Podróże małe i duże

Libero znana z występów w ekstraklasie i I lidze znalazła przystań w Rumunii. Była wiślaczka ma wrócić do gry w rodzinnym mieście. W III lidze małopolskiej posucha transferowa jak wszędzie.

Marta Siwka była przez wiele sezonów cenioną w kraju libero, Andrzej Niemczyk powoływał ją nawet osiemnastokrotnie do kadry narodowej. Kibice siatkarscy z Krakowa i okolic pamiętają na pewno, jak przyjeżdżała tutaj na mecze przeciwko Wiśle, Eliteskom UEK czy Dalinowi Myślenice. W tym sezonie nie przedłużyła z nią kontraktu Siódemka Legionovia, trudno było o inny klub. Trenowała u swoich byłych (z Gedani) szkoleniowców Grzegorza Wróbla i Witolda Jagły w rezerwach Atomu Trefla Sopot, a później u Rafała Prusa w Starogardzkiej Akademii Siatkówki.
Niedawno stworzyła się szansa angażu w piątym zespole rumuńskiej ekstraklasy, Volei CSM Targoviste. Rumuni już na wstępie przysłali jej bilet z datą powrotu 30 kwietnia… W ubiegłym tygodniu wzięła udział w dwóch sparingach Targoviste – obydwa przeciwko plasującemu się na trzeciej pozycji w lidze Volei Alba Blaj, gdzie występuje była wiślaczka Miroslava Kijakova. Dwukrotnie po 3:1 zwyciężyła ekipa Słowaczki, ale po drugim meczu zaczęło się załatwianie formalności kontraktowych i transferowych 27-letniej Polki.
– Trener Volei CSM był zadowolony po tych sparingach i ja z siebie też; wydaje mi się, że byłam dobrze przygotowana do gry, dzięki życzliwości panów Wróbla, Jagły oraz Prusa – uważa Marta. – Zespół przyjął mnie bardzo miło i życzliwie.
Jest już potwierdzona do rozgrywek, a jej debiut w barwach Targoviste powinien nastąpić w najbliższą sobotę, w spotkaniu z Rapidem Bukareszt.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Agata Bartuzi, która w sezonach 2009-11 reprezentowała Wisłę Kraków, a o rok dłużej także Akademię Górniczo-Hutniczą, prawdopodobnie zagra w klubie, którego jest wychowanką – AZS UMCS TPS Lublin. Agata po obronie licencjatu na AGH wróciła do rodzinnego miasta na studia magisterskie, występuje w barwach UMCS w akademickich mistrzostwach Polski.
Drużynę uczelnianą prowadzi ten sam trener, Jacek Rutkowski, który już w ubiegłym sezonie namawiał mnie, żebym zagrała u nich w II lidze. Nie uśmiechały mi się jednak długie wyjazdy, bo wróciłam do Lublina także ze względów prywatnych, weekendy chciałam mieć wolne – opowiada 24-letnia Agata, która z Szóstką Biłgoraj zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorek i turnieju finałowym o awans do I ligi, z Wisłą zakwalifikowała się do finału II-ligowej grupy IV, z AGH zdobyła brązowy medal akademickich mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej i dwa złote krążki w kategorii uczelni technicznych, a z UMCS – brązowy w kategorii uniwersytetów.

Wszystkie osiągnięcia zanotowała jako środkowa, a od pewnego czasu występuje na prawym skrzydle. – W zespole UMCS jest tak od dawna, na tej pozycji ćwiczę też na treningach – wyjaśnia mierząca 185 cm siatkarka. – Zresztą jeśli zgodę Szóstki dostanie Iza Wszoła, to będziemy mieli dwie dobre środkowe.
Bartuzi jest wolną zawodniczką, wykupioną przed laty z AZS UMCS. III liga na Lubelszczyźnie będzie kadłubowa, jeszcze zresztą nawet nie wystartowała. – Pewnego razu trener przyszedł na zajęcia i bardziej stwierdził niż spytał: „To pomożesz nam jeszcze”. W tym roku będę bronić pracę magisterską, mam też poważne plany osobiste; pomyślałam, że to już może ostatni rok z siatkówką i się zgodziłam – zwierza się Agata.

Pisaliśmy przed tygodniem TUTAJ o zastoju na rynku transferowym w ligach centralnych, w których występują drużyny z regionu południowo-wschodniego. Podobnie jest w rozgrywkach wojewódzkich. Pod tekstem znajduje się zestawienie, które otrzymaliśmy z Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej – zawodniczek i zawodników zgłoszonych przez kluby III ligi w ostatnim miesiącu okienka transferowego, 1-31 grudnia 2013 r.
Jak widać, jest ono krótkie, tym bardziej że znaczną jego część stanowią osoby potwierdzone do zespołów II-ligowych, ale jednocześnie uprawnione do gry w rezerwach – zwłaszcza że nie znajdują się na tzw. liście spalonych.
Wykazane tutaj kluby „odstępujące” daną siatkarkę/siatkarza to nie zawsze kluby, gdzie oni występowali, lecz kluby dysponujące ich kartami zawodniczymi i dokonujące zwolnienia/wypożyczenia.
PAWEŁ FLESZAR

III liga siatkarek
Zuzanna Bąk – z ALPS Wadowice do Skawy Wadowice
Katarzyna Kliś – z AZS ATH Bielsko-Biała do Kęczanina Kęty
Aleksandra Mikołajewska – z Orła Malbork do Jedynki Tarnów
Joanna Skiba – z Tucholanina Tuchola do Salosu Kraków

III liga siatkarzy
Piotr Adamski – z Świętokrzyska Siatkówka S.A. do Hutnika II Dobry Wynik Kraków
Bartłomiej Błoński – z MKS Czarni Pruszcz Gdański do Hutnika II DW
Karol Szczepanik – z Wawelu Kraków do Kłosa Olkusz
Dariusz Kubica – z Winnera Czechowice-Dziedzice do Kęczanina
Jakub Nowicki – z Płomienia Sosnowiec do Hutnika II DW
Andrzej Skórski – z TSSP Kamionka Sopot do Hutnika II DW

Komentowanie zablokowane.