Rodzice siądą pośrodku, bez klaskania

Były siatkarz AGH AZS, Konrad Mucha nie będzie jednak występował w Oławie, ale – także w II-ligowym, za to bliższym od Krakowa o 80 kilometrów – Mickiewiczu Kluczbork.

Pisaliśmy TUTAJ o ustaleniach pomiędzy Olavią a 22-letnim środkowym, który zaczął nawet treningi w nieodległej od Wrocławia miejscowości. – Po kilku dniach okazało się, że są jakieś problemy finansowe i realizacja wcześniejszych zobowiązań nie jest pewna. Jednocześnie zadzwonił trener Mickiewicza, z którym miałem już kontakt na początku lipca, ale wtedy rozmawialiśmy bez konkretów – opowiada Konrad. – Chciałem być fair wobec klubu z Oławy, ale też bałem się zostać na lodzie. Umówiliśmy się więc, że poczekam na telefon od sponsora, czy będą gwarancje. Okazało się jednak, że na razie nie mogę na to liczyć, więc potwierdziłem sprawę w Kluczborku, ćwiczyłem z nimi, a teraz podpisałem kontrakt.
Nie może nachwalić się warunków, jakie tam zastał – zakwaterowania, wyżywienia, treningów. Kiedy opuszczał po weekendzie Kraków, żartował, że „jedzie do domu”. – A trener Mickiewicza miał powiedzieć komuś z Oławy, że jak raz do nich przyjadę, to już mnie nie wypuszczą – śmieje się Konrad, który w nowym klubie ma więcej zajęć, ale trzyma się planu podjęcia studiów magisterskich na Akademii Górniczo-Hutniczej, a poza tym myśli o drugim kierunku w Opolu. – Trochę czasu zyskałem tymi przenosinami, bo do Oławy miałbym z Krakowa około 260 kilometrów, a teraz zostaje 180 km – podkreśla.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Kluczborscy działacze zebrali silny skład – cały znajduje się pod tekstem. Poza Konradem z I ligi przybyło jeszcze 3 zawodników z Aluron Warty Zawiercie. Poza tym m.in. Tomasz Miarka, w przeszłości reprezentujący AZS Częstochowa (zresztą brat Dominika, który niedawno przyszedł do Hutnika Kraków). Co ciekawe, jest to też drużyna klasowych „plażowiczów”. Do Adama Parceja i Marcina Melnarowicza dołączył Jędrzej Brożyniak, sklasyfikowany na szóstym miejscu w rankingu PZPS za rok 2015.
– Aspiracje są spore, choć cel nie został jeszcze dokładnie sprecyzowany – mówi Mucha. – Na pewno chcemy, aby sezon potrwał dłużej niż do lutego-marca. Jest też dla kogo grać – słyszałem, że na niektórych meczach było 700-800 kibiców. Zobaczymy.

Mickiewicz występuje w grupie C, gdzie konkurencja jest duża. Czarni Wirex Rząśnia, czyli najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie awansowała do I ligi. Spadkowicz z niej Caro Rzeczyca. Coraz mocniejsza Lechia Tomaszów Mazowiecki, w której zakotwiczył kolega Konrada z AGH, Mateusz Kowalski. Jeszcze parę innych.
Dla niego indywidualnie trudne będą spotkania z Norwidem Częstochowa, gdzie naprzeciwko stanie na środku siatki Jarosław Mucha – brat młodszy (zaczyna właśnie naukę w klasie maturalnej), ale już wyższy (207 cm). – Nie wiem, czy taka rywalizacja to na pewno to, co chcemy… – uśmiecha się Konrad. – Ale rodzice mają większy kłopot. Dotąd dopingowali tego syna, na którego mecz akurat przyjechali. Teraz żartowaliśmy, że siądą po środku i popatrzą sobie, bez klaskania nawet.
Zarówno państwo Muchowie, jak i miejscowi sympatycy siatkówki po raz pierwszy będą mogli zobaczyć nowy zespół już w najbliższą sobotę, kiedy będzie on gospodarzem I Turnieju o Puchar Marszałka Opolszczyzny, z udziałem Stali Nysa, Politechniki Opolskiej i Juvenii Głuchołazy.
PAWEŁ FLESZAR

Skład Mickiewicza na sezon 2015/16 (w nawiasie ostatnie kluby nowych zawodników)
rozgrywający: Jędrzej Brożyniak (Aluron Warta Zawiercie), Rafał Kowalczyk;
przyjmujący: Mateusz Auguścik (Aluron Warta), Marcin Melnarowicz, Adam Parcej, Mariusz Wróbel, Michał Surmiński;
atakujący: Tomasz Miarka (Norwid Częstochowa), Dariusz Noga (Volley Rybnik), Mateusz Szyporta;
środkowi: Artur Bryś, Konrad Mucha (AGH AZS Kraków), Maciej Niedzielski (Volley Wołczyn), Mateusz Raca (Astra Nowa Sól);
libero: Bartosz Hiper, Maciej Szadkowski (Aluron Warta);
uniwersalny: Bartosz Pańczyszak;
I trener: Mariusz Łysiak, II trener: Mateusz Szyporta

Komentowanie zablokowane.