Dominika po śladach Agaty?

Krakowskie drużyny, AGH Galeco Wisła i Armatura Eliteski UEK są bliskie zamknięcia składu na nowy, I-ligowy sezon. Kontrakt z „Ekonomiczną” podpisała dzisiaj Katarzyna Wawrzyniak, a do „Białej Gwiazdy” może trafić środkowa Dominika Nowakowska.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Trwają rozmowy, pozostało jeszcze parę pytań do działaczy Wisły – mówi Dominika Nowakowska, której w sprawach transferowych pomaga tato. W ostatnim sezonie występowała w AZS KSZO Ostrowiec Św. – Mam też od nich propozycję, ale skłaniam się raczej w kierunku Wisły, która oferuje lepsze warunki – dodaje 20-latka, która jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, występowała też w reprezentacji Polski juniorek.

Podobnie jak Agata Bartuzi, która w koszulce z „Białą Gwiazdą” grała w latach 2009-11 (jej sylwetkę można znaleźć TUTAJ), Dominika jest rodowitą lublinianką i wychowanką tamtejszego AZS UMCS TPS. Choć w tamtym klubie się… rozminęły. Kiedy Bartuzi w wieku 16 lat przechodziła do Szóstki Biłgoraj, dwa lata młodsza Nowakowska zaczynała zajęcia w AZS. – Tak się ułożyło – dopiero w drugiej klasie gimnazjum trafiłam do klubu; fajnie, że udało się zrobić dosyć szybko postęp – zwierza się mierząca 187 cm siatkarka.
Gdyby trafiła do Krakowa, chce podjąć studia na Akademii Górniczo-Hutniczej. – Jeszcze przed maturą myślałam o takim kierunku, jak turystyka i rekreacja: pewnie teraz bym go wybrała – twierdzi Dominika.
Beniaminek I ligi szuka również skrzydłowej/przyjmującej.

Z kolei dzisiaj potwierdzony został transfer do zespołu z Rakowickiej rozgrywającej Katarzyny Wawrzyniak, który sportkrakowski.pl anonsował już TUTAJ. – Dostaliśmy podpisane dokumenty – wyjaśnia prezes akademickiego klubu, Bartosz Wanat. – Z drugiej strony: odmówiła nam skrzydłowa Kinga Hatala, z którą też prowadziliśmy wcześniej rozmowy.
W składzie Armatury Elitesek UEK brakuje więc jeszcze środkowej i atakującej, wygląda on w tej chwili tak (cała 10 jest potwierdzona):
rozgrywające: Ewa Matyjaszek, Katarzyna Wawrzyniak.
libero: Monika Sroga.
środkowe: Magdalena Fedorów, Katarzyna Połeć, wakat(?).
skrzydłowe: Sandra Cabańska, Magdalena Sadowska, Agata Skiba, Katarzyna Urban, Katarzyna Walawender, wakat(?).

Natomiast o innych zmianach personalnych w AGH Galeco Wiśle można przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.
Jej skład w przybliżeniu kształtuje się teraz tak:
rozgrywające: Iwona Kuskowska, Adrianna Szady.
libero: Aleksandra Guzikiewicz, Karolina Tokarczyk.
środkowe: Dominika Nowakowska(?), Magdalena Pytel, Karolina Surma.
skrzydłowe: Sandra Biernatek, Magda Jagodzińska, Miroslava Kijakova, Magda Żochowska, wakat(?).

Skomentuj