Pod rękę do finału

W drugim dniu turnieju w Łańcucie siatkarki Bronowianki pokonały NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:15, 25:12, 25:18) i już dzisiaj uzyskały awans do decydującej fazy rywalizacji o II ligę, wraz z miejscowym UKS I LO, który równie pewnie zwyciężył Skrę Bełchatów – 3:0 (25:21, 25:12, 25:13). Jutro oba zespoły zagrają o pierwsze miejsce w imprezie, mające znaczenie w przydziale do grup finałowych.

Krakowianki nie napotkały zbyt dużego oporu ze strony dziewcząt z Nowego Dworu, zakwalifikowanych do półfinałów z listy rezerwowej (w województwie mazowieckim zajęły 3. miejsce). W pierwszym secie prowadziły niezagrożone, serią efektownych serwisów z wyskoku popisała się Karolina Zaremba, która znacznie częściej niż wczoraj była też wykorzystywana w akcjach z krótkiej.
– Nie wstyd wam? Przejechałyście pół Polski, żeby przegrywać w taki sposób? – próbował motywować swoją młodą drużynę trener NOSiR-u, Maciej Renkiewicz. Na krótką metę zdało to egzamin, bo druga partia, po podaniach Aleksandry Balcerowicz, zaczęła się od rezultatu 1:4. Odwróciła go (5:4) ścięciem i asem Alicja Warchoł, a późniejszy postój za linią końcową Magdaleny Wiatrowskiej (2 asy) zaowocował zwiększeniem przewagi z 8:6 na 14:6. Powiększała ją (19:9, 22:11) atakująca w zmiennym rytmie – to bijąc mocno, to kiwając – Warchoł, która zamknęła całą sprawę punktem bezpośrednio z zagrywki.

W trzeciej odsłonie w ekipie z Bronowic szwankowało przyjęcie, wskutek czego w pewnym momencie był nawet remis (13:13). Passę przeciwniczek przerwała dwoma ścięciami Karolina Tysarczyk (15:13), a jej zespół zaczął mozolnie odzyskiwać inicjatywę (17:14, 20:17), głównie dzięki wejściom ze skrzydła Warchoł i blokowi. Zdeprymowane takim obrotem sytuacji rywalki zepsuły dwie piłki, a cały mecz i swoją udaną zmianę (przebywała na parkiecie od połowy drugiego seta) podsumowała uderzeniem z II linii Tysarczyk.
O tym, że krakowianki zdobędą awans już w sobotę, z dwoma zwycięstwami, przesądziło spotkanie gospodyń (które w piątek wygrały z NOSiR-em) ze Skrą. Zapowiadało się jako bardzo wyrównane, ale było takie tylko do stanu 14:12 w drugiej partii. Wówczas miejscowe zdobyły 11 punktów z rzędu, a znokautowane bełchatowianki nie zdołały się podnieść już do końca konfrontacji. W UKS I LO występuje kilka zawodniczek wypożyczonych z – działającego w Łańcucie, Jarosławiu i Rzeszowie – MKS San Pajda; m.in. Paulina Chmielarczyk, wychowanka krakowskiej Armatury.
Niedzielne mecze rozpoczną się o g. 10 i 12, relację z pozostałych dni turnieju można przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

BRONOWIANKA Kraków – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:15, 25:12, 25:18)
Sędziowali: Paweł Romanek i Artur Śliwiński (Świdnik).
BRONOWIANKA: Czekaj, Warchoł, Kania, Wiatrowska, Janota, Zaremba oraz Śliwa (l), Marek, Tysarczyk. Trener: Marek Kępa.
NOSiR: A. Balcerowicz, Dzikoń, Leszek, Kwiecień, D. Balcerowicz, Renkiewicz oraz Bajorek (l), Karasiewicz (l), Osica, Rybicka. Trener: Maciej Renkiewicz.

Przebieg meczu – I set: 5:1, 11:5, 13:8, 16:10, 22:14, 24:14; II set: 1:4, 5:4, 5:5, 8:5, 8:6, 14:6, 14:9, 19:9, 20:10, 22:11, 22:12; III set: 4:1, 4:3, 5:4, 9:4, 9:7, 10:8, 11:9, 11:10, 13:11, 13:13, 15:13, 15:14, 17:14, 17:16, 18:17, 20:17, 20:18.