Aleją Gwiazd do I ligi

Wychowanka MKS MOS Wieliczka była na testach w klubie zaplecza ekstraklasy. Zawodnicy Politechniki Warszawskiej będą uczyć młodych tarnowian siatkówki. Zespół AGH 100RK AZS Kraków zagra o awans w Miliczu.

Izabela Bałucka trenowała w tym tygodniu przez dwa dni z KSZO Ostrowiec Św., który w minionym sezonie zajął czwarte miejsce w I lidze. – Nowa drużyna, pierwsze testy, było więc troszkę nerwów. Ciężko było mi się odnaleźć, ale starałam się jakoś sobie radzić. Dziewczyny były bardzo w porządku; pomagały mi się „ogarnąć” – opowiada Iza. – Nie wiem, jaki będzie efekt; działacze KSZO mają się ewentualnie odezwać do mojego menedżera. Póki co, wybieram się też na inne testy do zespołów I-ligowych.
Iza mierzy 185 cm, jest środkową, przez całą dotychczasową karierę była związana z MKS MOS Wieliczka; w ostatnich dwóch sezonach występowała w prowadzonej przez Grzegorza Stareńczaka drużynie II-ligowej.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W ubiegłym roku zaczęła studia na krakowskiej AWF na kierunku: wychowanie fizyczne. – Nauki na pewno zupełnie nie odpuszczę, to dla mnie priorytet. Siatkówkę kocham, ale nie wyżyję tylko z boiska – zwierza się 20-latka. – Dopuszczam natomiast urlop dziekański, jeśli w najbliższym roku nie mogłabym studiować. Tak czy owak, uważam, że te treningi z lepszymi od siebie dziewczynami to fantastyczny czas dla mnie, bo pokazują, ile mi do nich brakuje, jak II liga różni się od pierwszej. A to jest cenne, jeśli chce się coś osiągnąć.

Firma Centermed, współpracująca z Politechniką Warszawską (przede wszystkim – z uczelnią, ale i klubem siatkarskim) oraz Jedynką Tarnów, organizuje w tym drugim mieście ciekawą imprezę siatkarską. Do grodu uważanego za polski biegun ciepła ma przyjechać delegacja AZS PW – zespołu, który długo w tym sezonie robił furorę w Plus Lidze, był nawet wiceliderem, a skończył rozgrywki na 6. miejscu. Wstępnie zaplanowano, że w środę 22 maja ma się pojawić w Tarnowie trener Jakub Bednaruk, a także dwaj niezwykle zasłużeni dla rodzimej siatkówki zawodnicy – którzy uczestniczyli w boomie na tę dyscyplinę w latach 90. – Marcin Nowak i Grzegorz Szymański. Ten drugi jest srebrnym medalistą mistrzostw świata 2006.

– Termin i nazwiska mają zostać definitywnie potwierdzone w najbliższy wtorek; na razie otrzymałem informację o Bednaruku, Nowaku i Szymańskim. Generalnie, chcą przyjechać z Warszawy w kilkanaście osób – opowiada Piotr Górnikiewicz, prezes Jedynki, wraz z tarnowską PWSZ pomagającej w urządzeniu imprezy. – Ma odbyć się spotkanie gwiazd z gimnazjalistami, a potem trening, który oni poprowadzą. Prawdopodobnie weźmie w nim udział po 12 dziewcząt i chłopców, a formułę wymyślą nasi goście.
To już druga taka impreza w Tarnowie, jesienią w podobnym spotkaniu – dzięki kontaktom prezesa Jedynki w Grupie Azoty – uczestniczyli Sebastian Świderski i Marcin Możdżonek z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Był nawet pomysł, żeby zorganizować w Tarnowie pokazowy mecz ZAKSY z Politechniką. – Ten pomysł nie umarł, może uda się go zrealizować. Dzięki temu siatkówka z najwyższej półki zawitałaby do nowej hali PWSZ – uważa Górnikiewicz.

PZPS przydzielił organizację turniejów półfinałowych o awans do I ligi. Drużyna AGH 100RK AZS Kraków wystąpi w Miliczu, mieście znanym z Alei Gwiazd Siatkówki. W jej ramach 24 maja odbędzie się m.in. mecz pierwszych reprezentacji Polski i Serbii.
Drugoligowcy zaczną rywalizację tydzień wcześniej. 17 maja krakowscy akademicy (wicemistrzowie grupy IV) zmierzą się z Krispolem Września (mistrz grupy I), a miejscowy KS Milicz (mistrz grupy II) spotka się z Pronarem Hajnówka (wicemistrz grupy III). 18 maja odbędą się konfrontacje: AGH 100RK AZS – Pronar i Milicz – Krispol, natomiast 19 maja: Milicz – AGH 100RK AZS i Krispol – Pronar. Awans do turnieju finałowego uzyskają dwie najlepsze ekipy z tej czwórki.

Drugi półfinał mężczyzn odbędzie się w tym samym terminie w Tychach, gdzie wystąpią: miejscowy TKS Nascom (wicemistrz grupy II), MKS Kalisz (wicemistrz grupy I), Caro Rzeczyca (mistrz grupy III) i Avia Świdnik (mistrz grupy IV).
Drugoligowe siatkarki również będą rywalizować 17-19 maja. Gospodarzem jednego turnieju będą Karpaty Krosno (wicemistrz grupy IV) i zagrają tam: Zawisza Sulechów (mistrz grupy I), PLKS Pszczyna (mistrz grupy II) i Imtech Politechnika Warszawa (wicemistrz grupy III).
Drugi turniej urządzi Politechnika Częstochowa (wicemistrz grupy II), a wezmą w nim także udział: Piast Szczecin (wicemistrz grupy I), LSW Warszawa (mistrz grupy III) i Developres Rzeszów (mistrz grupy IV).
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.