Biegusiem przez wakacje

Sprawy personalne w I-ligowym AGH 100RK AZS są w fazie krystalizacji, zmieniają się rozwiązania w sztabie szkoleniowym i składzie. Niektóre kwestie wyjaśnił dzisiejszy trening testowy krakowskich siatkarzy.

Rozpoczął się w samo południe i miał służyć wyselekcjonowaniu dwóch środkowych oraz wyborowi dwóch z trzech libero. Nie było środkowych, których kandydatury przewijały się wcześniej (pisaliśmy o nich TUTAJ), natomiast pojawili się: Patryk Akala (25 lat, 200 cm, ostatnio Morze Bałtyk Szczecin, poprzednio STS Skarżysko-Kamienna – obydwa II liga, a wcześniej III-ligowa Wanda Kraków oraz grupy młodzieżowe Czarnych Radom, gdzie zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów), Tomasz Obuchowicz (23 lata, 198 cm, ostatnio grał w I lidze w Jadarze Siedlce), Jacek Faron (23 lata, 192 cm, całą karierę spędził w Kęczaninie Kęty, którego jest wychowankiem), Marcin Bachmatiuk (21 lat, 205 cm, absolwent SMS Spała, ostatnio miał przerwę), Damian Grabolus (26 lat, 202 cm, ostatnio występował w Holandii, wcześniej miał przerwę w karierze, a przed nią grał w AZS Nysa). Ćwiczył również Maciej Grot, który w dwóch ostatnich sezonach był już zawodnikiem akademików, a według pierwotnych informacji miał opuścić drużynę.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Testy na opustoszałych w wakacje obiektach przy Piastowskiej opierały się głównie na sprawdzeniu możliwości środkowych w ataku z krótkiej i bloku, pokazali się też w polu serwisowym. Prowadzący zajęcia Wojciech Kasza wybrał Obuchowicza, Akalę i Grota, którzy potem od Jacka Litwina usłyszeli warunki finansowe swojej ewentualnej gry w AGH 100RK AZS. Najbliższe dni powinny wyjaśnić, kto z nich znajdzie się obok „zaklepanego” już Konrada Muchy. Jako jeden z libero zostanie Bartosz Luks, w sprawie Kamila Dembca – który uczestniczył już na AGH w testach w czerwcu i teraz – akademicki klub musi porozumieć się z jego menedżerem. Jak się dowiedzieliśmy – alternatywą jest jeszcze Radosław Szymczak, którego nie było dzisiaj.
Atakującym będzie Michał Dzierwa, a Krzysztof Ferek otrzymał kontrakt mailem. – Dokument musi sprawdzić mój menedżer; jeśli wszystko będzie w porządku, to w przyszłym tygodniu go podpiszę – mówi zawodnik.
Na rozegraniu są Jakub Kosiek i Adam Szałański. Na przyjęciu: Patryk Łaba, Grzegorz Szumielewicz (jak stwierdził prezes sekcji Adam Matyszczak, warunki umowy uzgodnił kilkanaście dni temu, ma ją sygnować po powrocie z wakacji), Karol Galiński, Mateusz Kowalski, Adam Smolarczyk (przechodzi rekonwalescencję, do normalnych treningów ma wrócić późną jesienią), nad otrzymaną dzisiaj propozycją zastanawia się Kamil Maruszczyk.
W założeniu kadra ma liczyć szesnastu siatkarzy.

– Czy jestem zadowolony ze składu? Jest odzwierciedleniem możliwości finansowych klubu, chęci poszczególnych zawodników na grę w Krakowie. Wydaje mi się, że jest to grupa zdolnych, młodych chłopaków, którzy mogą się rozwijać. Będziemy w tym sezonie walczyć o utrzymanie – mówi Kasza, zastrzegając, żeby nie nazywać go klasycznym I trenerem, gdyż – ze względu na inne zobowiązania – do grudnia poprowadzi drużynę tylko w dwóch spotkaniach ligowych, będzie zaś szkolił ją w dni powszednie, nie zawarł też jeszcze kontraktu z klubem.
Dodaje, że II trenerem, asystującym mu na zajęciach oraz kierującym zespołem podczas meczów zostanie Krystian Bławat. Dzisiaj instruował go w sprawie znalezienia statystyka, który będzie z nimi współpracował.
Jacek Litwin ma łączyć funkcje działaczowskie, organizacyjne, z prowadzeniem męskiej reprezentacji Akademii Górniczo-Hutniczej, w której zagra znaczna część siatkarzy I-ligowych.
Dostali zadanie na lipiec – cztery razy w tygodniu po godzinie biegania, a raz w tygodniu – półtorej godziny. – To pomoże wam utrzymać wagę i kondycję. Przyda się w sierpniu, kiedy ruszymy dynamicznie z przygotowaniami i dostaniecie mocno „po oczach” – żegnał podopiecznych przed wakacjami Wojciech Kasza.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.