Kłosy zbierane w Krakowie

Olkuski beniaminek II ligi oprze skład na siatkarzach, którzy występowali w niższej klasie – zarówno w tym klubie, jak w innych.

– Już wcześniej mieliśmy takie założenia ze sponsorami i działaczami, że postaramy się utrzymać zespół, który walczył o awans – tłumaczy trener Kłosa, Roman Socha. On sam jednak uszczuplił listę „starej gwardii”; niedawno przeszedł operację palca u nogi i zakończył blisko czterdziestoletnią karierę. – Z pasji zrezygnować się nie da, więc w siatkówkę będę grywał, ale nie wyczynowo, w lidze – zwierza się.
Dodaje, że wątpliwy jest udział w rozgrywkach Karola Szczepanika i Piotra Rutkowskiego, którym obowiązki zawodowe nie pozwoliły poważniej zaangażować się już w minionym sezonie. Nie wiadomo, czy w drużynie znajdzie się rozgrywający z dużym II-ligowym stażem, Krystian Bławat. – Stwierdził, że raczej nie podoła czasowo obowiązkom, ale poprosiłem go, żeby się jeszcze zastanowił, zależy mi na jego doświadczeniu – mówi szkoleniowiec.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W ubiegłym tygodniu zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdził nowy skład II ligi, gdzie w grupie szóstej znalazł się Kłos Olkusz, który po bardzo udanym sezonie stracił awans w ostatnim meczu turnieju finałowego. Już przed dwoma miesiącami jednak można się było spodziewać, że Związek po poszerzeniu Plus Ligi i I ligi przyjmie wszystkich chętnych do najniższej ligi centralnej. Na przełomie czerwca i lipca odbył się w Olkuszu trening otwarty dla kandydatów na zawodników Kłosa. – Przyjechało 15 czy 16 chłopaków, ale takie zajęcia w tym okresie muszą być trochę przypadkowe. Zapowiedziałem im zresztą, żeby nie przejmowali się zepsutym zagraniem, bo postaram się wyłapać, kto nie umie, a komu po prostu nie wyszło. Kilku z wytypowanych zawodników dostało lepsze oferty i nie nie zdecydowali się na przyjście do nas – opowiada Roman Socha, wymieniając nazwiska Mateusza Kowalskiego, Tomasz Obuchowicza i Karola Andrzejewskiego. Niedawno Avia Świdnik ogłosiła pozyskanie Doriana Poinca – kolejnego, z którym Kłos toczył rozmowy.
Zaklepani są za to dwaj siatkarze z krakowskich klubów, 21-letni przyjmujący Bartosz Kołodziej i rok młodszy atakujący Piotr Bogusiewicz. Ten pierwszy jest wychowankiem Wawelu, gdzie spędził całą karierę za wyjątkiem sezonu w Feniksie Dobczyce. Piotrek przygodę z siatkówką zaczynał w STS Skarżysko-Kamienna, a ostatnio reprezentował Hutnika Dobry Wynik.

Socha zdradza, że toczą się rozmowy z byłym libero AGH 100RK AZS, Bartoszem Luksem, w orbicie zainteresowań jest też grupa zawodników Norwida Częstochowa, którzy chcą przyjechać do Krakowa na studia. Jest w niej wychowanek MKS Andrychów, Wojciech Stach, a także Wiktor Wysocki. – Chłopaków z Częstochowy najchętniej zobaczyłbym w sierpniu na zajęciach, aby ich lepiej ocenić – mówi szkoleniowiec.
Przygotowania zaczynają się 18 sierpnia, będą prowadzone głównie na własnych obiektach. Powstaje kalendarz sparingów. Olkuszanie mają m.in. wziąć udział w turnieju w Bochni, organizowanym 13-14 września przez miejscowy Contimax MOSiR, na który poza nimi zostali zaproszeni Błękitni Ropczyce, Hutnik Kraków i MKS Andrychów. Liga rusza 27 września, jej skład i system rozgrywek przedstawialiśmy TUTAJ.
– Cele? Celem nadrzędnym jest utrzymanie. Jako beniaminek w pierwszym sezonie będziemy musieli przede wszystkim o to się starać – nie owija w bawełnę Roman Socha. – Skład jest mieszaniną młodości i rutyny; chciałbym z niego stworzyć walczący zespół. Kiedy ich spytałem, czy będą walczyć, chórem odpowiedzieli, że tak.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.