Grabowski w Szóstce, urazy w Wiśle

Jeden z dwóch największych rywali AGH Galeco Wisły w walce o awans do I ligi, Szóstka Biłgoraj będzie miała nowego szkoleniowca. Przejmie ją wkrótce Adam Grabowski, znany przede wszystkim z pracy – w różnych rolach – w ekstraklasowej drużynie z Piły.
Większość kariery 42-letniego Grabowskiego związana jest ze słynnym Jerzym Matlakiem, u boku którego zdobywał wiedzę i sukcesy (jako II trener – kilka razy mistrzostwo Polski) w pilskiej ekipie występującej pod różnymi nazwami: Nafta, Farmutil, PTPS. Był asystentem Matlaka również w reprezentacji kraju. Na własne konto pracował w Pile (dwa epizody, z czego jeden zakończony zdobyciem brązowego medalu w 2005 roku) oraz, od lata 2010 roku, w Stali Mielec, skąd został zdymisjonowany 30 grudnia 2011 r.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Grabowski nie obejmie zespołu jeszcze w tym tygodniu, na treningach i meczu wyjazdowym z MKS MOS Wieliczka (sobota, 11 lutego, godz. 18) poprowadzi ją Kamil Spryszak. Pełnił on funkcję asystenta u poprzedniego szkoleniowca Szóstki, Pawła Wrzeszcza, prawdopodobnie zachowa ją również u nowego.
Spryszak prowadzi zajęcia od 1 lutego, kiedy zaskakującą rezygnację, motywowana powodami rodzinnymi, złożył Wrzeszcz. Biłgorajski zespół lideruje w grupie IV i wystarczą mu dwa punkty w dwóch pozostałych meczach (w Wieliczce i z Jedynką Tarnów, 25 lutego, który ma być debiutem Grabowskiego), aby utrzymać tę pozycję na play off. W konfrontacji z MKS MOS zabraknie raczej w składzie Szóstki podstawowej rozgrywającej, Karoliny Filipowicz, która przebywa na obowiązkowym obozie narciarskim, koniecznym do zaliczenia licencjatu na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie studiuje Wychowanie Fizyczne.

Ciągle szanse na skuteczną walkę w fazie pucharowej ma trzecia w tabeli AGH Galeco Wisła, która jednak boryka się z dużymi problemami zdrowotnymi. Już od dwóch miesięcy wyłączona jest Karolina Surma, która poważnie skręciła nogę właśnie w konfrontacji z Szóstką. W sparingu z Pogonią Proszowice w minioną sobotę nie wystąpiły Sandra Biernatek i Magdalena Pytel, ostatnią kontuzjowaną zaś jest Magda Jagodzińska.
Jeśli żadna z tej trójki nie będzie gotowa do gry z Dalinem (w najbliższą sobotę, w Myślenicach, o godz. 18), Białą Gwiazdę będzie reprezentowała ósemka zawodniczek, z czego dwie są rozgrywającymi, a dwie to libero.
PAWEŁ FLESZAR

Skomentuj