Drogi Hutnika prowadzą na Wysokie

W trzynastkę zaczęli przygotowania do sezonu II-ligowi siatkarze z Nowej Huty. Prawdopodobnie ich częścią będzie derbowa konfrontacja z AGH 100RK.

W inaugurującej zajęcia kadrze zabrakło Kamila Maruszczyka, którego zatrzymały sprawy prywatne i ma dojechać jutro. Przed południem zawodnicy mieli zajęcia fizyczne pod kierunkiem Marka Mroczka, wieczorem trening siatkarski poprowadzili Jerzy Piwowar i Zenon Matras. Widać było, że na wyższym pułapie są Mateusz Kowalski i Paweł Samborski, którzy w lipcu sporo ćwiczyli indywidualnie, potem na kilka dni spotkali się na obiektach przy Piastowskiej wraz z reprezentacją Akademii Górniczo-Hutniczej, by wyjechać do Amsterdamu na Europejskie Igrzyska Studenckie. Zajęli w nich drugie miejsce, a „Sambora” ewidentnie ciągle rozpiera energia – na czystej siatce kilka razy przygrzmocił w 3. metr, mimo że szkoleniowiec przestrzegał, aby na razie ćwiczyć ostrożnie. – Jako medalista może sobie pozwolić na więcej – żartuje Piwowar.
Ostatnie zajęcia w Krakowie zaplanowano na czwartkowe przedpołudnie, potem zawodnicy dostaną półtora dnia wolnego, a w sobotę rano czternastka, którą podajemy pod tekstem wyjedzie na obóz do Krasnobrodu. Z gry w Hutniku zrezygnował Maciej Grot, który nie mógłby pogodzić jej z pracą w kancelarii prawnej. Kandydatem był Dawid Siwczyk z Exact Systems Norwid Częstochowa, ale wybrał ofertę Czarnych Rząśnia. Natomiast inni środkowi, Tomasz Obuchowicz i Rafał Sokołowski, przechodzą swoiste testy. – Po obozie okaże się, czy zostaną z nami na cały sezon – mówi szkoleniowiec. – Gdyby coś nie wypaliło, mamy jeszcze alternatywę, której nie chcę na razie zdradzać.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Sparingi mają zacząć się dopiero po powrocie ze zgrupowania (Piwowar: „Samo granie nic nie daje, trzeba najpierw drużynę poukładać na boisku”), pierwszy zaplanowano na 28 sierpnia, w Bochni, z tamtejszym Contimaksem.
Natomiast 1 września prawdopodobnie odbędzie się hitowo zapowiadający się mecz: AGH 100RK – Hutnik, na otwarcie hali III LO na os. Wysokim. Co stwarza już pewną tradycję, bo w ubiegłym roku na rozpoczęcie roku szkolnego te drużyny sparowały na uroczyste otwarcie hali na os. Słonecznym.
– W tej chwili sprawa jest pewna na 99 procent. Umawiałem się z drugim trenerem AGH, Przemysławem Płaczkiem, musi to jeszcze potwierdzić u Andrzeja Kubackiego – opowiada prezes nowohuckiego klubu, Mirosław Janawa.
Rozmawiają z Energetykiem Jaworzno o sparingach w kolejnych dniach września, natomiast 13-14.9 mają wziąć udział w Memoriale Wiesława Gawłowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, mierząc się z tamtejszą Lechią, SMS Spała i być może Caro Rzeczyca. Nie wiadomo, co z kolejnymi spotkaniami. – Czekamy na harmonogram Pucharu Polski, czy rzeczywiście będziemy musieli grać w poniedziałek, 22 września – wyjaśnia Piwowar.
27.9 rusza II liga, a o składzie i systemie grupy VI, w której występuje Hutnik, pisaliśmy TUTAJ.

Póki co, areną zajęć jest hala na Suchych Stawach, ale klub nie wiąże z nią przyszłości. – Żeby poprawić w niej warunki, zwłaszcza temperaturę, potrzebny jest remont dachu – tłumaczy Janawa. – Siłą rzeczy, albo będzie remont, albo zimno, więc nie da się tu raczej ćwiczyć. Na razie ewentualni wykonawcy remontu, którzy mogą się zgłosić do przetargu, przyszli, obejrzeli dach i odeszli…
Istniał również projekt przenosin do małej hali Kraków Areny. – To nierealne, bo ona jest wynajmowana na różne imprezy w pakiecie z wielką halą, więc zbyt często musielibyśmy rezygnować z treningów – dodaje Piwowar.
Najbardziej prawdopodobną bazą Hutnika na sezon 2014/15 jest więc wspomniana sala III LO. – Zaczęlibyśmy w niej zajęcia po meczu otwarcia. Hala jest przepiękna, ma blisko 300 miejsc dla widzów, ale można też zrobić dostawki – podsumowuje prezes.
PAWEŁ FLESZAR

Kadra Hutnika na obóz w Krasnobrodzie (w nawiasie poprzednie kluby nowych zawodników)
rozgrywający: Piotr Adamski, Błażej Podleśny (Volley Rybnik)
libero: Łukasz Przybyła, Radosław Szymczak (Chemes Humenne)
atakujący: Krzysztof Ferek (AGH 100RK AZS Kraków), Kamil Kołek
przyjmujący: Paweł Golec, Mateusz Kowalski (AGH 100RK AZS), Kamil Maruszczyk, Paweł Samborski
środkowi: Marcin Góra, Leszek Klimczak, Tomasz Obuchowicz (AGH 100RK AZS), Rafał Sokołowski (Camper Wyszków/bez klubu)

Komentowanie zablokowane.