„Blaszka” za pięć dwunasta

Sporego wzmocnienia tuż przed inauguracją II ligi doznała krakowska Wanda. W AGH 100RK AZS sytuacja personalna jest bardzo dobra, a w Bochni – problemy. Siatkarki „Ekonomicznej” i Wisły przystępują do Pucharu Polski, te pierwsze w nietypowy sposób…


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Dzisiaj na treningu Wandy pojawił się po raz pierwszy Jakub Blachura, który występował już w niej w dwóch poprzednich sezonach (w minionym, I-ligowym, z przerwą). Nie ćwiczył jednak od końca marca. – Ale za to schudł i to całkiem sporo, kilkanaście kilo; rusza się dobrze – opowiada szkoleniowiec drużyny z Nowej Huty, Grzegorz Silczuk. – Muszą minąć 2-3 tygodnie, zanim będę mógł myśleć o czymś więcej w związku z grą „Blaszki”, ale też jest to taki chłopak, który nad siatką swoje zrobi, parę „kołków” wbije i głupiego błędu nie popełni.
Kadra zespołu liczy obecnie 13 zawodników (podajemy ją pod tekstem, podobnie jak pozostałych dwóch tutejszych drugoligowców). Rozgrywki w grupie IV Wanda zainauguruje w najbliższą sobotę, w Spale, gdzie o g. 17.30 zmierzy się z reprezentacją Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

U siebie, w hali przy Piastowskiej 26a, zaczyna natomiast AGH 100RK AZS Kraków, podejmując w sobotę o g. 18 Wisłoka Strzyżów. Konfrontacja zapowiada się ciekawie, bo akademicka ekipa została latem gruntownie przebudowana i wzmocniona (sportkrakowski.pl pisał o tym TUTAJ i TUTAJ), ale i Wisłoka zasiliło kilku zdolnych siatkarzy, m.in. z AKS Rzeszów. Z AGH 100RK AZS niedawno zawarł kontrakt libero Radosław Szymczak, który wcześniej był przymierzany do Wandy (można przeczytać o nim TUTAJ). – To wcale nie znaczy, że Bartek Luks stoi na przegranej pozycji, ma być rywalizacja – przekonuje II trener akademików, Jacek Litwin. – Teraz jest zresztą wyraźnie bardziej zmotywowany.
Dodaje, że po zwycięskim sparingu w Kętach (4:0 z I-ligowcem, przed dwoma tygodniami) mieli już tylko wewnętrzne gry kontrolne.

Na minioną sobotę był zaplanowany ich mecz z Contimaksem MOSiR Bochnia, jednak został odwołany ze względu na poważne kłopoty zdrowotne lokalnego rywala. Kontuzje wykluczyły Karola Galińskiego i Piotra Kozuba, bóle pleców dokuczają Sebastianowi Sobańcowi. Możliwe, że Contimax na pierwszy mecz ligowy, z Karpatami Krosno – w najbliższą sobotę, o godz. 19, w hali bocheńskiego MOSiR – wyjdzie w dziewiątkę. – Jest jak jest i nie zamierzam narzekać – twardo mówi prowadzący zespół Robert Banaszak. – Już się nie możemy doczekać początku ligi.
Bochnianie pokonali Karpaty 3:1 na turnieju w Ropczycach kilkanaście dni temu. – Mam w składzie samych walczaków, więc jestem dobrej myśli – konkluduje Banaszak.

Jutro startuje – od razu od III rundy – Puchar Polski siatkarek. Dla Elitesek UEK przeszła ona komfortowo, bo zespół Silesii Volley II Mysłowice/Chorzów, który miał być ich przeciwnikiem, wycofał się z PP. „Ekonomiczna” jest więc w IV rundzie, zaplanowanej na 14 listopada, kiedy podejmie Stal Mielec. Mielczanki też nie musiały się wysilać, bo SMS I Sosnowiec, na który trafiły w sierpniowym losowaniu, zrezygnował z udziału w rozgrywkach już dosyć dawno (w ostatnim komunikacie PZPS, z 25.9, Stal jest obdarzona „wolnym losem”).
Z kolei AGH Galeco Wisłę czeka ciężka przeprawa – z Budowlanymi Budlex Toruń, wiceliderem I ligi. Mecz został przełożony ze środy na niedzielę, 14 października, na g. 12. – Prosiliśmy o takie rozwiązanie, żeby nie rozbijać zupełnie tygodnia – wyjaśnia Mariusz Soja, trener torunianek, które zjadą na południe kraju już w czwartek. W piątek, w Mysłowicach, zmierzą się w spotkaniu ligowym z Silesią Volley I, a w sobotę będą widzami krakowskich derbów, Wisła – Eliteski, w hali przy Reymonta, o g. 15.
PAWEŁ FLESZAR

AGH 100RK AZS Kraków:
rozgrywający: Bartosz Błoński, Jakub Kosiek
libero: Bartosz Luks, Radosław Szymczak
atakujący: Michał Dzierwa, Kamil Kowalewski
przyjmujący: Mateusz Kowalski, Bartosz Księżarek, Patryk Łaba, Kamil Maruszczyk
środkowi: Maciej Grot, Konrad Mucha, Piotr Munik, Andrzej Siemiński
trener: Jerzy Piwowar, II trener: Jacek Litwin, fizjoterapeuta: Wojciech Dubaj

Contimax MOSiR Bochnia
rozgrywający: Jakub Habel, Adam Szałański
atakujący: Krystian Kmiecik
przyjmujący: Jakub Czubiński, Karol Galiński, Roman Kącki, Piotr Kozub
środkowi: Michał Nieckarz, Damian Nowak, Sebastian Sobaniec
libero: Mateusz Mrozowski, Artur Wilanowski
trener: Robert Banaszak, II trener i kierownik drużyny: Czesław Kumorek

Wanda Kraków:
rozgrywający: Piotr Adamski, Krystian Bławat, Łukasz Szablewski
libero: Krzysztof Kołodziej
atakujący: Maciej Ignatowski, Witold Wesołowski
przyjmujący: Bartosz Bielenda, Maciej Klimas, Piotr Rutkowski, Maciej Typel
środkowi: Jakub Blachura, Marcin Laskowski, Rafał Poprawa
trener: Grzegorz Silczuk

Komentowanie zablokowane.