Nagrywanie stereo, odtwarzanie mono

Tak jak się to działo przez ostatnie trzy lata, w meczu o trzecie miejsce akademickich mistrzostw Małopolski siatkarki Akademii Wychowania Fizycznego zwyciężyły Uniwersytet Jagielloński, 3:0.

Dwa z tych spotkań odbywały się w hali Akademii, wtorkowe było drugim na obiektach Uniwersytetu, którego zawodniczki zaczęły rewelacyjnie. Potknęły się tylko na starcie (1:4), szybko jednak odwróciły wynik na 9:4, a potem 14:5. Pierwszą serią serwisów kosiła Żaneta Jewuła, następną – Magdalena Rapacz-Matras, a kiedy ta druga stacjonowała za linią końcową, to jej rolę egzekutorki przejęła Zuzanna Olejniczak.
A potem już nic nie było takie samo, bo inicjatywę, właściwie w pojedynkę, wyrwała im Agnieszka Kubacka. Kończyła atak za atakiem, na ogół po własnym przyjęciu, a przewaga na tablicy stopniała do zera – 14:8, 15:10, 16:14, 19:18, 20:20. Do festiwalu Agi asy dołożyły Patrycja Bandura i Olga Klocek, blok Karolina Tomaszewska, a sama bohaterka zamknęła sprawę jeszcze jednym ścięciem, na 22:25.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W tym sezonie akademickim obie drużyny były obiektem badań do pracy doktorskiej z psychologii sportu. Ich zachowania boiskowe śledziły kamery, a rozmowy przy ławce podczas przerw rejestrowano także w formacie audio. Kiedy dzisiaj zmierzyły się ze sobą, nagrywanie odbywało się już stereo: na każdej z ławek siedziała dziewczyna z dyktafonem. Tyle że przebieg zdarzeń był już raczej mono, jednotorowy. W drugiej partii to Klocek brylowała na lewej flance, a wraz z koleżankami wypróbowała urozmaicony repertuar podań: Olga trafiła w narożnik po najdłuższej przekątnej, Tomaszewska – dwa skróty w środek, a Magdalena Domagalska – do linii końcowej. Było 2:4, 4:10, 7:11, 7:14, 8:17, 10:19, 11:21, 12:24, 13:25.
Podobna sytuacja, przy niemalejącej aktywności Agnieszki, Karoliny i Magdy, trwała do stanu 13:20 w trzeciej odsłonie. Rapacz-Matras, która tego dnia skończyła 27 lat, nieoczekiwanie dla siebie narodziła się w zupełnie nowej roli przyjmującej. Najlepiej radziła sobie w polu serwisowym, poza kąśliwymi zagrywkami zaprezentowała kilka obron, kontry finalizowała Jewuła i tak różnica znienacka zmalała do 19:21. Wówczas jednak sprawnie kierująca akcjami Joanna Mazurkiewicz wypuściła Kubacką i Domagalską, te zapunktowały kiwkami, gospodynie swoje zbicie wpakowały w siatkę, a Magdalena Pajda podsumowała całość asem. 19:25.

„Wuefistki” są trzecie w AMM po raz czwarty z kolei, a dla dziewczyn z UJ to już piąta z rzędu czwarta pozycja. Natomiast w konfrontacji o piątą lokatę Uniwersytet Ekonomiczny okazał się lepszy od Uniwersytetu Rolniczego (statystyki znajdują się pod spodem).
W najbliższy czwartek, 17 marca, o g. 20.30, siatkarki AGH podejmą w finale PWSZ Tarnów. Relację z finału AMM siatkarzy można znaleźć TUTAJ.
PAWEŁ FLESZAR

o 3. miejsce:
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO 0:3 (22:25, 13:25, 19:25)
Sędziowali: Kamil Szypuła (Andrychów) i Piotr Kasprzyk (Libiąż). Widzów: 30.
UJ: Dzwonnik, Jewuła, Rapacz-Matras, Bielecka, Olejniczak, Petryka-Fijałkiewicz oraz Kajdas (l), Winkelman (l), Puchalska, Angielska. Trener: Zenon Matras.
AWF: Mazurkiewicz, Klocek, Tomaszewska, Bandura, Kubacka, Domagalska oraz Kamińska (l), Nowak (l), Tomala, Pajda. Trener: Tomasz Klocek.

o 5. miejsce:
UNIWERSYTET EKONOMICZNY – UNIWERSYTET ROLNICZY 3:0 (25:23, 25:22, 25:18)
Sędziowali: Krzysztof Karwowski i Mateusz Kopecki (Kraków).
UEK: Madej, Klita, Dudek, Czapiga, Bortliczek, Dziedzic oraz Mazur (l), Tkaczyk, Czerepak, Mierzwa. Trener: Marek Grzybowski.
UR: Cichoń, Piróg, Małodobry, Kościelna, Skowrońska, Pociask oraz Piechota (l), Szydło, Rusinek. Trener: Janusz Zachara.

Komentowanie zablokowane.