Digitalizacja małopolskiej siatkówki

Po 32 latach i ośmiu kadencjach doszło do zmiany prezesa MZPS – Stanisława Litwina zastąpił Andrzej Lemek. W Związku będzie też kilka kolejnych poważnych roszad personalnych, a jego siedziba powędruje do innej części Krakowa.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Wracamy do korzeni krakowskiej siatkówki, na Suche Stawy – żartuje Lemek, przez lata znany sędzia międzynarodowy, niedawno wybrany na drugą kadencję przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego PZPS. Na sugestię, że na miano korzeni siatkówki – przynajmniej nowohuckiej – zasługuje raczej hala Wandy, dopowiada z uśmiechem: „Sam tam grałem, ale większe wydarzenia miały miejsce na Hutniku„.
Nowa siedziba przeniesie się z Krowodrzy – ulicy Bratysławskiej – do Nowej Huty. – Czekają mnie jeszcze rozmowy, żeby uzyskać jak najmniejszą cenę najmu, ale miejsce jest dobre: będzie gdzie zaparkować na zewnątrz i gdzie usiąść w środku – tłumaczy prezes-elekt.

Jako swój drugi najważniejszy cel Lemek wymienia szeroko pojętą komputeryzację MZPS, od digitalizacji zbiorów Wydziału Gier, zwłaszcza danych o przynależności klubowej i statusie zawodników. Druga kwestia to możliwość załatwiania wielu spraw i płatności drogą elektroniczną – mailami i przelewami internetowymi. Twierdzi, że duże nadzieje wiąże z czołowym rodzimym arbitrem Pawłem Burkiewiczem, który ma objąć stanowisko szefa Wydziału Gier. – Przez dziesięć lat był jednym z dyrektorów Deutsche Banku w Krakowie, więc powinien sobie poradzić i uporządkować wszystko – przekonuje.

Poza Lemkiem do zarządu Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej weszli: Marek Błasiak (delegat Kęczanina Kęty), Grzegorz Jeżowski (Muszynianka), Stanisław Pajor (Dunajec Nowy Sącz), Janusz Pasiut (Poprad Stary Sącz), Tomasz Piechota (Maraton Krzeszowice), Dariusz Pomykalski (Pogoń Proszowice), Grzegorz Stareńczak (MKS MOS Wieliczka), Zdzisław Śpiewla (przewodniczący Wydziału Sędziowskiego MZPS), Krzysztof Zubik (MOS Chrzanów), Paweł Wójcik (Wawel Kraków).
Zarząd ukonstytuuje się w najbliższą sobotę na pierwszym zebraniu organizowanym w „Solnym Mieście” w Wieliczce. Andrzej Lemek wyjawia, że na wiceprezesa i szefa Wydziału Szkolenia rekomenduje Pomykalskiego, a do prezydium zarządu wejdą jeszcze Śpiewla i Piechota.

– Nie ja mam rządzić, ale ludzie, a ja będę to koordynował i pilnował – powtarza kilkakrotnie nowy prezes, który pokonał poprzednika stosunkiem głosów 40:24. – Przychodzili do mnie i namawiali, żebym wystartował w wyborach, to usłyszeli ode mnie to samo. Teraz spotkamy się w sobotę, poustalamy, kto się czym zajmie, czego ode mnie chcą, czego ja chcę od nich, a potem będę wymagał. A wymagający jestem
Zgodnie z regulaminem, który nakazuje dokonanie tego przed końcem czerwca, zostało wyłonionych siedmiu delegatów MZPS na jesienne Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Błasiak, Jeżowski, Lemek, Pajor, Piechota, Pomykalski, Śpiewla. Będą wybierać władze „centrali”. – Na razie wiadomo, że dotychczasowy prezes będzie kandydował, ale pewnie powstanie jakaś opozycja – opowiada Lemek, dodając, że jest zwolennikiem wspomnianego Mirosława Przedpełskiego. – Uważam, że bardzo dobrą robotę robi – podkreśla.
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj