Drogi do twierdzy UEK

Siatkarze Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pokonali dzisiaj na wyjeździe PWSZ Tarnów, 2:0, zwyciężając w grupie B akademickich mistrzostw Małopolski. Prezentujemy zestaw par i ramowy terminarz fazy play off AMM kobiet i mężczyzn.

W meczu zamykającym część eliminacyjną siatkarskich AMM „Ekonomiści”, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie, nie mogli stracić żadnej partii. Wygrali obydwie, 25:17, 25:17. – Od początku przejęli inicjatywę, byli skuteczni na skrzydłach, a my pięć razy z rzędu zepsuliśmy serwis. W połowie seta nawiązaliśmy walkę, ale później popełnialiśmy proste błędy – opowiada lider PWSZ, Mateusz Porosło. – W drugim secie od stanu 5:5 odskoczyli dzięki serii bloków na lewym skrzydle, a później spokojnie kontrolowali przebieg gry. Dopiero w końcówce zrobili parę błędów, dzięki czemu trochę podciągnęliśmy wynik.
Tarnowianin wyróżnia w tym spotkaniu Jakuba Czubińskiego. – Skład był częściowo rezerwowy, ale wydaje mi się, że wszyscy zaprezentowaliśmy się dosyć dobrze, rzadko się myliliśmy – mówi skromnie przyjmujący Uniwersytetu. Teraz jego zespół czeka półfinał z Akademią Wychowania Fizycznego, którą podejmą w hali przy Rakowickiej. Kuba przypomina, że już od dwóch sezonów nie przegrali na własnym parkiecie, a na rozkładzie mają wszystkich największych: AGH, Politechnikę Krakowską, AWF. – Twierdza UEK – śmieje się Czubiński. – Ale AWF jest bardzo silny, wzmocniło ich zwłaszcza przyjście Kamila Dembca na libero, czeka nas trudna przeprawa.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Tak czy owak, męska reprezentacja „Ekonomicznej” ma zapewniony udział w turnieju Strefy C akademickich mistrzostw Polski, który odbędzie się również na ich obiektach, w kwietniu. Tyle że przed rokiem też byli gospodarzami strefy i wtedy magia twierdzy przestała działać. – Zdarzyła się nam zniżka formy, mam nadzieję, że teraz będzie inaczej – kwituje Jakub. W zawodach strefowych drużyny z czterech województw będą walczyć o cztery miejsca dające przepustkę do turnieju finałowego AMP, który zostanie rozegrany w Olsztynie.
Na UEK – poprzez strefę w Rzeszowie – wiodą także drogi siatkarek, gdyż przy Rakowickiej zaplanowano ich imprezę finałową.
Póki co, małopolskie uczelnie czeka etap play off AMM. Jak już informowaliśmy, w tym sezonie zlikwidowano zupełnie ćwierćfinały, a półfinały ograniczono do jednego meczu. W zestawieniu par, które podajemy poniżej, gospodarz jest na pierwszym miejscu i jest nim ekipa wyżej sklasyfikowana w fazie grupowej. W tym tygodniu zapadła decyzja, że półfinały mają zostać rozegrane pomiędzy 3-12 marca, a terminy mieszczące się w tym przedziale ustalają już trenerzy pomiędzy sobą. Wiadomo już, że siatkarki Akademii Górniczo-Hutniczej podejmą Uniwersytet Jagielloński 10 marca o g. 20.

AZS Kraków ogłosił także konkurs na organizację turniejów finałowych (czyli spotkań o miejsca) AMM kobiet i mężczyzn, które miałyby się odbyć pomiędzy 15-23 marca. Oferty można zgłaszać do 30 stycznia, a organizator ma być wybrany przed 15 lutego. Gdyby nikt się nie zgłosił, to prawdopodobnie mecze zostaną rozegrane w halach zespołów wyżej klasyfikowanych w poszczególnych parach. O takim pomyśle – wtedy przedstawianym nawet jako główny – mówiło się już podczas spotkania organizacyjnego AMM, o czym pisaliśmy w grudniu.
PAWEŁ FLESZAR

Półfinały AMM siatkarek, 3-12 marca
O miejsca 1-4:
10.3, g. 20: Akademia Górniczo-Hutnicza – Uniwersytet Jagielloński
3.3, g. 18.30: PWSZ Tarnów – Akademia Wychowania Fizycznego

O miejsca 5-8:
10.3, g. 18.30: Uniwersytet Ekonomiczny – Uniwersytet Pedagogiczny
13.3, g. 19.30: Collegium Medicum UJ – Politechnika Krakowska

O miejsca 9-10 (jeden mecz, termin nie ustalony)
Uniwersytet Rolniczy – Krakowska Akademia

Finały: 16 marca w hali UEK, początek o g. 9.

Półfinały AMM siatkarzy, 3-12 marca
O miejsca 1-4:
10.3, g. 21.30: Akademia Górniczo-Hutnicza – Politechnika Krakowska
10.3, g. 18: Uniwersytet Ekonomiczny – Akademia Wychowania Fizycznego

O miejsca 5-8:
27.2, g. 19.30: Uniwersytet Pedagogiczny – PWSZ Tarnów
11.3, g. 20.30: Collegium Medicum UJ – Uniwersytet Jagielloński

O miejsca 9-10 (jeden mecz, termin nie ustalony)
Uniwersytet Rolniczy – Krakowska Akademia

Finały: 24 marca, hala AWF, początek o g. 18

Komentowanie zablokowane.