Dzwonnik na koniec rundy

Zostały skompletowane ćwierćfinały akademickich mistrzostw Małopolski siatkarek. W ostatnim spotkaniu korzystną pozycję wyjściową zapewnił sobie Uniwersytet Jagielloński, pokonując na własnym parkiecie, 2:0, Uniwersytet Rolniczy.

Gospodyniom do drugiego miejsca w grupie A wystarczał jeden wygrany set. Bez zwłoki zabrały się do sprawy, atakując podaniami; ostrymi, ale i taktycznymi. Dopiero przy stanie 15:4 posłały pierwszą piłkę na libero Weronikę Nowak. – Nie dawałem im żadnych założeń. Poleciłem tylko, żeby robiły to odważnie. Same uznały, gdzie najlepiej serwować – mówi ich trener, Zenon Matras.
Asy zaliczyły: Aneta Dzwonnik, Weronika Pniok (dwa), Karina Puchalska, natomiast w bloku czujna była Zuzanna Olejniczak, która punkt zdobyła nawet głową. Ekipa gości kilka razy skontrowała, a Katarzyna Małodobry i Ewa Piechota zagrywkami zmniejszyły różnicę do 17:10. Wkrótce jednak za linię końcową poszła Pniok. Schodziła stamtąd mając na koncie trzy asy, a kolejnym zamknęła zapis Olejniczak. 22:10, 25:13.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

W drugiej partii walka się wyrównała, Anna Pociask i Marta Cichoń zbilansowały przynajmniej część asów Żanety Jewuły, Olejniczak i Katarzyny Rerak. Skutecznie uderzała lewą ręką po prostej Magdalena Piróg, udanie sekundowała jej na prawej flance Anna Kościelna i w pewnym momencie odsadziły się na 11:15. Wtedy jednak wróciła na boisko Dzwonnik, od razu UJ zrobił przejście i przy jej podaniach oraz wystawach odwrócił rezultat na 16:15. Po chwili się wahania – 17:18, 19:18, 21:21 – Rerak dwiema „czapami” zyskała dwa meczbole (24:22), które dziewczyny z UR obroniły.
Wówczas Dzwonnik wypuściła lewą flanką Pniok, po czym zaprezentowała idealny skrót serwisowy – piłka musnęła górną taśmę i spadła tuż za nią, a na tablicy pojawiło się kończące całą rundę 26:24.
– Pewnie wypadlibyśmy lepiej w tej fazie, ale UJ i tak raczej byłby za silny – uważa szkoleniowiec UR, Janusz Zachara, pytany o osłabienie stratą najlepszej zawodniczki, Katarzyny Migdał (skończyła studia) plus dwóch innych, wyróżniających się (urlop macierzyński i kontuzja).

W styczniu zostaną rozegrane ćwierćfinały, systemem pucharowym – mecz i rewanż, w następujących parach (gospodarzem pierwszego spotkania będzie drużyna wymieniona na pierwszym miejscu):
1. Uniwersytet Ekonomiczny (4. miejsce grupa B) – Akademia Górniczo-Hutnicza (1. miejsce grupa A)
2. Politechnika Krakowska (3. A) – Akademia Wychowania Fizycznego (2. B)
3. Uniwersytet Rolniczy (4. A) – PWSZ Tarnów (1. B)
4. Collegium Medicum UJ (3. B) – Uniwersytet Jagielloński (2 A.)
Pary półfinałowe stworzą zwycięzcy meczów 1. i 2. oraz zwycięzcy meczów 3. i 4. Według tego samego schematu będzie się toczyć walka o pozycje 5-8. O lokaty 9-10 zagrają Krakowska Akademia i Uniwersytet Pedagogiczny, które uplasowały się na 5. miejscach w grupach A i B.
PAWEŁ FLESZAR

O rozstrzygnięciach w fazie grupowej AMM siatkarzy można poczytać TUTAJ.

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – UNIWERSYTET ROLNICZY 2:0 (25:13, 26:24)
Sędziowali: Mateusz Kopecki i Zdzisław Śpiewla (Kraków). Widzów: 20.
UJ: Dzwonnik, Pniok, Puchalska, Olejniczak, Jewuła, Rerak oraz Kajdas (l), Harabasz, Petryka-Fijałkiewicz, Gębska. Trener: Zenon Matras.
UR: Cichoń, Piróg, Pociask, Kościelny, Krawczyk, Małodobry oraz Nowak (l), Fleszar, Kiełbasa, Piechota, Szydło. Trener: Janusz Zachara.

Komentowanie zablokowane.