Przerywnik na otwartym powietrzu

Jutro na obiektach przy ulicy Bulwarowej w Krakowie zaczynają się mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, w których wystartuje krajowa czołówka, za wyjątkiem najbardziej znanych: Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Podajemy dokładny rozkład meczów pierwszego dnia, kiedy walczyć będą wyłącznie kobiety.

Absencja piątej pary ostatnich igrzysk olimpijskich rozstrzygnęła się dzisiaj około południa, ale wzięła się ze zdarzenia w  sobotniej III rundzie Grand Slamu w Starych Jabłonkach, kiedy Mariusz odniósł kontuzję stopy. – Doszło do jakiegoś kontaktu pod siatką z Łotyszem. Początkowo była nadzieja, że noga Mariusza wydobrzeje – opowiada Sebastian Michalak, komisarz turnieju męskiego MP. – Dzisiaj jednak odebrałem telefon od ich trenera, że wycofują się z mistrzostw, ciągle jest obrzęk. Szkoda ryzykować zdrowiem, zwłaszcza że w przyszłym roku zaczynają się kwalifikacje do kolejnej olimpiady.
W zastępstwie stawkę 24 duetów uzupełnili Marcin Kamiński i Marcin Ociepski z listy rezerwowej. Według Michalaka, zmagania mężczyzn powinny być zacięte i wyrównane, czego przesłanką jest choćby fakt, że aż pięć polskich par wystąpiło w turnieju głównym w Starych Jabłonkach. Cztery z nich zagrają w Krakowie: Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Kacper Kujawiak i Michał Bryl, Maciej Kosiak i Maciej Rudol. – Oni powinni być się o medale, może dołączy ktoś jeszcze, na przykład Dominik Witczak i Damian Wojtasik.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Wśród kobiet komisarz uważa za faworytki Monikę Brzostek i Kingę Kołosińską. – To koniec sezonu, jesteśmy już zmęczone, ale bardzo chciałybyśmy obronić tytuł mistrzyń Polski – zwierza się ta pierwsza. – Liczę też, że pojawi się sporo kibiców; rodziny, znajomi, nie tylko moi, ale i innych uczestników.
We wtorek na obiektach Wandy przy ul. Bulwarowej rywalizować będą tylko panie – dokładny, godzinowy rozkład ich meczów podajemy pod tekstem. Wśród 16 par żeńskich znalazły się cztery zawodniczki związane z Krakowem. Karolina Baran to wychowanka Dobrego Wyniku, a Aleksandra Filip – Armatury. Obie kilka lat temu wyjechały z podwawelskiego grodu, natomiast mieszkają tu stale Agnieszka Radkowiak-Kiedacz i Magdalena Rapacz, w rozgrywkach akademickich reprezentujące Uniwersytet Jagielloński.
„Znajome” nazwiska pojawiają się również wśród mężczyzn. Z numerem 15 rozstawieni są Jakub Czubiński (Contimax MOSiR Bochnia, Uniwersytet Ekonomiczny) z Marcinem Kapuśniakiem (w przeszłości Wanda i Politechnika Kraków), natomiast z nr 21: Paweł Piwowarczyk i Piotr Słonina, którzy dawniej występowali w kilku tutejszych klubach, a teraz koncentrują się na plażówce.

Pierwotnie część czempionatu miała być rozegrana na Placu na Groblach. – Tak planowaliśmy, ale po dokładnych pomiarach tamtejszego stadionu MOS, jak i parkingu naprzeciw Sheratona, okazało się, że nie da się zmieścić wystarczającej ilości boisk i jeszcze trybun – tłumaczy Krzysztof Kowal, dyrektor współorganizującego imprezę Zarządu Infrastruktury Sportowej. – Postanowiliśmy usypać czwarte boisko przy Bulwarowej, dzięki czemu powstał tam jeszcze większy kompleks, dołożyliśmy też miejsca dla widzów.
Dyrektor ZIS uważa, że mistrzostwa są ciekawym przerywnikiem, odmianą, od wydarzeń siatkarskich, jakie w Krakowie odbywają się od czerwca pod dachem. – Jak już kiedyś mówiłem, mamy tu w tym roku stolicę polskiej siatkówki. I to stolicę szczęśliwą, zważywszy zwycięstwa z Brazylią i Rosją. Mistrzostwa Polski w plażówce idealnie wpasują się pomiędzy Memoriał Wagnera a mistrzostwa świata – przekonuje Kowal, zapraszając na mecze grupy D do Kraków Areny.
PAWEŁ FLESZAR

Program rozgrywek turnieju kobiet mistrzostw Polski
wtorek, 26 sierpnia
I runda po lewej stronie drabinki (na dwóch boiskach)
g. 10: Katarzyna Kociołek, Jagoda Gruszczyńska – Sylwia Pilarek, Małgorzata Zaciek
Magdalena Saad, Michalina Tokarska – Joanna Karasiewicz, Aleksandra Zdon
g. 11: Aleksandra Baron, Magdalena Szczytowicz – Aleksandra Kwiatkowska, Agnieszka Adamek
Karolina Dąbkowska, Małgorzata Wawrzyńska – Martyna Wardak, Joanna Wiatr
g. 12: Kinga Kołosińska, Monika Brzostek – Agnieszka Radkowiak-Kiedacz, Magdalena Rapacz
Aleksandra Filip, Izabela Soja – Karolina Baran, Dorota Strąg
g. 13: Aneta Gancarczyk, Izabela Kożon – Maria Włoch, Martyna Kłoda
Natalia Gruszczyńska, Aleksandra Wróblewska – Agnieszka Wołoszyn, Karolina Suwińska

II runda po lewej stronie (na dwóch boiskach)
g. 14: pary wygrane w meczach o g. 10
pary wygrane w meczach o g. 11
g. 15: pary wygrane w meczach o g. 12
pary wygrane w meczach o g. 13

I runda po prawej stronie (na dwóch boiskach)
g. 16: pary przegrane w meczach o g. 13
pary przegrane w meczach o g. 12
g. 17: pary przegrane w meczach o g. 11
pary przegrane w meczach o g. 10

Komentowanie zablokowane.