Adam Nowik z Wandą Kraków!

Poszukiwania środkowego do Wandy Instal Kraków zakończyły się sukcesem – jej koszulkę przywdzieje doświadczony były reprezentant kraju, Adam Nowik. Co zresztą nie jest jedynym ciekawym zdarzeniem na finiszu okresu transferowego (o czym niżej, pod „gwiazdkami”).


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Po ostatnim sezonie, uwieńczonym srebrnym medalem w barwach Jastrzębskiego Węgla, ale też poważnymi dolegliwościami ścięgna achillesa, 36-letni zawodnik postanowił zakończyć bogatą karierę sportową. Dał się jednak namówić na powrót trenerowi Wandy, Grzegorzowi Silczukowi. – Kontuzja została wyleczona i jest nadzieja, że ścięgno nie będzie mu przeszkadzać w grze – opowiada szkoleniowiec. – Podczas jednej z rozmów Adam stwierdził: „Myślałem, że mogę żyć bez siatkówki, ale okazało się, że jeszcze nie jestem na to gotowy; wierzę, że będziecie mieli z tego korzyść”. Urzekła mnie tak szczera i otwarta deklaracja. Myślę, że zakontraktowanie go będzie bardzo dobrym posunięciem.

Kandydatów do gry w krakowskim zespole, po tym jak w listopadzie opuścił go Jakub Blachura było wielu. O kilku z nich pisaliśmy na tej stronie. W ostatnim tygodniu, po kasandrycznych wizjach roztaczanych przez działaczy GTPS Gorzów, była szansa na pozyskanie dwóch tamtejszych zawodników: środkowego Michała Mysery i przyjmującego Michała Błońskiego. Okazało się jednak wczoraj, że mimo pierwotnych deklaracji wycofania z rozgrywek I-ligowych, braków w budżecie oraz znacznych już zaległości w wypłatach wobec siatkarzy – GTPS nie da im koniecznego zwolnienia. Odejdzie za to z Gorzowa Dariusz Szulik, o czym piszemy poniżej w ciekawostkach transferowych z innych klubów.
Krakowianie szukali skrzydłowego, gdyż mocno niepewna była sytuacja Bartosza Mischke borykającego się z urazem pachwiny. Było już parę terminów jego powrotu na parkiet, lecz problemy nie ustępowały. – Jest szansa, ze niedługo zacznie z nami ćwiczyć. Zobowiązał się, że zrobi wszystko, aby tak się stało – twierdzi Silczuk.

Wracając do Nowika, to w reprezentacji Polski poważnie zaistniał w drugiej połowie lat 90. w ekipie prowadzonej przez Ireneusza Mazura. W 1998 roku zagrał nawet na mistrzostwach świata w Japonii. Później nie znajdował uznania u selekcjonerów, ale cenionym ligowcem był zawsze. Występował m.in. w Czarnych Radom, Skrze Bełchatów i Jastrzębskim Węglu, a także w rosyjskiej Superlidze – w zespole Fakieł Nowy Urengoj. Z Czarnymi zdobywał Puchar Polski, a z Jastrzębiem, poza wspomnianym srebrem, stał również na najniższym stopniu podium.
Mieszka w Żorach, skąd będzie dojeżdżał na treningi do Krakowa.

***

Dzisiaj zamyka się siatkarskie okienko transferowe, czyli możliwość zgłaszania nowych zawodników przez kluby lig państwowych. Poza Wandą kilka innych klubów przeprowadzi ciekawe transfery.
Wspomniany Szulik trafi do jednego z aspirujących do awansu II-ligowców, Kampera Wyszków. Natomiast najpoważniejszego rywala Campera, Czarnych Radom wzmocni ich wychowanek Kamil Gutkowski, przechodzący z BBTS Bielsko-Biała. BBTS, najbliższy (7.1) ligowy rywal Wandy zgłosił z kolei do rozgrywek… swojego trenera 38-letniego Przemysława Michalczyka, który jeszcze niedawno był bardzo dobrym zawodnikiem.
Z kolei I-ligowy przeciwnik Wandy, Jadar Siedlce występuje na turnieju w Świdniku z libero drużyny Zawkrze, Mława Damianem Kaniewskim oraz rozgrywającym Łukaszem Makowskim.
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj