Rozkład jazdy dla Nowej Huty i Bochni

Na zakończenie sezonu zasadniczego Hutnik jako pierwszy pokonał lidera grupy szóstej II ligi, Karpaty Krosno, 3:2, a Contimax bez problemów poradził sobie z STS Skarżysko-Kamienna. Publikujemy dokładny terminarz obu zespołów w drugiej części rozgrywek.

Ekipa z Nowej Huty zwyciężyła krośnian w tie-breaku (25:23, 25:18, 23:25, 21:25, 15:11), do którego – jak widać – nie musiało dojść. – Znowu uciekło nam 3:0 i znowu mam pretensje do sędziów, bo w trzecim secie gwizdnęli atak po bloku, a piłka przeleciała ze 40 centymetrów od niego. Tamci szybko odskoczyli nam na kilka punktów – opowiada trener Hutnika, Mirosław Janawa. – Nie ma jednak co narzekać, bo występ był dobry, bardziej nawet „na przyszłość”, bardzo podbudowujący.
Według szkoleniowca, bohaterem tie-breaka został Leszek Klimczak, który przy stanie 7:3 dla gości ostro serwował i obronił dwa mocne ataki po przekątnej. – Na drugą stronę przechodziliśmy prowadząc 8:7, a oni już się po tym nie otrząsnęli – analizuje Janawa, chwaląc jednocześnie za drugi z rzędu (poprzednio w Strzyżowie) bardzo dobry występ Pawła Samborskiego.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Nie skończyły się kłopoty personalne krakowian; w sprawach osobistych musiał nagle wyjechać Andrzej Skórski, kontuzje leczą Kamil Maruszczyk i Maciej Grot, choć ten drugi już dochodzi do siebie i w spotkaniu z Karpatami był rezerwowym. – Na wypadek „pożaru”, bo nie jest jeszcze w pełni sprawny, kazałem mu się ubrać w dwa dresy i stał w kwadracie – tłumaczy trener, nawiązując do zimna panującego w hali na „Suchych Stawach”. Uzasadnia, że z tego też powodu – aby nie ryzykować kontuzji nierozgrzanych zawodników – nie robił żadnych zmian. Cały mecz w Hutniku grała „żelazna siódemka”: Adamski, Samborski, Klimczak, Kołek, Golec, Góra oraz Przybyła (l).

Bez większych wzruszeń odprawili STS Skarżysko siatkarze z Bochni – 3:0 (25:18, 25:16, 25:21). – Bardzo gładki mecz, chyba najgładszy w całym sezonie – zastanawia się prowadzący Contimax Robert Banaszak. W porównaniu z pierwszym spotkaniem obu drużyn, do STS doszli na początku grudnia przyjmujący Mateusz Plutka, łączący występy w II lidze z grą w „Młodym” Effectorze Kielce i rozgrywający Dominik Kiernoz z Czarnych Radom, który w Skarżysku jest zmiennikiem Łukasza Kruka. – Mimo to gra im się nie układała. Choć może to właśnie nam układała się tak dobrze… – podsumowuje Banaszak.

Hutnik zakwalifikował się do czołowej piątki grupy VI drugiej ligi, która będzie rywalizować w celu wyłonienia dwójki, biorącej udział w turniejach półfinałowych o awans do I ligi. Z kolei Contimax zagra w czwórce broniącej się przed degradacją, ale sytuację w niej ma dosyć komfortową (spada tylko ostatni zespół). Pod tekstem prezentujemy dokładny terminarz drugiej fazy rozgrywek oraz tabele wyjściowe z przyznanymi punktami bonusowymi. Oficjalny, zweryfikowany terminarz opublikuje oczywiście PZPS, ale poniższy został przygotowany według identycznego systemu, jaki ma zastosować Wydział Rozgrywek Związku.
PAWEŁ FLESZAR

I kolejka – 25 stycznia
Grupa 1-5: Energetyk Jaworzno – Hutnik Kraków, Błękitni Ropczyce – Wisłok Strzyżów; pauza: Karpaty Krosno.

II kolejka – 1 lutego
Grupa 1-5: Karpaty – Błękitni, Wisłok – Energetyk; pauza: Hutnik.
Grupa 6-9: Contimax MOSiR Bochnia – TSV Mansard Sanok, MKS Andrychów – STS Skarżysko-Kamienna.

III kolejka – 5 lutego (środa)
Grupa 1-5: Hutnik – Wisłok, Energetyk – Karpaty; pauza: Błękitni.

IV kolejka – 8 lutego
Grupa 1-5: Karpaty – Hutnik, Błękitni – Energetyk; pauza: Wisłok.
Grupa 6-9: Contimax – MKS, Mansard – STS.

V kolejka – 22 lutego
Grupa 1-5: Hutnik – Błękitni, Wisłok – Karpaty; pauza: Energetyk.
Grupa 6-9: STS – Contimax, MKS – Mansard.

VI kolejka – 8 marca
Grupa 1-5: Hutnik – Energetyk, Wisłok – Błękitni; pauza: Karpaty.
Grupa 6-9: Mansard – Contimax, STS – MKS.

VII kolejka – 12 marca (środa)
Grupa 1-5: Energetyk – Wisłok, Błękitni – Karpaty; pauza: Hutnik.

VIII kolejka – 15 marca
Grupa 1-5: Wisłok – Hutnik, Karpaty – Energetyk; pauza: Błękitni.
Grupa 6-9: MKS – Contimax, STS – Mansard.

IX kolejka – 29 marca
Grupa 1-5: Hutnik – Karpaty, Energetyk – Błękitni; pauza: Wisłok.
Grupa 6-9: Contimax – STS, Mansard – MKS.

X kolejka – 12 kwietnia
Grupa 1-5: Błękitni – Hutnik, Karpaty – Wisłok; pauza: Energetyk.

Tabele wyjściowe przed rundą
Grupa 1-5: 1. Karpaty 9 pkt, 2. Błękitni 6 pkt, 3. Energetyk 3 pkt, 4. Hutnik 1 pkt, 5. Wisłok 0 pkt.
Grupa 6-9: 1. Contimax 9 pkt, 2. MKS A. 6 pkt, 3. STS S.-K. 3 pkt, 4. Mansard 0 pkt.

Komentowanie zablokowane.