Ćwierć miliona na dobry początek

Sponsorem tytularnym beniaminka I ligi siatkarzy, tak jak w niższej klasie, będzie 100RK. Wiele kwestii personalnych w akademickiej ekipie ma się wyjaśnić pod koniec przyszłego tygodnia.

Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie, firma farmaceutyczna zwiększy swój wkład ponad dwukrotnie i wyłoży co najmniej 250 tysięcy złotych. – Umowa już jest „zaklepana”. Z kolei na przyszły wtorek jest zaplanowane spotkanie z władzami Akademii Górniczo-Hutniczej na temat jej wkładu – mówi szef sekcji siatkówki AZS AGH, Adam Matyszczak, który do finansowania drużyny przed rokiem ściągnął 100RK swojego kolegi, Artura Gorzelaka. – Poza tym liczę na inne firmy z Krakowa, mam nadzieję, że uda się dociągnąć budżet do 650-700 tysięcy. Może ludzie zauważą i to ich poruszy, że krakowskich siatkarzy sponsoruje obok uczelni prywatny przedsiębiorca z Częstochowy…


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Bardzo prawdopodobne jest przejście do akademickiej ekipy Krzysztofa Ferka, z którym ustalono większość warunków. – Czekam na przysłanie kontraktu, poza mną musi go jeszcze przejrzeć mój menedżer – wyjaśnia 26-letni atakujący. – Jeśli wszystko będzie w porządku, to po niedzieli go podpiszę. Wcześniej i tak nie mogę nic zrobić, bo do 30 czerwca jestem związany z Czarnymi Radom.
Do tej gry na tej pozycji był przymierzany również Damian Wdowiak z AZS Częstochowa. – Raczej nie zdecydujemy się na trzech atakujących, bo to zbyt duży koszt. Stawiamy na Krzytofa Ferka z Michałem Dzierwą – wyjaśnia Matyszczak. Jak uważa, nie stać ich na środkowego Grzegorza Kokocińskiego, z którego przedstawicielem przeprowadzili wstępną rozmowę. Dodaje, że z innych zawodników, o których pisaliśmy kilka dni temu TUTAJJarosław Maciończyk nie dał jeszcze odpowiedzi, a Janusz Gałązka poprosił o kilka dni zwłoki.

Kluczowy dla niektórych decyzji personalnych może okazać się trening testowy, jaki odbędzie się pod koniec przyszłego tygodnia. Poprowadzi go Wojciech Kasza, który wówczas wróci do Krakowa.
Na zajęciach ma pojawić się m.in. libero Kamil Dembiec ze Ślepska Suwałki. – Chciałby grać tutaj ze względu na sprawy prywatne. Trener Kasza przyjrzy się jemu oraz Bartkowi Luksowi i Radkowi Szymczakowi, którzy występowali u nas na libero do tej pory i wybierze dwóch z trójki. Dlatego na razie nie podpisaliśmy z Bartkiem i Radkiem kontraktów, mimo że takie były wstępne plany – wyjaśnia prezes.
Zaproszony na ten trening został rozgrywający Maciej Kusaj, ostatnio reprezentujący belgijski Argex Duvel Puurs, a także spora grupa środkowych: Mariusz Schamlewski i Artur Ratajczak ze Ślepska, Sławomir Szczygieł z MKS MOS Będzin, Dawid Siwczyk z Pekpolu Ostrołęka (on był na zajęciach przy Piastowskiej również dzisiaj). Ta lista może się jeszcze zmienić. – Wojtek przyjrzy się wszystkim i będzie decydował, to najwłaściwsze rozwiązanie – mówi Adam Matyszczak. Dodaje, iż Adam Szałański i Karol Galiński, którzy dołączą do składu ligowego, przyjdą także na AGH na drugi kierunek studiów (pierwszy mają na AWF). – Przygotowujemy od razu paczkę na przyszłoroczne rozgrywki europejskie – uśmiecha się.
Krakowianie jako niedawni złoci medaliści AMP mają prawo wystartować w Europejskich Igrzyskach Studenckich 2014 – imprezie równoważnej z Akademickimi Mistrzostwami Europy, odbywającej się zamiennie z nimi, co drugi rok.
PAWEŁ FLESZAR

Komentowanie zablokowane.