Klocek jeszcze raz dla „Ekonomicznej”

Ciągle niepewna jest stawka drużyn, z którymi będą rywalizować AGH Galeco Wisła i Eliteski UEK. Skrystalizował się za to skład inauguracyjnego rywala tych drugich – Sparty Warszawa.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Dzisiaj odbyło się kolejne posiedzenie komisji licencyjnej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wg nieoficjalnych informacji (komunikat PZPS ma zostać wydany jutro), w przypadku ośmiu klubów decyzja została odroczona do 12 lub 13 września. Przed następnym zebraniem komisji mają one uzupełnić dokumentację. W tym gronie są dwa z I ligi siatkarek: KS Murowana Goślina i Stal Mielec.
Nie obawiam się, że nie dostaniemy wtedy licencji; nasze zaległości nie są wielkie i przed terminem na pewno zdołamy je uregulować – twierdzi Andrzej Miciul, wiceprezes klubu z Murowanej Gośliny, który w pierwszej kolejce, 29.9, ma podejmować ekipa „Białej Gwiazdy” (notabene jutro, o godz. 12, w hali przy Reymonta wiślaczki zagrają sparing z AZS KSZO Ostrowiec Św.).
Miciul dodaje, że zakontraktował amerykańską środkową Danielle Hepburn (informacje o niej można znaleźć TUTAJ), lecz to samo nie udało się z rozgrywającą, która pojawiła się u nich na treningach. – Spełniała nasze oczekiwania sportowe, ale to młoda dziewczyna i rodzice nie zgodzili się na przenosiny – mówi enigmatycznie.

Sporo kwestii rozstrzygnęło się w przypadku Sparty Warszawa, z którą na inaugurację sezonu zmierzą się na wyjeździe Eliteski. – Będę trenerem, ustalony jest też prawie cały skład – mówi Marek Hertel, który jeszcze w sierpniu nie był pewien, czy będzie kontynuował pracę szkoleniową w stołecznym zespole. W I lidze ma on być oparty na juniorkach, a trzonem będzie kilka starszych zawodniczek: Izabela Kożon, Małgorzata Gogołek, Katarzyna Lisiecka, Julia Barbaszewska, prawdopodobnie zostanie w Sparcie również Magdalena Gryko. – Tamta czwórka jest „zaklepana”, natomiast z Magdą jesteśmy świeżo po rozmowie i też raczej będzie u nas grała – wyjaśnia Hertel. – Poza tym wróci Weronika Chajzer, wychowanka Sparty, która miała przerwę. Skoncentrowaliśmy się na dziewczynach związanych z Warszawą, na które jednocześnie nas stać.
Przypomina, że ciągle liczy na przyszłe wzmocnienie przez Izabelę Ściborską (o niej oraz o niektórych ww. siatkarkach sportkrakowski.pl pisał już TUTAJ). – Na pewno będziemy walczyć – trener z optymizmem podchodzi do przyszłości. – Zawodniczki nie boją się pracy, oby tylko zdrowie im służyło.

Drużyna z UEK w piątek i sobotę rozegra dwumecz kontrolny w Mielcu ze Stalą.
Co ciekawe, akademicki klub znalazł się na liście 50 zakwalifikowanych do programu: „Wsparcia dla działań młodzieżowych klubów i sekcji piłki siatkowej”, realizowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego koordynatorem z ramienia PZPS jest Waldemar Wspaniały. W ramach wsparcia każdy klub dostanie sprzęt za ponad 38 tysięcy złotych, a dwóch wydelegowanych trenerów – umowy na 4 miesiące.
– Nie ma co snuć niestworzonych opowieści o naszych dokonaniach, czy wielkich celach na przyszłość w tej sferze, ale cieszymy się, że otrzymamy takie wsparcie i na pewno je wykorzystamy – zastrzega prezes AZS UEK, Bartosz Wanat. – Należy podkreślić, że jest to zasługa dwóch ludzi: Przemka Płaczka, a zwłaszcza Tomka Klocka. W najbliższym sezonie chcemy zgłosić do rozgrywek wojewódzkich kadetki i młodziczki.

Tomasz Klocek, który od maja nie prowadzi ekipy seniorek z Rakowickiej, przez cztery lata budował tam szkolenie w grupach młodzieżowych, złożonych z siatkarek ściągniętych ze stworzonego przez niego UKS 22 oraz z innych krakowskich drużyn. Wśród nich były jego córka – siatkarska wychowanka – Olga Klocek oraz Magdalena Jaszkowska, które w 2011 r. wraz z reprezentacją Małopolski zdobyły złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sezonie 2010/11 występowały w zespole kadetek AZS UEK prowadzonym przez Przemysława Płaczka (wówczas asystenta Klocka, a teraz Jacka Skroka), trenowały z pierwszoligową drużyną, a Jaszkowska od grudnia 2010 – po odejściu Justyny Łunkiewicz – została włączona do składu meczowego.
To jednak sukces Olgi i Magdy na OOM 2011 dał klubowi z Rakowickiej 16,67 pkt. i 46. miejsce w zestawieniu stworzonym na podstawie listy „Systemu współzawodnictwa sportu młodzieżowego za rok 2011”, do której liczą się osiągnięcia w mistrzostwach Polski w kategoriach młodziczek, kadetek i juniorek, plus OOM zaliczana również do kadetek.
Poza AZS UEK z Małopolski w „50” znalazły się żeńskie kluby: Poprad Stary Sącz (11. miejsce), Pogoń Proszowice (22.), Sandecja Nowy Sącz (29.), MKS MOS Wieliczka (38.). Natomiast w rywalizacji chłopców do grona 54 klubów objętych programem dostały się z województwa: Dobry Wynik Kraków (12.), LKS Bobowa (37.), Sokół Gumniska Tarnów (46.), MKS Andrychów (47.), Dunajec Nowy Sącz (53.).
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.