Z siatkarkami jak z działkami

Developres przedłużył kontrakt z czołową skrzydłową, Magdaleną Olszówką, ważne od ubiegłego roku umowy mają również cztery inne jego zawodniczki. Inny kierunek wybrała z kolei rodowita rzeszowianka, Ewelina Ryznar.

Beniaminek I ligi ogłosił dzisiaj podpisanie umowy z 24-letnią przyjmującą, która miała duży udział w wywalczeniu awansu (została m.in. MVP turnieju finałowego). Atutem Olszówki jest również spore doświadczenie – przez cztery sezony (2008-12) występowała w I lidze w barwach MOSiR Mysłowice (potem przemianowanego na Silesię Volley Mysłowice/Chorzów).
– Cały czas toczą się rozmowy z innymi zawodniczkami; z Magdą szybko poszło, z niektórymi wolniej – mówi prezes Developresu, Rafał Mardoń. – Wstępnie myśleliśmy o pozostawieniu ośmiu dziewczyn z dotychczasowego składu, ale zobaczymy jak to się ułoży. Jakie będą miały plany, oczekiwania co do finansów, czy roli w drużynie.
Potwierdza, że ważne – zawarte w ubiegłym roku na dłużej – kontrakty z klubem znad Wisłoka mają Paulina Peret, Anna Myjak, Aleksandra Mich i Agata Wilk, jednak nie chce przesądzająco wypowiadać się o ich losach w przyszłym sezonie.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Ciągle trwają też rozmowy z kandydatami na nowego trenera (informowaliśmy o tym TUTAJ), a także poszukiwania wzmocnień. – Przychodzi sporo ofert od menedżerów i samych siatkarek. To trochę jak w deweloperce – opowiada Mardoń, który jest także dyrektorem w firmie DevelopRes. – Zgłaszają się do nas ludzie, którzy nakupowali działek w okresie boomu inwestycyjnego, a teraz chcą je sprzedać. To często dobre tereny, w korzystnych cenach, ale nie da się wszystkich kupić, zamrozić środki na dłuższy czas. W klubie też często żalem trzeba rezygnować z jakiejś fajnej propozycji, bo kadra niestety nie jest z gumy, nie może liczyć dwudziestu zawodniczek.

Natomiast rodowita rzeszowianka Ewelina Ryznar, jeszcze przed awansem Developresu, podpisała roczny kontrakt z innym I-ligowcem, Budowlanymi Toruń. Co ciekawe, Ewelina jest wychowanką MKS V LO Rzeszów, z którym Developres związał się niedawno długoterminową umową o współpracy (opisywaliśmy jej zasady TUTAJ), jednak od pewnego czasu ma już swoją kartę „na ręku”. 25-letnia środkowa występowała później w Siarce Tarnobrzeg, Jedynce Aleksandrów Łódzki (2010-12, awans do I ligi i utrzymanie w niej), w minionym sezonie zaś – w Wieżycy Stężyca.
– Coś chcieliśmy zmienić w zespole. Ewelina ma świetne parametry, charakter właściwy do pracy i walki na boisku – uzasadnia wybór szkoleniowiec Budowlanych, Mariusz Soja. – Robiła niezłe wrażenie w meczach przeciwko nam, ale zasięgaliśmy też opinii o niej i były pozytywne.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.