Natalia w Goślinie, Mielec w I lidze

Dzisiaj rozstrzygnęło się, że Stal będzie 12. zespołem zaplecza ekstraklasy, a do jej składu dołączyła białoruska skrzydłowa. Z kolei zespół, z którym siatkarki „Białej Gwiazdy” zmierzą się w sobotę, jest bliski pozyskania reprezentantki Polski juniorek.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W pewnym momencie wydawało się, że spadkowicz z PlusLigi Kobiet nie otrzyma licencji. Decyzja w jego sprawie była wielokrotnie odraczana, pojawiły się też problemy, o których sportkrakowski.pl pisał TUTAJ. Dzisiaj odbyło się posiedzenie komisji licencyjnej PZPS, w którego ramach miało dojść także do spotkania między skonfliktowanymi byłymi i obecnymi władzami klubu. – Ostatecznie do tego spotkania nie doszło – opowiada przewodniczący komisji, Janusz Kamiński. – Otrzymaliśmy pismo, że decyzją sądu z 19 września zostały uchylone wszystkie uchwały Walnego Zgromadzenia dotyczące poprzedniego zarządu. Pan z dawnych władz klubu, który wcześniej wysyłał do nas dokumenty podważające stanowisko obecnego zarządu, poinformował nas, że już nie jest związany ze Stalą.

Pozostała jednak bardzo ważna kwestia zaległości klubu wobec byłych siatkarek. Kamiński wyjaśnia, że licencję otrzymała powstała niedawno spółka akcyjna, a nie stowarzyszenie, w ramach którego dotąd działał zespół seniorek. – I ta spółka akcyjna podpisała ugody z zawodniczkami, zawierające zobowiązania i terminy spłat – mówi przewodniczący komisji. – Na tej podstawie przyznaliśmy licencję, ale z zastrzeżeniem prawa do monitorowania sytuacji. Będziemy sprawdzać, czy klub wywiązuje się ze zobowiązań, a gdyby okazało się, że tak nie jest – możemy zawiesić licencję w trakcie sezonu.
Tymczasem mielecką drużynę prawdopodobnie zasili białoruska skrzydłowa, Anastazja Bogdanenak, testowana kilka tygodni temu przez Eliteski UEK (więcej informacji o niej można znaleźć TUTAJ). Od pewnego czasu trenuje ze Stalą, być może wkrótce podpisze z nią kontrakt.

I liga startuje w tym tygodniu; na inaugurację Eliteski zmierzą się w Warszawie ze Spartą (w niedzielę, o godz. 16), natomiast AGH Galeco Wisła podejmie w Krakowie – w sobotę, o godz. 16 – KS Murowana Goślina. Być może u rywalek wystąpi rozgrywająca reprezentacji Polski juniorek, Natalia Gajewska. Utalentowana 18-latka jest wychowanką UKS Jasieniak Gdańsk, przez trzy minione lata związana była z Gedanią, a w najbliższym sezonie miała reprezentować Atom Trefl Sopot, ale w nim nie miałaby raczej zbyt wielu możliwości gry. Stąd zrodził się pomysł wypożyczenia do poszukującego rozgrywającej zespołu z Wielkopolski. W miniony weekend Natalia wystąpiła w jego składzie w trójmeczu sparingowym (remis 3:3 z Budowlanymi Toruń, wygrana 4:0 z drugoligowymi rezerwami – Zielone Wzgórza Murowana Goślina, porażka 1:3 z Zawiszą Sulechów). – Myślę, że wszystko jest na dobrej drodze, pozostało potwierdzenie kwestii wypożyczenia. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch-trzech dni uda się załatwić sprawy formalne i zgłosić Natalię do rozgrywek – mówi Andrzej Miciul, wiceprezes KS Murowana Goślina.

Natalia w tym roku zdobyła z Gedanią mistrzostwo Polski juniorek, a z reprezentacją w tej kategorii wiekowej zajęła szóste miejsce europejskiego czempionatu. Dotąd trenowała z sopocką ekipą. Jak opowiada prezes, siatkarka ma dobre stopnie, przywiązuje duża wagę do edukacji i prawdopodobnie uda jej się dostać do liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Cieszy się ono ogromną renomą, przez historyków jest uważane za najstarszą działającą świecką szkołę w kraju. – A salę gimnastyczną mają nowoczesną i bardzo ładną; wiem, bo kiedyś pomagałem ją urządzać – śmieje się Miciul.
Twierdzi, że jego zespół potrzebuje jeszcze środkowej. W orbicie zainteresowania była inna nastolatka z Atomu Trefla, Justyna Łukasik. – Ona jednak zostanie tam, a my szukamy dalej – kwituje.

Z kolei w Ostrowcu Św. pojawiła się dzisiaj inna środkowa, Agata Węgiełek, która będzie testowana przez KSZO do środy lub czwartku, kiedy decyzję o jej przydatności ma podjąć trener Dariusz Parkitny. Agata urodziła się w 1988 r., mierzy 186 cm, wcześniej występowała w warszawskich klubach: AZS AWF, UKS Gocław 75, UKS Atena, a ostatnio w II-ligowym AZS LSW.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.