Żeby każda dobrze się czuła

Trwa budowa nowej drużyny Wisły Kraków. Klub porozumiał się z doświadczoną środkową, Edytą Rzenno, a także trójką młodych, zdolnych siatkarek.

Edyta jest skłonna grać u nas, zaakceptowała warunki, w piątek ma się pojawić na zajęciach, a w poniedziałek podpisać umowę – opowiada trener „Białej Gwiazdy”, Tomasz Klocek (pisaliśmy o nim TUTAJ). 30-letnia zawodniczka była już jego podopieczną w sezonie 2011/12, w Armaturze Eliteskach UEK. Wracała wówczas do zdrowia po poważnej kontuzji kolana odniesionej w 2010 r. – W ostatniej fazie doszła do niezłej dyspozycji, jednak świetnie prezentowały się wtedy Kaśka Połeć i Jowka Jaroszewicz, więc nie dostała zbyt wiele czasu na parkiecie – wspomina szkoleniowiec. – Dzisiaj bardzo nam by się przydała, bo środek jest najsłabiej obsadzoną pozycją.
Rzenno urodziła się w Brzesku, dzisiaj mieszkają tam jej najbliżsi. Występowała w wielu drużynach, m.in. w ekstraklasowych BKS Bielsko-Biała i PTPS Piła. W minionym sezonie trafiła znowu do Orlen Ligi, do AZS Białystok, jednak zrezygnowała zimą ze względu na niewypłacalność klubu. W tym roku Edyta występowała w turniejach siatkówki plażowej, w parze ze swoją siostrą, Pauliną Szczepanik.
– Opowiadała, że zdarzały się okresy, kiedy była tam jedyną środkową, przez co nadmiernie ją eksploatowano i kolano zaczynało pobolewać. To chyba był główny powód odejścia – zastanawia się Klocek. – Tutaj planujemy po cztery treningi w tygodniu, z wolną środą, więc nie powinny się pojawiać takie problemy, co najwyżej przejściowe.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Dzisiaj po raz pierwszy na treningu pojawiły się przyjmująca Magdalena Tyrańska i środkowa Anna Mysiak. Ta pierwsza ma 19 lat, jest wychowanką MKS MOS Wieliczka, z którym przez dwa sezony występowała w II lidze, a w ostatnim zajęła szóste miejsce w mistrzostwach Polski juniorek. – Jest super zainteresowana występami u nas, a jeśli będzie tak grać jak trenuje, to na pewno nam się przyda w lidze – ocenia szkoleniowiec. – Dostała zgodę macierzystego klubu, załatwiamy potrzebne dokumenty, będzie naszą zawodniczką.
Mysiak to dwudziestolatka, która od młodego wieku reprezentowała w II lidze Siarkę Tarnobrzeg, a po przyjeździe do Krakowa na studia na Akademii Górniczo-Hutniczej ostatni rok spędziła w III-ligowej Bronowiance. Niedawno była przymierzana również do AZS UEK. – Kiedy składałem jej propozycję, była trochę onieśmielona, generalnie „na tak”, ale wstrzymywała się z decyzją. Cieszę się, że postanowiła do nas dołączyć i przyszła na zajęcia – mówi Tomasz Klocek. W poniedziałek czeka jeszcze na kolejną „dwudziestkę”, Annę Postrożny, wysoką skrzydłową, wychowankę Popradu Stary Sącz, potem siatkarkę Sandecji Nowy Sącz, studentkę AGH. – Obawiała się, czy podoła, ale uspokajałem ją, że wymagania będę dostosowywał do jej umiejętności – opowiada.

Odmówiła natomiast rutynowana środkowa Aleksandra Król, która wybrała bardziej ulgowe obciążenia w Bronowiance (Klocek: „Rozumiem ją; z jednej strony – ze względu na pracę – nie może poświęcić za dużo czasu na ćwiczenia, a z drugiej – sądzi, że przy zbyt małej ilości zajęć nie osiągnie formy wystarczającej na I ligę”).
Trenującą grupę (całą podajemy pod tekstem) uzupełnia czwórka wychowanek Wisły z roczników 1996-97, z którymi szkoleniowiec wiąże również plany w kontekście rozgrywek na zapleczu ekstraklasy.
– Nie wiem, czy nasza kadra się jeszcze powiększy, ale na razie chyba nie będzie nas na to po prostu stać – nie owija w bawełnę Klocek. – Oby tylko wszystkim dopisywało zdrowie. Mamy nieco inny niż zwykle sposób przygotowań. Ćwiczymy tak, żeby nikomu nic się nie stało i żeby każda z dziewczyn dobrze się czuła, przychodząc na następne zajęcia.
PAWEŁ FLESZAR

Trenująca obecnie kadra Wisły Kraków (w nawiasie – poprzedni zespół)
Rozgrywające: Iwona Kuskowska, Gabriela Mastek (z grup młodzieżowych)
Libero: Lucyna Borek (PTPS Piła), Anna Janik (z grup młodzieżowych)
Skrzydłowe: Sandra Biernatek, Magdalena Tyrańska (Powiatowy Park Rozwoju/MKS MOS Wieliczka), Sylwia Wąsik (z grup młodzieżowych), Magda Żochowska. Ma dołączyć: Anna Postrożny (Sandecja Nowy Sącz).
Środkowe: Anna Mysiak (Bronowianka Kraków), Aleksandra Petryka (z grup młodzieżowych). Ma dołączyć: Edyta Rzenno (AZS Białystok).

Komentowanie zablokowane.