Aplikant radcowski trzyma się planu

Pierwsze w tym sezonie AMM punkty wywiozły z hali Krakowskiej Akademii siatkarki Uniwersytetu Rolniczego i siatkarze Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dla tych drugich była to inauguracja rozgrywek.

Dziewczyny z UR zmierzyły się już z AWF (opisywaliśmy to TUTAJ), a w hali SP 31 na krakowskim Zwierzyńcu, wynajmowanej przez KA, miały znacznie łatwiejsze zadanie. Zaczęły od prowadzenia 4:0 i wprawdzie powiększanie go przerwała im asem Anna Gorzkowska (5:9), ale szybko dwukrotnie w podobny sposób zrewanżowała się Katarzyna Małodobry i zrobiło się 5:14. Po serwisach Dominiki Kiełbasy piłka nie wracała na stronę jej drużyny aż czterokrotnie (6:20), rywalki odrobiły pięć „oczek” z rzędu (7:22 – 12:22), ale wkrótce był koniec (12:25).
Do drugiej partii gospodynie przystąpiły niezrażone wcześniejszymi zdarzeniami, wystartowały niespodziewanie od 3:0 i dość długo utrzymywały kontakt punktowy – 3:3, 4:3, 5:4, 6:6, 8:9, 9:10 – a najaktywniejsza przy siatce była Alina Rozhańska. Ekipa gości oderwała się przy podaniach Marty Cichoń i akcjach Anny Kościelny (9:14), a rozstrzygnęła losy wyniku dzięki zagrywkom Katarzyny Skowrońskiej – od 13:17 do 13:25, w tym dwa asy.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W konfrontacji męskich zespołów KA i UJ też bez zwłoki uwidocznił się układ sił. Grzegorz Glanowski serwował od 4:7 do 4:17, a Mateusz Czerwiński finalizował kontry. Niezależnie od rozwoju sytuacji, Glanowski, doktorant na Wydziale Prawa i aplikant radcowski, każdą kolejną piłkę posyłał z tym samym spokojem i precyzją, zaliczając dwa asy. – To nie jest gość, który pomyśli: „A teraz sobie przywalę” i przez to zepsuje, ale trzyma się przyjętej taktyki – charakteryzuje trener reprezentacji Uniwersytetu, Zenon Matras. – Jest ułożony na boisku podobnie jak w życiu.
Czerwiński i Mateusz Kosiorek niebawem dokończyli dzieła (6:19, 7:20, 7:24, 8:25), a w następnej odsłonie, od stanu 3:3 (as Maksyma Kuzniecowa) ten drugi wraz z Bartoszem Wleciałem był trudny do przejścia przy siatce. 3:10, a dalej 5:13 – z krótką przerwą (8:13, as Mateusza Knysaka) – 8:16 (as Wleciała), 9:22 (zagrania Marcina Pawlika z przodu i za linią końcową). Jeszcze Krzysztof Wiśniewski i Kuzniecow wymienili się asami i można było iść do domu. 12:25.

Zespół UJ, ze względu na opisywane przez nas perturbację z własną halą, dopiero zaczął sezon akademickich mistrzostw Małopolski. Wszystkie mecze będzie rozgrywał na wyjeździe i szykują się one bardzo ciekawie. W najbliższą środę, 10.12 zmierzy się z AWF, w przyszły poniedziałek, 15.12 – z Akademią Górniczo-Hutniczą, a we wtorek, 16.12 – z Uniwersytetem Pedagogicznym. Godziny można sprawdzić w kalendarzykach publikowanych co tydzień na naszej stronie.
Rezultaty AMM siatkarek można znaleźć TUTAJ, a siatkarzy – TUTAJ.
PAWEŁ FLESZAR

AMM siatkarek:
KRAKOWSKA AKADEMIA – UNIWERSYTET ROLNICZY 0:2 (12:25, 13:25)
Sędziowali: Mateusz Kopecki i Zdzisław Śpiewla (Kraków).
KA: Kicka, Królik, Opria, Jackowska, Gorzkowska, Rozhańska oraz Skomorochowa. Trener: Andrzej Szymczyk.
UR: Kiełbasa, Tabor, Kościelny, Skowrońska, Migdał, Małodobry oraz Nowak (l), Pociask, Szydło, Piechota, Cichoń. Trener: Janusz Zachara.

AMM siatkarzy:
KA – UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI 0:2 (8:25, 12:25)
Sędziowali: Kopecki i Śpiewla.
KA: Wołoszyn, Knysak, Serwatka, Kuzniecow, Krywenda, Kazalski. Trener: Szymczyk.
UJ: Mituniewicz, Czerwiński, Dyrlaga, Kosiorek, Glanowski, Wleciał oraz Majcherczyk (l), Dietl (l), Pawlik, Dygoń, Wiśniewski. Trener: Zenon Matras.

Komentowanie zablokowane.