Trenerska zmiana w AGH Galeco Wiśle?

Nie wiadomo, kto będzie prowadził w nadchodzącym roku drużynę II-ligowych siatkarek AGH Galeco Wisły. Dotychczasowy trener krakowianek, Lesław Kedryna jest bowiem na zwolnieniu lekarskim, związanym prawdopodobnie z dolegliwościami kręgosłupa. Trudno w tej chwili określić jak długo potrwa absencja szkoleniowca, ale niewykluczone, że znacznie się ona przeciągnie, a na pewno nie będzie mógł pracować z zespołem w pierwszej części stycznia. Dotąd siatkarki Białej Gwiazdy miały przerwę i ćwiczyły indywidualnie w miejscach zamieszkania, ale od najbliższego poniedziałku mają spotkać się na normalnych wspólnych zajęciach.

Naturalnym kandydatem do zastąpienia Kędryny jest dotychczasowy II trener, Zenon Matras. W sezonie 2008/09 prowadził już samodzielnie II-ligowy zespół AZS AGH Wisły, później pełnił też funkcję asystenta Kędryny w Wiśle AGH, w rozgrywkach 2009/10. Ponadto Matras, który jest absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, szkolił w Wiśle młodziczki i kadetki, a w poprzednim sezonie również – III-ligowe rezerwy.

Pierwszym trenerskim wyzwaniem dla zastępcy Kędryny będzie turniej „O Puchar Prezydenta Katowic”, który odbędzie się 6-7 stycznia. W nawiązaniu do zaplanowanego na maj, mającego rozstrzygnąć o awansach „Turnieju Mistrzów Grup”, katowicką imprezę można nazwać „Sprawdzianem Pretendentów”. W hali w Szopienicach wystąpią bowiem liderzy trzech grup: Zawisza Sulechów (I), Sokół AZS AWF Katowice (II), Budowlani Budlex Toruń (III), a także AGH Galeco Wisła, która w grupie IV zajmuje trzecie miejsce.
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie opublikowany ani wykorzystany. Pola oznaczone gwiazdka sa wymagane.*

Skorzystaj z HTML oraz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Connect with Facebook

*