Trener z telewizji (internetowej)

Hutnik Dobry Wynik z nowym rozgrywającym zmienił styl i ma ambicje zakwalifikowania się do baraży o II ligę. Przygotowująca się do startu na tym poziomie Wanda znalazła kolejnego ciekawego libero.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Kilka tygodni temu do Hutnika DW przeniósł się Karol Andrzejewski, który w ubiegłym sezonie występował w II-ligowym Wawelu, a po letnich transformacjach zrobiło się dla niego za ciasno w składzie AGH 100RK AZS. – Bardzo fajny rozgrywający, ma sporo doświadczenia – charakteryzuje prezes klubu i trener III-ligowego zespołu, Mirosław Janawa. – Szybciej z nim gramy, a niektórym naszym chłopakom, choćby podstawowemu przyjmującemu Igorowi Dutkiewiczowi, bardzo to opowiada.
Wraz z Andrzejewskim do DW dołączył inny zawodnik, który zaczął przygotowania z akademikami, pozyskany przez nich z Lechii Tomaszów Mazowiecki skrzydłowy Maciej Jedwabny. Z GKPS Gorlice przyszedł Marcin Góra, a z wycofującego się z rozgrywek MKS Biskupice – skrzydłowy Bartosz Oleksy. Trzonem jednak są dotychczasowi siatkarze (cały skład znajduje się pod tekstem), m.in. we wczorajszym sparingu z Wandą nieźle zaprezentował się atakujący Kamil Kołek.

– Naszym celem jest miejsce w czołowej dwójce w województwie, które da nam prawo startu w półfinałowych turniejach barażowych o II ligę – twierdzi Janawa. – Póki co, skład się konsoliduje, szwankuje też jeszcze serwis.
Jego podopieczni ćwiczą trzy razy w tygodniu na sektorze hali ZSOS nr 2 na Osiedlu Teatralnym. Nie wiadomo na razie, gdzie będą rozgrywać mecze ligowe. Z ubiegłosezonowej bazy, hali Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, dostali wymówienie.
Drużynę będzie wspierać kilku sponsorów, zwłaszcza – tak jak dotychczas – dystrybutor wody mineralnej „Kinga Pienińska”. – Rozmawiamy jeszcze z jedną firmą; liczę, że w przyszłym tygodniu będą decyzje – dodaje prezes. Nowohucka ekipa rozgrywki w 14-zespołowej III-lidze rozpocznie 6 października, w Tarnowie, konfrontacją z Tarnovią Iskierką.

II trenerem drużyny został Marek Mroczek, który wcześniej w niej występował. Jest też autorem interesującego projektu medialnego. Wiosną 2010 r. z kolegą założyli kiks.tv (Krakowski Internetowy Kanał Sportowy), gdzie publikowali informacje wideo oraz sporo zdjęć z imprez sportowych odbywających się pod Wawelem. Zaangażowali się również w tworzenie transmisji na żywo z meczów. Rozbili się jednak o twardą rzeczywistość panującą na rynku reklamowym po wprowadzeniu „ustawy antyhazardowej”. – Chodziliśmy przez półtora roku za sponsorami, ale mimo dużej oglądalności, pozyskiwaliśmy kwoty wystarczające na ZUS – opowiada Marek. – Musieliśmy trochę odpuścić, zająć się zarabianiem w inny sposób, na coś więcej… Być może kiedyś do wrócimy do tej strony.

Dobry Wynik to jednak przede wszystkim szkolenie siatkarskich adeptów. Od pewnego czasu zaangażował się w nie Marek Fornal, były świetny siatkarz Hutnika i śląskich klubów, który kilka lat temu prowadził II-ligową Politechnikę Kraków. – Chcę koordynować pracę trenerów, pozyskiwać fundusze, uporządkować sprawy związane z działalnością sekcji młodzieżowej – wyjaśnia. Jego obaj synowie są wychowankami UKS 22 i DW. Starszego – Jana wyselekcjonowano do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, młodszy – Tomasz chodzi jeszcze do gimnazjum, został przestawiony na pozycję rozgrywającego (mierzy ponad 190 cm).

We wspomnianym sparingu w hali na Suchych Stawach Wanda pokonała Hutnika Dobry Wynik 4:1 (25:19, 25:13, 30:32, 25:22, 25:18). W składzie gospodarzy zagrał jej nowy libero, Krzysztof Kołodziej, ściągnięty po tym jak w tym tygodniu do AGH 100RK AZS odszedł Radosław Szymczak– Krzysiek przyszedł na mecz prawie wprost z podróży, ale podobało mi się sporo jego obron – ocenia trener Wandy, Grzegorz Silczuk.
Kołodziej wcześniej występował w Delic-Polu Częstochowa; w tym roku zdobył z nim mistrzostwo Polski juniorów, a latem znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji kraju w tej kategorii wiekowej. Będzie studiował na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
– Szukam jeszcze jednego środkowego – mówi Silczuk, dysponujący w tej chwili dwunastoma zawodnikami (skład podajemy poniżej). Już w najbliższą środę zmierzą się oni z TKS Nascon Tychy, w wyjazdowym spotkaniu Pucharu Polski.
PAWEŁ FLESZAR

Obecny skład Wandy na rozgrywki II-ligowe:
rozgrywający: Piotr Adamski, Krystian Bławat, Łukasz Szablewski
libero: Krzysztof Kołodziej
atakujący: Maciej Ignatowski, Witold Wesołowski
przyjmujący: Bartosz Bielenda, Maciej Klimas, Piotr Rutkowski, Maciej Typel
środkowi: Marcin Laskowski, Rafał Poprawa

Obecny skład Hutnika Dobrego Wyniku na rozgrywki III-ligowe:
rozgrywający: Karol Andrzejewski, Maciej Janawa
libero: Rafał Kluczyński, Adrian Zych
atakujący: Kamil Kołek, Kamil Lach
przyjmujący: Igor Dutkiewicz, Mateusz Górka, Maciej Jedwabny, Bartosz Oleksy, Bartosz Olszewski, Łukasz Przybyła
środkowi: Marcin Góra, Leszek Klimczak, Rafał Madej

Komentowanie zablokowane.