Inna półka grania

Bardzo blisko triumfu w finale mistrzostw Małopolski juniorek jest Pogoń Proszowice, która ma już trzy zwycięstwa. Najbardziej dramatyczny był jednak mecz gospodyń, Maratonu Krzeszowice z Jedynką Tarnów. Miejscowe straciły w nim swoją rozgrywającą, Magdalenę Domagalską, która jeszcze dzień wcześniej sprawnie rządziła zespołem, a dzisiaj została odwieziona do lekarza ze skręconą nogą. Maraton uległ w tie-breaku tarnowiankom, które z kolei właśnie na ten turniej swoją przywódczynię zyskały. Dołączyła do nich rozgrywająca Ewelina Tobiasz, na co dzień ucząca się w SMS Sosnowiec i występująca w jego barwach w I lidze.

– Dojście takiej zawodniczki na tę pozycję, to jest wejście na zupełnie inną półkę grania – ocenia obrazowo trener MKS MOS Wieliczka, Grzegorz Stareńczak. – Zmierzyliśmy się wcześniej  dwa razy z Jedynką w fazie grupowej, pewnie zwyciężaliśmy, a dzisiaj to było jak konfrontacja z innym zespołem.
Jego podopieczne wygrały końcówkę pierwszej partii 26:24, ale w następnej ulegały już 10:19. Uratowało je wejście młodziczki, Alicji Grabki, która udanie zaprezentowała się zwłaszcza w polu serwisowym i set skończył się identycznym wynikiem jak poprzedni. Trzecia odsłona już bez problemów padła łupem wieliczanek, wśród których ciężar zdobywania punktów rozłożył się równo aż na cztery siatkarki.


Powieść kryminalna napisana przez autora tego tekstu jest już w sprzedaży. Możliwości jej kupna są wymienione TUTAJ

Porozbijany Maraton stawił jeszcze spory opór Pogoni, gdzie na libero wystąpiła dzisiaj Paulina Czekajska z I-ligowego PLKS Pszczyna.
Do rozgrywek ogólnopolskich z krzeszowickiej imprezy awansują trzy zespoły. Zwyięzca bezpośrednio do ćwierćfinału, druga i trzecia ekipa zaś do turniejów 1/8 finału.
(Relacje z pierwszego i trzeciego dnia turnieju są TUTAJ i TUTAJ).
PF

Dotychczasowe wyniki – piątek: Pogoń Proszowice pokonała MKS MOS Wieliczka 3:1 (27:25, 21:25, 25:19, 25:17), Maraton Krzeszowice – Ekstrim Gorlice 3:0 (25:23, 25:19, 27:25); sobota: Pogoń – Ekstrim 3:0, Maraton – Jedynka Tarnów 2:3, MKS MOS – Jedynka 3:0 (26:24, 26:24, 25:12), Maraton – Pogoń 0:3.
Kolejność po 2 dniach turnieju: 1. Pogoń – 3 mecze, 6 pkt, sety 9:1, 2. Maraton – 3, 4, 5:6, 3. Wieliczka – 2, 3, 4:3, 4. Jedynka – 2, 3, 3:5, 5. Ekstrim – 2, 2, 0:6.

Skomentuj