Spacer po ścieżce wspomnień

W kolejnych III-ligowych derbach Krakowa siatkarze rezerw Hutnika Dobry Wynik pokonali Wawel, 3:1. Po meczu zadowoleni byli obaj trenerzy.
Opiekun „Wojskowych”, Paweł Wójcik podkreślał, że jego podopieczni nieźle wypadli na tle kilku zawodników gospodarzy występujących bądź trenujących w II-ligowym zespole Hutnika. Na jutrzejsze spotkanie z Karpatami Krosno pojedzie czterech z obecnych dzisiaj: Igor Dutkiewicz, Maciej Janawa, Szymon SeligaBartosz Księżarek, ale „etatowymi” II-ligowcami są: ten ostatni (konfrontację z Wawelem spędził w kwadracie rezerwowych) i Dutkiewicz, który sprawnie pełnił funkcję lidera. Już w pierwszym secie dał się rywalom we znaki, m.in. serwisem, jego zespół zaczął od 3:1, a od 5:5 sukcesywnie zyskiwał przewagę – 8:7, 13:9, 18:11, 18:13 – popełniając mniej błędów.
Druga partia przebiegała bliźniaczo – 6:1, 6:3, 8:3, 10:5, 12:5 – kiedy schemat złamał podaniami zza linii końcowej Dawid Fremel („Hutnicy” oddali kilka punktów, pudłując ataki bądź przekraczając linię 3 metrów), ale wyrównaniu zapobiegł Janawa, przy stanie 13:12, po złym odbiorze kolegi, wygrywając przepychankę na siatce. Dołożyli się Seliga i Dutkiewicz, przewaga wzrosła do 17:14, 19:15 i utrzymała się, mimo skutecznej postawy na prawej flance Patryka Węzińskiego. Wynik 25:20 zaświecił na tablicy, asem, Seliga.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W trzeciej odsłonie role się odwróciły: świetnie w polu serwisowym spisywał się Marcin Lasoń, sekundowali mu partnerzy (asy zanotowali też Sebastian Masel i Michał Pysz), a goście prowadzili zawsze, gdy udało im się ominąć piłką libero HDW, Adriana Zycha – 2:3, 3:5, 5:7, 8:7, 9:10, 10:12, 12:14, 14:18. – Zaczęło się od zepsutych zagrywek i odbiorów, a potem błędy poszły jeden za drugimMirosław Janawa komentował uciekającą coraz szybciej partię (15:21, 17:23, 19:25). Na co dzień trenuje pierwszą drużynę, rezerwy prowadził dzisiaj w zastępstwie Łukasza Przybyły, którego zatrzymały sprawy zawodowe.
W czwartej części passę w polu serwisowym kontynuował Lasoń (2 asy na 3:3, seria zmniejszająca różnicę do 14:13), jednak za pierwszym razem „Wojskowi” posłali przechodzącą piłkę w aut i pewny już niemal czwarty punkt powędrował do przeciwników, a przy 14:13 przerwał mu Dutkiewicz uderzeniem ze skrzydła. Przy 19:15 Igor zanotował dwa asy, blokiem i atakiem powiększył zdobycz Seliga, a zamknął sprawę zbiciem z pierwszej strefy Piotr Bogusiewicz. 25:17.

Mirosław Janawa cieszył się ze spokojnej postawy swojej drużyny w decydujących fazach zwycięskich setów. Chwalił 15-letniego środkowego Daniela Żuchowskiego, który podobnie jak Seliga, z reprezentacją Małopolski, zajął piąte miejsce w październikowym Turnieju Nadziei Olimpijskich. Co ciekawe, Daniel kontynuuje tradycje rodzinne – jego tata, Waldemar występował na tej samej pozycji, zaczynał jeszcze w „starym” Hutniku. A największy sukces odniósł w barwach… Wawelu, w 2000 r. awansując z nim do Serii B (ówczesna I liga). Nie imponował warunkami fizycznymi, ale był bardzo solidny i pożyteczny.
Trzymając się ścieżki wspomnień – „Wawelowcy” w przyszłą sobotę zagrają trzecioligowy mecz w należącej do wojska hali przy ul. Rakowickiej, gdzie klubowa ekipa występowała na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2000/01. – Chwilami podobała mi się postawa moich chłopaków; gdyby prezentowali się tak bardziej regularnie, to siedziałbym sobie spokojnie i robił notatki – Paweł Wójcik pokazywał arkusz obserwacyjny. Ubolewał nad osłabieniami składu: Szymon Zych odpoczywa ze względu na przeciążeniową kontuzję kolana, a Kacper Wąsala zawiesił karierę ze względów osobistych. – Mieszka poza Krakowem, dużo czasu zajmują mu dojazdy, a zależy mu na nauce. Mam nadzieję, że w przyszłości wróci, bo trzy lata pracy w niego zainwestowałem – mówi szkoleniowiec.
Z kolei w HDW zrezygnował jeden z rozgrywających, Przemysław Cisło. W efekcie problemów zdrowotnych w II-ligowym zespole, które opisywaliśmy TUTAJ, Hutnik dysponuje w tej chwili dwoma rozgrywającymi na dwie drużyny…
PAWEŁ FLESZAR

HUTNIK DOBRY WYNIK II Kraków – WAWEL Kraków 3:1 (25:20, 25:20, 19:25, 25:17)
Sędziowali: Andrzej Sobieraj i Aleksandra Cul (Kraków).
HDW: Maciej Janawa, Seliga, Żuchowski, Bogusiewicz, Dutkiewicz, Bielenda oraz Zych (l), Lach. Trener: Mirosław Janawa.
WAWEL: Fremel, Lasoń, Masel, Węziński, Kołodziej, Marczyk oraz Nowakowski (l), Zawadzki (l), Pysz, Andruszków, Fenoszyn, Stręk. Trener: Paweł Wójcik.

Pozostałe wyniki i tabelę III ligi siatkarzy można znaleźć TUTAJ.

Komentowanie zablokowane.