Wojciech Kasza blisko z Wandą

Od niedawna pierwszoligowy zespół siatkarzy Wandy Instal Kraków ma wsparcie szkoleniowe znanego, choć młodego trenera – Wojciecha Kaszy. W tej chwili jest on związany z Krakowem także pracą w tutejszej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie ma stanowisko tzw. samodzielnego wykładowcy w Zakładzie Teorii i Metodyki Gier.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Kasza jest trenerem klasy mistrzowskiej, służy krakowskiemu klubowi pomocą konsultacyjną, ale prowadzi także część zajęć na parkiecie. Swój czas dzieli między Kraków, gdzie pracuje na AWF, Muszynę, gdzie mieszka z żoną – Agnieszką Bednarek-Kaszą, zawodniczką BPS Bank Muszynianki Fakro, a niekiedy także wykłady, jakie prowadzi w weekendy w różnych miejscach w Polsce. Wraz z byłym opiekunem żeńskiej reprezentacji Zbigniewem Krzyżanowskim, założyli firmę VolleySystem, która m.in. przygotowuje materiały szkoleniowe dla nauczycieli i trenerów.

38-letni Kasza jest absolwentem uczelni, w której pracuje, skończył też studia podyplomowe na AWFiS w Gdańsku. Był trenerem w męskich Szkołach Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie i Spale oraz w kobiecej – w Sosnowcu, a także trenerem-koordynatorem w podobnych, choć pozostających poza egidą PZPS, placówkach w Gdańsku i Pile. Samodzielnie prowadził kadrę narodową kadetek i – przez prawie trzy lata, do stycznia 2009 – męski zespół Trefla Gdańsk. Z tym klubem wywalczył awans do ekstraklasy w 2008 r.

Trenerami Wandy pozostają Grzegorz Silczuk i pomagający mu Mateusz Mielnik. Porażka z Cuprum Lubin w minioną sobotę przesądziła, że krakowianie zajmą ostatnią lokatę po sezonie zasadniczym. W play out zmierzą się z drużyną z dziewiątego miejsca, kimś z trójki: Ślepsk Suwałki, Cuprum, Jadar Siedlce. Biorąc pod uwagę rozkład ostatniej kolejki – Ślepsk zagra z liderem w Nysie, Jadar w Jaworznie, a Cuprum podejmie Siatkarza Wieluń – największe jest prawdopodobieństwo rywalizacji Wandy z suwalczanami.
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj