziszów Młp.), Aleksandra Stachowicz (AGH Galeco Wisła Kraków), Weronika Wyroba
skrzydłowe: Magdalena Kosałka, Katarzyna Kutyła (Patria), Joanna Madzia, Sabina Podlasek (PWSZ Karpaty Krosno), Ewa Stolarz, Sylwia Styrkowiec, Alicja Warchoł (Bronowianka Kraków), Natalia Wójcik (Karpaty)
środkowe: Małgorzata Hajduk (Anser Siarka Tarnobrzeg), Alicja Leszek (Wisła), Monika Malicka (Stal Mielec/SMS Mielec)
libero: Barbara Gębiś, Paulina Jachym, Klaudia Szubart (bez gry, 2010/11 – Siarka)
trener: Bogdan Dudek

Skomentuj