Bezpieczne wejście w obciążenia

Ósemka siatkarzy AGH 100RK AZS zaczęła dzisiaj przygotowania do nowego sezonu pod kierunkiem Andrzeja Kubackiego i Kacpra Osucha. We wrześniu krakowianie zorganizują przy Piastowskiej turniej z I-ligową obsadą.

– Zaczęliśmy spotkaniem z drużyną, potem były zajęcia, ale od jutra do piątku nie będzie na nich Andrzeja Kubackiego, który weźmie udział w kursokonferencji PZPS dla trenerów I ligi – wyjaśnia Arkadiusz Jesionek, członek zarządu akademickiego klubu. – Drużyną zajmie się w tym czasie Kacper Osuch, potem on z kolei pojedzie na obóz ze swoimi grupami młodzieżowymi. Byliśmy przygotowani, że ludzie przychodzący do nas będą musieli zrealizować swoje wcześniejsze zobowiązania.
Dodatkowo II trener Przemysław Płaczek na ponad cztery tygodnie znalazł się w sztabie szkoleniowym kadry narodowej kadetek, podczas dwóch jej zgrupowań. Za to dzięki tej funkcji otrzyma licencję I-ligową bez konieczności udziału w kursokonferencji.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W tym tygodniu w zajęciach uczestniczy ośmiu zawodników: Patryk Akala, Karol Dudziński, Grzegorz Gnatek, Daniel Górski, Paweł Halaba, Paweł Pietkiewicz, Michał Szalacha i Igor Walczykowski. Patryk Łaba rehabilituje się w Gdańsku, a sześciu kolejnych przebywa w Rotterdamie na Europejskich Igrzyskach Studenckich: pięciu reprezentuje Akademię Górniczo-Hutniczą, a Tomasz Głód – Uniwersytet Rzeszowski. Obie ekipy zagwarantowały sobie awans do ćwierćfinałów turnieju.
– Tych piętnastu zawodników to raczej już docelowy skład. Myśleliśmy jeszcze o Łukaszu Pietrzaku z Młodej Skry, który uczestniczył nawet w rekrutacji na naszą uczelnię, ale postanowiliśmy poprzestać na dwóch atakujących: Dzierwie i Walczykowskim – opowiada Jesionek.
Dzisiejsze zajęcia miały odbyć się na boisku trawiastym przy Piastowskiej, ale deszcz przegonił siatkarzy do hali. – Generalnie, budujemy wytrzymałość tlenową, jutro zaczniemy też siłownię – tłumaczy Osuch, trener przygotowania fizycznego. – Chcemy bezpiecznie wprowadzić ich w obciążenia, więc na razie nie będzie skakania, ani elementów rywalizacji.
Dodaje, że Akala, który ma kłopoty z kontuzjowanym łokciem, nie wykonuje ćwiczeń z użyciem rąk.

Dosyć zaawansowane jest tworzenie kalendarza sparingów. – Chcemy zacząć w ostatnim tygodniu sierpnia, we wtorek lub środę, 26-27.8, meczem z drugoligowcem, a później grać w każdy kolejny weekend, najczęściej w piątek i sobotę, aż do startu ligi – opowiada Płaczek.
Inauguracja rozgrywek na zapleczu ekstraklasy nastąpi 27 września (o jej składzie, terminarzu i systemie piszemy TUTAJ). Tydzień wcześniej „Agiehowcy” mają wystąpić w Świdniku, podczas Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Z kolei na 5-6 września zaplanowano turniej, który odbędzie się na obiektach AGH przy Piastowskiej. Obsada nie jest jeszcze w pełni skompletowana, ale najprawdopodobniej zagrają tu Avia, Kęczanin i jeszcze jeden pierwszoligowiec.
Pojawiła się też idea, aby AGH 100RK i Hutnik Kraków zmierzyły się w towarzysko na otwarcie hali III Liceum Ogólnokształcącego na os. Wysokim. – W tej sprawie nie ma jeszcze ustaleń, ale jest szansa na takie spotkanie – mówi Przemysław Płaczek. – Co do pełnej obsady naszego turnieju, a także: gdzie zagramy tydzień później – trener Kubacki ma się dogadywać z innymi klubami w trakcie kursokonferencji. Chcielibyśmy też w ostatni weekend sierpnia posparować z zespołem z Plus Ligi.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.