Szczyt doświadczenia

W meczu dwóch najlepszych i dotąd niepokonanych drużyn III ligi małopolskiej, Bronowianka zwyciężyła na własnym parkiecie Sandecję Nowy Sącz 3:0 (25:18, 29:27, 30:28). Spotkanie stało na poziomie podobnym do wielu toczonych w II lidze, choć emocje w końcówkach drugiej i trzeciej partii nie zawsze były pochodną udanych zagrań…

O wyniku przesądziło dużo większe, mimo zbliżonego wieku, doświadczenie wszystkich po kolei zawodniczek krakowskiego zespołu. W wyższych ligach i rozgrywkach juniorskich mierzyły się z tyloma poważnymi przeciwniczkami i stresami, że nie porusza ich niekorzystny przebieg rywalizacji.
Natomiast sądeczanki prezentowały się dzisiaj na ogół dobrze pod warunkiem, że nie była to końcówka seta? Nieźle funkcjonował blok, ofiarnie i z wyczuciem broniła Marcelina Studzińska, a na siatce szalała Agnieszka Wójsik. W kluczowych momentach jednak przyjezdne popełniały liczne – i banalne niekiedy – błędy.

Pomagały im w tym gospodynie. W finale pierwszej odsłony Joanna Rzepka robiła przyjęcie Sandecji sześcioma ostrymi serwisami z wyskoku, zaliczając asa i dwie tzw. piłki wygrywające. W drugiej partii miejscowe triumfowały, bo w odróżnieniu od sądeczanek potrafiły skończyć trzy ataki z rzędu (od stanu 26:27 dwa razy zrobiła to Marika Janota, a raz Magdalena Wiatrowska).
Trzeci set był za to instruktażem Bronowianki, jak stracić wysoką przewagę oraz kilka meczboli, a potem jednak otrząsnąć się z niefrasobliwości i doprowadzić do pomyślnego końca. W nim, przy wyniku 28:28, w głównej roli wystąpiła Karolina Zaremba, która najpierw zafundowała przeciwniczkom asa, a po następnej zagrywce przebiegła wskroś boisko, wyasekurowała ich atak, czym umożliwiła kontrę Joanny Śliwy.

BRONOWIANKA Kraków – SANDECJA Nowy Sącz 3:0 (25:18, 29:27, 30:28)
BRONOWIANKA: Czekaj, Warchoł, Kania, Wiatrowska, Janota, Rzepka oraz Małusecka (l), Zaremba, Śliwa, Tysarczyk. Trener: Marek Kępa.
SANDECJA: Łukasik, Postrożny, Kołbon, Wójsik, Nawieśniak, Dyrek oraz Studzińska (l), Pasiut. Trener: Łukasz Mężyk.

Przebieg meczu – I set: 2:0, 2:2, 4:2, 4:6, 6:8, 8:8, 8:9, 10:9, 10:11, 12:14, 14:14, 15:17, 18:17, 18:18; II set: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 8:6, 9:12, 10:13, 14:13, 14:15, 15:17, 17:17, 17:20, 19:22, 22:22, 23:24, 24:25, 25:26, 26:27; III set: 0:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:8, 5:9, 7:9, 8:11, 10:11, 10:12, 16:12, 19:14, 21:16, 22:19, 23:19, 23:21, 24:21, 24:24, 25:24, 26:25, 27:28.