Dla kogo będzie niedziela?

Drużyny tarnowskiej PWSZ i Uniwersytetu Jagiellońskiego mają jeszcze arytmetyczne szanse zakwalifikowania się do finałów AMP. Zweryfikuje je poranna seria spotkań.
O g. 9.30 PWSZ zmierzy się w niej z Uniwersytetem Rzeszowskim, a UJ z lubelskim UMCS.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Dla tarnowianek jednak prawdopodobieństwo korzystnego rozstrzygnięcia zminimalizowała dzisiejsza porażka z UMCS. Długo nie była taka oczywista, na co składał się na równi blok PWSZ, co pomyłki serwisowe lublinianek (sześć do stanu 13:11). Kiwki Wiolety Sysło znaczyły prowadzenie 14:12 i 16:12, kiedy wszystko się zawaliło. Przejście, Marta Kowalczyk zaczyna serwować i sypią się punkty w drugą stronę: czy to po błędach własnych, czy po udanych akcjach tamtych (choćby Martyny Wyszomierskiej). Robi się 16:20, 17:22, 20:24 i 21:25.
W drugim secie tarnowianki prowadziły (2:0), remisowały (6:6), starały się nawiązywać kontakt (11:13), ale podania Dominiki Żółtańskiej, Agaty Bartuzi i Olgi Szewczuk utrzymywały dystans (14:18, 20:25).

Ekipa „Alma Mater Jagiellonica” wyszła bez lęku na nafaszerowany drugoligowcami (niektóre z przeszłością nawet I-ligową) Uniwersytet Rzeszowski. I dzięki ostrej zagrywce (przede wszystkim Eweliny Warzechy) zanotowała nawet pierwsze zdobycze (9:6, 10:7). Rzeszowianki poprawiły jednak przyjęcie i opanowały sytuację, a Karolina Filipowicz z Katarzyną Warzochą dały pokaz ataku z przesuniętej – nawet o kilka metrów – krótkiej.

Typowo studencki zespół (za to prowadzony przez wyczynową siatkarkę, Magdalenę Fedorów) wystawił urządzający imprezę Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Zresztą jedyną w Eliteskach posiadaczką indeksu tej uczelni jest rozgrywająca Katarzyna Wawrzyniak.
Gospodynie starają się walczyć, dzisiaj w drugiej partii meczu z PWSZ wyrównały na 21:21, ale finisz należał do skrzydłowej tarnowianek Małgorzaty Ruszel, jej trudnych podań zwieńczonych obroną, po której Sabina Podlasek skontrowała na 25:21.
Nieco wcześniej pech dopadł rozgrywającą UEK, znaną z organizacji spotkań I-ligowych, Karolinę Zarazkę, która skręciła nogę.
Jutro, poza wspomnianymi na wstępie, o g. 12 odbędą się mecze półfinałowe, o g. 13.30 – o miejsca 5. i 7., a o g. 15 – o miejsca 1. i 3.
PAWEŁ FLESZAR

Relację z drugiego dnia półfinałów w grupie A można przeczytać TUTAJ.

Sobotnie spotkania grupy B w kolejności rozgrywania:
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – UNIWERSYTET RZESZOWSKI 0:2 (18:25, 9:25)
Sędziowali: Zbigniew Rybicki i Krzysztof Karwowski (Kraków).
UJ: Kruczek, Roziewicz, , Gacek, Warzecha, Radkowiak-Kiedacz, Rapacz oraz Sak (l), Harabasz, Olejniczak, Bielecka. Trener: Zenon Matras.
UR: Filipowicz, Paluch, Warzocha, Grzelak, Beda, Cieśnik oraz Peret (l), Marszałek, Tracz. Trener: Tadeusz Olszowy.

UNIWERSYTET EKONOMICZNY – PWSZ Tarnów 0:2 (12:25, 21:25)
Sędziowali: Krzysztof Karwowski i Zbigniew Rybicki.
UEK: Zarazka, Mucha, Turczanik, P. Włosok, Zawisza, Dudek oraz Gał (l), Romaniec, K. Włosok. Trener: Magdalena Fedorów.
PWSZ: Sysło, Wójcik, Szuber, Podlasek, Ruszel, Radwańska oraz Wojcieszek (l), Obal. Trener: Stanisław Derus.

UMCS Lublin – PWSZ Tarnów 2:0 (25:21, 25:20)
Sędziowali: Zbigniew Rybicki i Marcin Skrobot (Kraków).
UMCS: Bogusz, Żółtańska, Szewczuk, Bartuzi, Czekajska, Wyszomierska oraz Kowalska (l), Kowalczyk, Watras. Trener: Jacek Rutkowski.
PWSZ: Sysło, Wójcik, Szuber, Podlasek, Ruszel, Radwańska oraz Wojcieszek (l), Obal. Trener: Stanisław Derus.

UNIWERSYTET EKONOMICZNY – UNIWERSYTET RZESZOWSKI 0:2 (12:25, 16:25)
Sędziowali: Marcin Skrobot i Zbigniew Rybicki.
UEK: P. Włosok, Zawisza, Sroczyńska, Romaniec, Mucha, Dudek oraz Gał (l), K. Włosok. Trener: Magdalena Fedorów.
UR: Krochmal, Paluch, Tracz, Grzelak, Beda, Marszałek oraz Pelczarska. Trener: Tadeusz Olszowy.

Komentowanie zablokowane.