Na miejscu Rooneya i Gerrarda

W tym tygodniu rozpoczęła przygotowania większość żeńskich zespołów grupy IV siatkarskiej drugiej ligi, w tym Dalin Myślenice i Sandecja Nowy Sącz. MZPS formalnie trafił na „nowe śmieci”.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Myśleniczanki od poniedziałku ćwiczą w siódemkę pod kierunkiem Jerzego Bicza. Czekają na powrót z Danii rozgrywającej Anny Kowalik oraz na decyzję kilku innych zawodniczek. Zwłaszcza wychowanki, libero Joanny Pietrzyk, która w minionym sezonie walczyła o awans do I ligi w barwach Szóstki Biłgoraj, a po niepowodzeniu próbowała znaleźć sobie klub w tej klasie. – Chyba na razie zniechęciła się do gry – uważa wiceprezes Dalinu, Krzysztof Murzyn. – Liczę jednak, że za jakiś czas zwycięży głód siatkówki i wróci do nas. Nie udało się na razie przekonać do tego „Wojtanek” – Anki i Agnieszki Wojtan. Odeszły też Natalia Perlińska, Marta Świerczyńska, Katarzyna Sarlej. Na razie „wychładzamy” sytuację w siatkówce żeńskiej, ale liczę, że coś się wykrystalizuje w przyszłości. Na pewno skład uzupełni kilka młodszych dziewczyn.
Tato wspomnianych zawodniczek, Paweł Wojtan, który dotąd był asystentem Bicza i szkoleniowcem męskiej III-ligowej drużyny, skoncentruje się na pracy z tą drugą, w której na inauguracyjnych zajęciach zjawiło się siedemnastu chętnych.

Od 14 sierpnia trwa obóz dochodzeniowy w Nowym Sączu, na którym – po dwa razy dziennie – ćwiczy po 16 reprezentantek Sandecji (o jej składzie sportkrakowski.pl pisał TUTAJ), a także klubowe juniorki. – Pewnie wypożyczymy kilka dziewczyn do okolicznych trzecioligowych klubów; dzięki temu będą miały możliwość regularnych występów – tłumaczy prezes klubu, Zygmunt Wójsik.
Opowiada, że na 8 września mają zaproszenie do Keżmaroku na turniej, w którym wystartują ligowe ekipy słowackie. W ramach rewizyty Oktan Keżmarok ma zjawić się u nich 22 września. – Zaprosimy na ten dzień też kilka zespołów z Małopolski i Podkarpacia: może Jedynkę Tarnów, Pogoń Proszowice, Karpaty Krosno – podsumowuje prezes.

W tym tygodniu zostały sformalizowane przenosiny siedziby Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Już 30 lipca zamist przy ul. Wrocławskiej sprawy urzędowe można było załatwiać w budynku Hutnika przy Ptaszyckiego 4. – Teraz jest to wreszcie w stu procentach załatwione, mam w ręku podpisaną umowę – wyjaśnia prezes MZPS, Andrzej Lemek. – Zajmiemy tu łącznie kilka pokoi.
Siatkarska centrala regionalna urzęduje w pomieszczeniach, które miała do dyspozycji w czerwcu piłkarska reprezentacja Anglii, trenująca na stadionie Hutnika.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.