Przed przytuleniem gorlickiej hali

Ekstrim porozumiał się z siódmą siatkarką mającą za sobą staż w Wiśle Kraków. Beniaminek II ligi prowadzi równolegle przygotowania w dwóch miejscach, pod kierunkiem dwóch trenerów, a ekipa połączy się we wrześniu.

Na środku w gorlickim zespole ma zagrać 22-letnia, mierząca 190 cm, Alicja Leszek. – Ustaliliśmy z nią wszystkie warunki kontraktowe, liczę, że to będzie dobry transfer – mówi prezes klubu, Marek Wójtowicz. Leszek jest wychowanką Osiemnastki Szczecin, w II lidze występowała w RSMS Police, Wiśle (2010-12) i Jedynce Tarnów (2012-13). Dzisiaj wzięła udział w pierwszych zajęciach z Ekstrimem, podobnie jak sześć innych zawodniczek, które niegdyś ubierały koszulkę z „Białą Gwiazdą”.
Dość długo gorliczanie rozmawiali z rutynowaną klasową środkową, Aleksandrą Król, która w minionym sezonie występowała w Eliteskach UEK i odtąd osiedliła się w Krakowie. – Była zainteresowana naszą propozycją, ale też chce teraz podjąć dosyć odpowiedzialną pracę zawodową – tłumaczy trener Ekstrimu, Grzegorz Silczuk. – Na dodatek kończy ją dopiero o godzinie 17. Byłyby kłopoty z okresem przygotowawczym, ale i z dotarciem na treningi w trakcie sezonu. Z żalem musieliśmy zrezygnować. Dzięki Ali Leszek mamy obsadzone wszystkie pozycje tak jak chcieliśmy, jednak nie zamykamy definitywnie składu; możemy skorzystać z jakiejś dobrej okazji.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Przygotowania przebiegają nawet w trzech miejscach, bo Katarzyna Wierzba wyjechała na obóz do Świnoujścia  z reprezentacją Małopolski. Spora grupa ćwiczy w Gorlicach pod okiem Krzysztofa Mrozka – II trenera drużyny. W tym Patrycja Pabis, która ma szansę stać się szóstą gorliczanką w kadrze (całą podajemy pod tekstem). Dzisiaj w hali Wandy w Krakowie zainaugurowała zajęcia dziewiątka, w tym jeszcze jedna nowa dziewczyna, Jagoda Wieczorek, wcześniej należąca do grup młodzieżowych AZS UEK (Silczuk: „Potrenuje, przypatrzymy się jej, zobaczymy…”). Zabrakło atakującej Karoliny Grzelak, która ma dołączyć jutro.
Ominęły ją długie sekwencje przeróżnych ćwiczeń z piłkami lekarskimi, gimnastyki, biegania po kopercie rozlokowanej na planie hali. Wszystko z powagą (nawet podczas turlania się po materacu) nie licującą z usposobieniem wielu z uczestniczek i bez zajęć typowo siatkarskich. – Śmiechy nie mają wartości szkoleniowej – tłumaczy pół żartem, pół serio Silczuk. – Uważam też, że należy powoli wchodzić w przygotowania siatkarskie, w pierwszych dniach nie forsować odbijania piłkami.

Piłką do siatkówki zagrały za to… w futsal. Mecz, którego przebieg dostarczył nielimitowanego ładunku komizmu, był zamiennikiem 20 okrążeń kończącego trening truchtu. Gdyby nie duża swoboda szkoleniowca w uznawaniu bądź nie goli („Zapowiedziałem przecież, że wszystkie zbyt mocne kopnięcia będą anulowane, żeby nie zrobiły sobie krzywdy”) padłby wynik 4:4, z niekwestionowanym trafieniem wieczoru w wykonaniu Alicji Warchoł (przez trzy czwarte długości boiska, wysokim lobem, lewą nogą). A tak to 3:2 wygrała drużyna, w której trener stał na bramce, trzymając ręce za plecami. Instynktem strzeleckim zaimponowała Magdalena Pytel, zdobywczyni wszystkich goli dla zwyciężczyń.
Jutro siatkarki mają w dalszym ciągu zwiedzać obiekty Wandy, biegając nad Zalewem Nowohuckim. Od 2 września zacznie się natomiast zgrupowanie w Gorlicach, kiedy zespół będzie już ćwiczył w całości. – „Przytulimy” tamtejszą halę, oswoimy się z nią – wyjaśnia Silczuk. W niej rozpoczną 28 września rozgrywki, podejmując Tomasovię, natomiast 2 października będą gospodarzem konfrontacji w Pucharze Polski z pierwszoligowym Developresem Rzeszów.
– Już czuję adrenalinę, myśląc o najbliższym sezonie – uśmiecha się Marek Wójtowicz.
PAWEŁ FLESZAR

Skład Ekstrimu Gorlice (w nawiasach ostatnia przynależność klubowa nowych zawodniczek)
Rozgrywające: Joanna Mokrzycka (rozgrywki akademickie – AZS AGH Kraków), Patrycja Silczuk, Kinga Wójtowicz
Libero: Oliwia Królikowska, Karolina Tokarczyk (AGH Galeco Wisła Kraków)
Środkowe: Dorota Jasionowicz, Alicja Leszek (Jedynka Tarnów), Magdalena Pytel (AGH Galeco Wisła)
Skrzydłowe: Karolina Grzelak (Developres Rzeszów), Sylwia Pałys, Paulina Stojek (Sokół Katowice), Klaudia Taboł, Alicja Warchoł (Jedynka Tarnów), Katarzyna Wierzba
Trener: Grzegorz Silczuk, II trener: Krzysztof Mrozek

Komentowanie zablokowane.