Nabieramy głęboko powietrza

Bodaj najbardziej pasjonujący mecz siatkarskich akademickich mistrzostw Małopolski odbył się w czwartkowy wieczór w hali Uniwersytetu Rolniczego. Gospodynie pokonały Collegium Medicum 2:1.

Czy śledząc przebieg rezultatu – 0:5, 1:7, 2:13, 5:19, 8:22, 12:24 – w pierwszym secie ktoś mógł przypuszczać, że dziewczyny z UR zejdą z parkietu jako zwyciężczynie, a nawet jeszcze w tej części pokuszą się o odwrócenie wyniku? Na pewno nie, zwłaszcza że młode lekarki i położne prezentowały się skutecznie, począwszy od serwisu (asy Katarzyny Smolińskiej, Dominiki Brożyny, Katarzyny Barambas) po atak. Monika Gablankowska wystawiała im z wyczuciem, a niekiedy widowiskowo – np. przekręcając się w powietrzu przez lewe ramię o 90 stopniu i podrzucając do prawoskrzydłowej. W składzie Uniwersytetu brakowało etatowej libero Weroniki Nowak, wykluczonej przez kłopoty zdrowotne.
W końcówce najbardziej eksploatowana Magdalena Piróg pociągnęła serwisem: wpadły dwa asy, parę kontr, jakiś blok, a po drugiej stronie robiło się coraz bardziej nerwowo, co skutkowało błędami.
Przy 20:25 Magda zepsuła jednak podanie, a w następnej partii przeciwniczki wyszły na 4:9 i 8:13. Wydawało się, że pozostała im krótka droga do zwycięstwa i awansu na turniej Strefy C w Lublinie. Piasku w tryby nasypała im jednak Katarzyna Małodobry, oczywiście zagrywką, która była dzisiaj głównym narzędziem obu zespołów. 13:13, 17:17, 19:18, 19:21, 22:21, 22:22. Trzy ostatnie akcje to kiwka Marty Cichoń, as Małodobry i aż cztery ponowienia przy setbolu, zakończone autem CM. 25:22.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Trener Uniwersytetu, Janusz Zachara połowę wszystkich wskazówek poświęcał na kojenie nerwów podopiecznych – „spokojnie”, „spokojniej”, „spokojna głowa” – a przed tie-breakiem zadysponował z humorem: „nabieramy głęboko powietrza”. W dwóch pierwszych odsłonach brał przerwy przy stanie 0:4, w trzeciej przy 0:3.
Zrobiło się 2:3, a od 3:5 kapitan jego teamu, Małodobry znowu odwróciła losy serwisem. Na tablicy pokazało się 9:5, to Kaśka również wręcz zamordowała ostatnią piłkę nad siatką, najpierw ją wyblokowując, potem wrzucając w pole CM. 15:10.
Nieco wcześniej, w ważnym momencie (10:8) Cichoń popisała się przytomnym przebiciem, a Katarzyna Krawczyk dwoma asami.

Rewanż odbędzie się w przyszły czwartek, 10 marca, o g. 19.30, w hali Collegium Medicum przy ul. Badurskiego. Liczy się bilans dwumeczu – lepsza ekipa zagra o piąte miejsce AMM i awansuje do turnieju półfinałowego akademickich mistrzostw Polski, czyli wspomnianej Strefy C.
Trwają również półfinały o miejsca 1-4 AMM, opisywaliśmy je TUTAJ (UJ – PWSZ Tarnów) i TUTAJ (AWF – AGH).
PAWEŁ FLESZAR

UNIWERSYTET ROLNICZY – COLLEGIUM MEDICUM UJ 2:1 (20:25, 25:22, 15:10)
Sędziowali: Piotr Sobieraj i Wojciech Guratowski (Kraków).
UR: Cichoń, Piróg, Pociask, Kościelna, Krawczyk, Małodobry oraz Skowrońska (l), Rusinek, Szydło, Fleszar. Trener: Janusz Zachara.
CM: Gablankowska, Brożyna, Pietrzyk, Barambas, Bociek, Smolińska oraz Perkosz (l), Gładysz. Trener: Przemysław Bartyzel.

Komentowanie zablokowane.