Czucie piłki przeniesione w genach

Drużyna AZS AWF Kraków umocniła się na pierwszym miejscu III ligi siatkarek, pokonując dzisiaj, 3:0, aspirującą do finałowej czwórki Jedynkę Tarnów.
Konfrontacja była jednocześnie elementem kwalifikacji kandydatów na sędziowski szczebel centralny. Przed końcem marca zostanie wybranych dwóch, którzy wystartują w ogólnopolskich eliminacjach, a o te nominacje stara się pięciu ludzi (jeden niedawno zrezygnował). W tym para prowadząca dzisiejszy mecz, oceniana przez szefa małopolskich arbitrów, Zdzisława Śpiewlę.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Na początku obie ekipy o tyle ułatwiły im zadanie, że grały na zmianę – 2:0, 2:4, 6:4, 6:7, 7:8. Dopiero seria serwisów Izabelli Gablankowskiej (w tym as) oraz ataków Magdaleny Bilczewskiej i jej koleżanek jednokierunkowo zmieniły wynik – 14:8. Przy 15:11 Magdalena Jaszkowska uderzyła idealnie po prostej tuż przed linię końcową, a Olga Klocek z tego samego miejsca kiwnęła pół metra za siatkę, a 20 cm za blok. Na polu finezji w szranki stanęły z nimi Katarzyna Bardo (atak lewą ręką z drugiej piłki) i Monika Radwańska (podanie idealnie wymierzonym pomiędzy dwie przyjmujące, które nie ruszyły się do niego), ale asy Izabeli Cieżyńskiej i Jaszkowskiej wywindowały przewagę z 18:14 na 22:15, a zamknęła sprawę ścięciem Joanna Mazurkiewicz.

Druga partia była festiwalem zagrywki gospodyń; piłka nie wracała po podaniach Jaszkowskiej (4:3), Gablankowskiej (dwukrotnie – 9:5), Mazurkiewicz (13:6), Cieżyńskiej (17:10) i Dziekan (23:13). Mimo to przyjezdne starały się walczyć, Weronika Wyroba (ustawiona na skrzydle zamiast na dawnej pozycji rozgrywającej) uratowała piłkę uciekającą na antenkę, z wyczuciem, „na centymetry” popychając ją palcami lewej dłoni.
– Brawo, Wera! To w genach masz! – chwaliła trenerka Jedynki, Urszula Świerczek, śmiejąc się do pomagającej jej Beaty Wyroby, mamy Weroniki.
– No, tylko w genach! – opowiadała rodzicielka.
Druga odsłona skończyła się rezultatem 25:15, a trzecia zaczęła od 4:0, ale as Bardo i dwie krótkie Natalii Cieśli na chwilę odebrały inicjatywę krakowiankom – 4:3, 5:6, 8:9. Było jeszcze 14:12, po czym kiwka Jaszkowskiej, zbicie Klocek, dwa asy tej pierwszej i jeden drugiej ustaliły trwałą tendencję. 16:12, 20:14, 25:15, a po drodze na środku i skrzydle punktowały Gablankowska i Bilczewska.
Mecz został rozegrany awansem i zanim odbędzie się reszta kolejki „Wuefistki” mają aż 7 punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli (można ją znaleźć w linku pod tekstem). Jedynka jest piąta.
PAWEŁ FLESZAR

AZS AWF Kraków – JEDYNKA Tarnów 3:0 (25:16, 25:15, 25:15)
Sędziowali: Kamil Szypuła i Damian Gołuszka (Andrychów).
AWF: Jaszkowska, Klocek, Gablankowska, Mazurkiewicz, Dziekan, Cieżyńska oraz Bojko (l), Bilczewska, Pindral, Włodarczyk. Trener: Tomasz Klocek.
JEDYNKA: Bardo, Cieśla, Wyroba, Stolarz, Radwańska, Mleczko oraz Molczyk (l), Bibro (l), Kara, Walasek. Trener: Urszula Świerczek.

Pozostałe wyniki i tabelę III ligi siatkarek można znaleźć TUTAJ.

Komentowanie zablokowane.