Najlepszy moment młodych krośnianek

Sponsorem tytularnym siatkarek Karpat zostały Krośnieńskie Huty Szkła. Poza tym zespół wzmocniły skrzydłowa Ewelina Mikołajewska i środkowa Aneta Duda. Do zamknięcia składu brakuje jeszcze jednej przyjmującej.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – będzie brzmiał pełny szyld beniaminka I ligi. Zawiera nazwy trzech głównych jego mecenasów (jest także wielu drobniejszych), z których najpoważniejszym mają być właśnie Krośnieńskie Huty Szkła. – Ostatnio nas nie finansowali, wchodzą od razu z bardzo dużym wkładem – cieszy się trener Dominik Stanisławczyk.
– Wracają po bardzo długiej przerwie i powinno to być przesłanką optymizmu dla klubu – dodaje Andrzej Hojnor, prezes Karpat. – Przecież kiedyś, w latach 70. i 80. sprawowali patronat nad męską siatkówką w Krośnie i były to jej złote czasy. Teraz też będą przekazywać środki na zespoły męski i żeński, ale większość – na ten drugi.
Dzięki nowemu sponsorowi klub stać na występy w I lidze, choć w działaniach transferowych musiał się trzymać oszczędnie skrojonego budżetu. – Rozmawialiśmy z kilkoma doświadczonymi zawodniczkami, ale nie było nas na nie stać – ubolewa szkoleniowiec. – Poza tym jesteśmy nowi w tej lidze, wiele dziewczyn nas nie zna; nie wiedzą, czego się po nas spodziewać. Najbardziej atrakcyjni byliśmy za to dla ambitnych nastolatek z II ligi.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Nie ukrywa zadowolenia z pozyskania Mikołajewskiej, która choć ma dopiero 21 lat, przeszła już znaczącą drogę: od Orła Malbork, którego jest wychowanką, przez SMS Sosnowiec i występy w reprezentacjach młodzieżowych, po trzy poprzednie sezony w ekstraklasie, w barwach Sandeco TPS Rumia i Budowlanych Łódź. – Liczę, że stanie się liderką zespołu i pomoże nam przede wszystkim na siatce – mówi Stanisławczyk, który chciałby mieć w drużynie (zestawienie podajemy pod tekstem) jeszcze rutynowaną przyjmującą, ale obawia się, że jej znalezienie będzie trudne: – Nie wiem, czy będzie na odpowiednim poziomie, a jednocześnie zmieści się w naszym budżecie…
Kolejnym nowym transferem jest Aneta Duda, mierząca 188 cm 24-letnia środkowa (choć w przeszłości była też atakującą). Przychodzi z II-ligowego Piasta Szczecin, ale wcześniej występowała przez kilka sezonów na zapleczu ekstraklasy: w SMS Sosnowiec, AZS AWF Poznań, Legionovii, Chemiku Police.

Poprzednie ruchy personalne Karpat opisywaliśmy TUTAJ. Zostało też przesądzone, że Natalia Perlińska przeniesie się do Politechniki Śląskiej Gliwice, Stanisławczyk włączy też do składu młodą libero Kingę Kinel.
Młodość i nieprzewidywalność może być jednym z atutów „Karpatek”. – Mam nadzieję, że nasze zawodniczki będą chciały się wypromować w I lidze, więc przy okazji wypromują klub: wygramy trochę meczów, sprawimy parę niespodzianek – zwierza się trener. Jego ekipę czekają ciężkie sprawdziany, ale też trudno będzie im… spaść. System rozgrywek przedstawialiśmy TUTAJ; w skrócie – nikt nie zostanie zdegradowany bezpośrednio, a tylko jedna drużyna weźmie udział w barażu z drugoligowcem.
Cały czas powtarzam, że ten awans, biorąc pod uwagę naszą sytuację finansową, przyszedł w najlepszym momencie. Dzięki kryzysowi mamy ułatwione zadanie – chciałbym, żebyśmy okrzepli na tym poziomie, utrzymali się. Wierzę przede wszystkim, że dużo wcześniej niż w tym roku będziemy wiedzieć, że jesteśmy w I lidze – kończy żartobliwie; wszak Karpaty formalnie zostały zakwalifikowane do rozgrywek 15 lipca…
PAWEŁ FLESZAR

Skład PWSZ Karpat MOSiR KHS Krosno (w nawiasie ostatnie kluby nowych zawodniczek)
Rozgrywające: Katarzyna Nadziałek, Elżbieta Szymańska (San-Pajda MKS V LO Łańcut)
Libero: Paulina Czekajska (Szóstka Biłgoraj), Kinga Kinel
Atakujące: Iwona Grzegorczyk, Ewelina Halasz
Przyjmujące: Joanna Beda, Ewelina Mikołajewska (Budowlani Łódź), Barbara Mikosz, Joanna Paluch
Środkowe: Izabela Bałucka (MKS MOS Wieliczka), Aneta Duda (Piast Szczecin), Agnieszka Dziadosz

Komentowanie zablokowane.