Z Golec orkiestra Murowana

Solidna ekstraklasowa środkowa prawdopodobnie zagra o szczebel niżej. Natomiast do Wisły Kraków przed jutrzejszym meczem pucharowym dołączyła czternasta siatkarka i wszystkie zostały zgłoszone do PZPS.

Dominika Golec od wczoraj zaczęła treningi z pierwszoligowym KS Murowana Goślina. – Kocha mnie i klub, dlatego do nas przyszła – żartuje wiceprezes Andrzej Miciul. – Od dziecka ją znam, przecież jest naszą wychowanką – uzupełnia poważniej.
Dominika – jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Koczorowska – pierwsze sukcesy odnosiła w Danterze AZS AWF Poznań, gdzie Miciul był menedżerem. Dalej też występowała w najwyższej lidze: w AZS Białystok, Budowlanych Łódź (dwukrotnie), Stali Mielec. Po drodze zdobyła wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski, a z reprezentacją na Uniwersjadach – medal w każdym z trzech rodzajów. Była uważana za jedną z najlepszych w lidze specjalistek od ataku z obejścia. W sierpniu trenowała z Muszynianką, ale nie doszło do podpisania kontraktu, potem leczyła kontuzję.
– Pozostańmy przy miłości – zbywa Miciul pytanie o powody, dla których zawodniczka tego formatu schodzi do niższej ligi. – Ustaliłem z nią warunki gry, dałem kontrakt do przejrzenia, mam nadzieję, że jutro go podpisze. Nie wiem tylko, czy w tym tygodniu uda się zgłosić ją do rozgrywek w PZPS; dokumenty krążą, jest wprawdzie naszą wychowanką, ale później jej karta była w Białymstoku, Łodzi.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Jeśli transfer Golec do Murowanej Gośliny zyska jeszcze formalne potwierdzenie, już wcześniej silny środek zespołu wzmocni się jeszcze bardziej. A trener Piotr Sobolewski będzie stał na czele „orkiestry” zdolnej wydać jeden z najgłośniejszych w I lidze dźwięków (pisaliśmy o jej składzie już TUTAJ i TUTAJ). Może tylko brakuje jeszcze jednej klasowej skrzydłowej. Siłą rzeczy odpadł powrót środkowej Danielle Hepburn, niewiadomą jest natomiast – również projektowany wcześniej – przyjazd atakującej z Surinamu, Sandriny Hunsel. Ścięgno achillesa na jednym z turniejów zerwała druga rozgrywająca, Anna Manikowska, którą czeka długa przerwa.
– Czekamy aż będziemy mieli dopięty budżet; przekonamy się, na co jeszcze możemy sobie pozwolić, być może zakontraktujemy jeszcze jakąś skrzydłową – mówi wiceprezes. Dodaje, że do rozgrywek zgłosił dwie młode zawodniczki z drużyny rezerw, które trenują ze pierwszoligowcami dwa razy w tygodniu. – Jest tu też sporo chłopaków, którzy w razie potrzeby uczestniczą w zajęciach – podsumowuje Andrzej Miciul.

Przenosząc się do Krakowa – dzisiaj po raz pierwszy z drużyną Wisły ćwiczyła 19-letnia skrzydłowa, Patrycja Gądek (ostatni sezon w Sandecji Nowy Sącz), która właśnie wróciła z Irlandii. – Kiedy dowiedziała się, że zagra u nas, zaczęła tam się ruszać, pracowała na siłowni. To było widać dzisiaj, bo w ataku zdarzało jej się przełamywać ręce blokujących – opowiada szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”, Tomasz Klocek. – Będziemy poprawiać pozostałe elementy, ale wygląda tak fajnie, że powinna nam się przydać.
Wyjawia, że dzisiaj klub zgłosił w PZPS czternaście siatkarek (zestawienie podajemy pod tekstem). Jutro krakowianki czeka wyjazdowa konfrontacja Pucharu Polski z SMS Sosnowiec. Będzie to dopiero ich trzeci mecz w tym sezonie, po dwóch sparingach. – Nie będziemy odpuszczać, zobaczymy jak nam pójdzie, w tej chwili nie jesteśmy faworytem – nie łudzi się Klocek. Zaczął treningi z zespołem 2 września, ale kolejne podopieczne dołączały przez kilka tygodni. Po powrocie z Sosnowca, już w sobotę Wisłę czeka inauguracja pierwszoligowych rozgrywek – w Warszawie zmierzy się ze Spartą.
Powolutku wszystko budujemy, jeszcze miesiąc-półtora potrzebujemy, aby nadrobić wszystkie zaległości – ocenia trener. – Na zajęciach idzie nam raz lepiej, raz gorzej, zależy od dnia. To nie jest jednak zupełnie nieopierzona drużyna, więc nawet na początku ligi nic nie powinna oddać bez walki.
PAWEŁ FLESZAR

Skład Wisły Kraków zgłoszony do rozgrywek
Rozgrywające: Iwona Kuskowska, Gabriela Mastek
Libero: Lucyna Borek, Anna Janik
Skrzydłowe: Sandra Biernatek, Patrycja Gądek, Anna Postrożny, Magdalena Tyrańska, Sylwia Wąsik, Magda Żochowska
Środkowe: Anna Mysiak, Alicja Nabielec, Aleksandra Petryka, Edyta Rzenno

Komentowanie zablokowane.